הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

ביום רביעי 7.8.19: התרמת דם תתקיים באור עקיבא [מבזק]

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

ביום רביעי הקרוב (7.8.19) תתקיים התרמת דם באור עקיבא: ההתרמה, בין השעות 16:00-21:00, תיערך בסניף בני עקיבא בעיר, ברחוב מנחם ציוני. 

התרומה תתאפשר לגילאי 17-60 ועל התורם להצטייד בתעודת זהות או באישור ההורים, לצעירים מתחת לגיל 18.

במד”א מציינים כי אורך חייה של מנת דם הוא 35 יום בסך הכל ואחר כך אינה יעילה, לכן אין צורך בהרבה תורמים בבת-אחת אלא בתרומות דם לאורך כל השנה.

בנוסף, כדי לעמוד בדרישות הגוברות של מערכת הבריאות בישראל, יש להתרים 1200 מנות דם בכל יום (50,000 מנות בשנה, לכל מיליון תושבים). התרמות הדם בישראל מבוצעות על-ידי שירותי הדם של מד”א, במטרה לספק לכלל בתי החולים בארץ את כל מרכיבי הדם הדרושים לטיפול בחולים ובפצועים, בשיגרה ובשעת חירום. לא ניתן עדיין לייצר דם במעבדה ולכן לדם אין תחליף, כך שרק תרומת דם מאדם אחד יכולה להציל אדם אחר.

במד”א מספרים כי תהליך התרומה אורך כ-25 דקות. בשלב הראשון תאושר התאמתך לתרום – בהסתמך על תרומותיך בעבר, באמצעות בדיקת קובץ התורמים. לאחר מילוי שאלון התורם, תיערך עימך על-ידי המתרים/מה שיחת תישאול בפרטיות לכל תורם בודקים לחץ דם ורמת המוגלובין. לאחר הרישום תופנה לתרום דם בערכה סטרילית, חד-פעמית. לאחר התרומה יש לשתות ולנוח באתר ההתרמה 10 דקות לפחות.

את הדם שייתרם יקבלו פצועים או חולים שיובאו לטיפול: נפגעי תאונות, חולי לוקמיה (סרטן הדם) ומחלות ממאירות אחרות: יולדות חולי לב, חולי המופיליה (אי קרישה) וחולים אחרים. כל מי שנזקק לדם, לרבות הקשישים והילדים אשר אינם מסוגלים לתרום, חייבים לזכות בו. תרומת הדם שלך עשויה, בעצם, לסייע לארבע חולים ולעיתים אף יותר, מפני שהדם ניתן לפירוק לכמה מרכיבים, שכל אחד מהם ניחן בסגולותיו שלו, להצלת חיי אדם.

מעניין באתר >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

מעניין באתר >>

עוד באתר >>