גבעת אולגה: תוקם סיירת מתנדבים בשיתוף המשטרה להגברת הביטחון בשכונה ובחוף הים

גבעת אולגה: תוקם סיירת מתנדבים בשיתוף המשטרה להגברת הביטחון בשכונה ובחוף הים

-

מגדלור-פיד ♋

אמש (ד’, 8.6) התקיימה הפגנה של תושבי שכונת גבעת אולגה בחדרה, בדרישה מהמשטרה לפעול כנגד תחושת חוסר הבטחון בשכונה בכלל ובחוף הים הצמוד לשכונה בפרט. במהלך ההפגנה הצהיר חבר מועצת העיר צ’יקו וקנין על הקמת סיירת אזרחית, בשיתוף משטרת ישראל, שתאבטח את החוף ותגן על התושבים מפני אלימות וונדליזם.

ההפגנה התקיימה תחת הכותרת “חוף אולגה אינו הפקר” ובמהלכה דרשו עשרות המפגינים שהגיעו ממשטרת ישראל “לעשות סוף להשתלטות על חוף הים ולהחזיר את הבטחון האישי”. אל ההפגנה הגיע גם מפקד תחנת חדרה סנ”צ זוהר מסלאוי. “קבענו שנקדם מולו כבר בשבוע הבא את נושא הסיירת והמשמר האזרחי, ככה שאנחנו מעודדים ומקווים שסוף סוף יתחיל עידן אחר בחוף אולגה”, אמר צ’יקו וקנין.


“כיום, אם פקח עירייה מבקש מאזרח תעודת זהות – האזרח לא מחויב לתת לו. הסיירת שלנו תהיה עם סמכויות לבקש תעודות זהות, כל מי שרוצה מוזמן אליי למשרד והוא יתחיל להתנדב בסיירת שלנו”. כזכור, רק לפני פחות משבועיים התפוצץ סיפורו של אביחי לוי, קצין צה”ל מאולגה שנעצר ותיעוד מעצרו שפורסם ברשת עורר גלים גדולים.

הקצין הואשם תחילה שאיים על תושבים ערבים שהגיעו לחוף הים, אך הגרסאות בנושא היו סותרות. הקצין הגיש לבסוף תלונה למח”ש כנגד השוטרים שעצרו אותו. עו”ד אברהם סופר מטעם ארגון חוננו: “הדבר הזה צריך להדיר שינה מעיני רבים”. הקצין ועורך דינו דורשים למצות את הדין עם השוטרים על התנהלותם בעת האירוע ובהמשך גם במעצר. במקרה אחר, אף הוא הפך לויראלי, תועדה התקלות בין יהודים לערבים בחוף אולגה, במה שכמעט הסלים לקטטה. המשטרה עצרה לסוף 4 צעירים מוואדי ערה בחשד למעורבות באירוע.

קראו גם >> התלונה למח”ש בעקבות מעצר הקצין מאולגה: “בוצע בצורה מקוממת ומטרידה”

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו


ארכיון כתבות
דילוג לתוכן