ב-15.5: מצילים את אימרי בן השנתיים באור עקיבא, חדרה ונתניה [מבזק]

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 13.5.19, 13:16

הילד אימרי חייב למצוא תרומת מח עצם שעשויה להציל את חייו. מבצע התרמה ארצי לאיתור תרומה יתקיים ב-15.5 גם באור עקיבא, חדרה והאיזור

מצילים את הילד אימרי – צילום מסך מיוטיוב

אימרי בן השנתיים חולה במחלת דם נדירה ומוגדר כיחיד בסוגו בעולם. והוא רגע לפני חשיפה לסרטן הדם.

הילד הקטן זקוק בדחיפות להשתלת מח עצם על כדי שיוכל להינצל מהמחלה הארורה. בעקבות כך ייערך קמפיין ארצי לתרומות מח עצם במטרה למצוא לאימרי התאמה.

• קראו גם >> המצילים: תושיה של צוות אבטחה הציל מטביעה שני אנשי צוות ליד חופי חדרה [צפו בוידאו]

בין כל הנקודות אשר יהיו פרוסות בכל רחבי הארץ יהיו גם מספר נקודות כאן באיזור: במתנ”ס אור עקיבא בין השעות 16:00 ל-20:00, בקניון לב חדרה ליד אושי אושי בין 10:00 ל-20:00 ובנתניה בקניון השרון ליד חנות גולף בין השעות 10:00 ל-20:00.

במודעה לקראת המיזם נכתב כי “אם אתם ממוצא עיראקי, אזרבאז’ני, ארמני, גיאורגי או טורקי בגילאי 18 עד 50 עם בריאות תקינה בדרך כלל, בואו ביום רביעי הקרוב 15.5 לנקודות השונות לתת דגימת רוק פשוטה ותזכו במצוות – ‘כל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם ומלואו’. 

 

אימרי חי אמנם רק שנתיים, אבל בתקופה הקצרה הזאת הוא הספיק להילחם על חייו מספר פעמים ולנצח כנגד כל הסיכויים ובכוחות עצמו. בגיל חודשיים אימרי חי הגיע למיון בית החולים כי אף אחד מהאחיות והרופאים לא הבינו איך ייתכן בדיקות הדם מראות רמת המוגלובין כל-כך נמוכה שלמעשה המכשיר לא זיהה שמדובר בדם. הוא נכנס ויצא מבדיקות, אשפוזים קשים בהם לפעמים שכב בין חיים למוות, כשהרופאים לא מצליחים לקבוע במה הוא חולה. רק כשהיה בן 7 חודשים אובחנה אצלו מחלה דם גנטית נדירה.

בעזר מציון אמרו כי “אנו מאמינים ומקווים שכמו תמיד הערבות ההדדית של עם ישראל תביא את הבשורה לאימרי. אם אתם שייכם לאחת העדות ברשימה, בני 18-50, שלא הצטרפו בעבר למאגר כלשהוא, אני ממש מבקשת מכם לצאת מהבית באותו היום, לבצע את בדיקת הרוק הפשוטה ולהציל את החיים של אימרי”.