חדרה: גשר נוסף יוקם בכביש החוף; תחנת הרכבת תהפוך למרכזית באזור

הצטרפו אלינו


ארכיון כתבות

חדרה: גשר נוסף יוקם בכביש החוף; תחנת הרכבת תהפוך למרכזית באזור

-
גנדלמן והשר כץ || צילום: דוברות העירייה

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן ושר התחבורה ישראל כץ קיימו פגישת עבודה בלשכת השר בירושלים, שמטרתה לקדם נושאים תחבורתיים בחדרה. בפגישה השתתף גם מנכ”ל העירייה יעקב זיגדון וצוות מקצועי בלשכתו של השר.

בין הנושאים שנדונו היה בניית גשר (חדרה מערב, ליד תחנת הדלק), שישמש עוד כניסה מכביש 2 לחדרה, וזאת בנוסף לכניסה מגבעת אולגה דרך כביש יצחק שמיר שיושלם בקרוב.

עוד סוכם כי תחנת רכבת מערב תהיה תחנת המעבר והחילוף לרכבות, במקום תחנת בנימינה כיום. כמו כן, נדון חידושה של תחנת חדרה מזרח, כחלק מקביעת מסגרת תכנונית להקמת מסילת ברזל כפולה לאורך השדרה המזרחית של המדינה.

המסילה המזרחית תשלים, במקביל למסילת החוף, את רשת מסילות הברזל הארצית ליצירת מערך מסילתי המחבר בין צפון הארץ ודרומה תוך עקיפת גוש דן, ויצירת עורק תחבורה עיקרי במרחב המזרחי.

ראש העיר הודה לשר כץ על שיתוף הפעולה, והביע הערכתו על הסיוע לחדרה בקידום תשתיות תחבורה בעיר וסביבתה.

כמו כן סוכם על תמיכת המשרד במספר פרויקטים נוספים כגון: תשתיות לחדרה מזרח, רחוב צה”ל (הרחבת הגשר על נחל חדרה והתחברות לתחנת רכבת מזרח)); הדרך לאצטדיון העירוני המתוכנן; חיבור כביש 9 לכביש 2 להשלמת קטע כביש ארצי רוחבי בין הכבישים 4 ו-2 והשלמת רשת הדרכים הארצית באזור השרון; מחלף תעשיות על כביש 65.

כמו כן, תרושת העיר בנתיבי תחבורה ציבוריים, תקודם התוכנית אשר לתכנונה העביר משרד התחבורה הרשאה תקציבית בגובה 15 מיליון שקלים; וכן יקודמו פרויקטים נוספים.

 

בישיבה עודכנו המשתתפים כי תת”ל 31 כבר נמצא בביצוע. מדובר בתוכנית תשתית לאומית לשיפור קיבולת כביש החוף באמצעות הוספת נתיבים, שדרוג מחלפים והתאמת הכביש לסטנדרטים של דרך מהירה. במסגרת התוכנית צפוי משרד התחבורה לשדרג קטע שאורכו כ-27 ק”מ בין מחלף חבצלת לבין מחלף זיכרון יעקב, כולל חדרה, ויצוין כי במסגרתו נכללת גם הרחבתו של גשר גבעת אולגה.


מנהל תחנת רכבת חדרה, שתהפוך לתחנה המרכזית באזור בה יוחלפו רכבות לצפון ולדרום|| צילום: דוברות רכבת ישראל


מ ה   ד ע ת כ ם ?   כ ת ב ו   ל נ ו   כ א ן :

[fbcomments]

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה