הבית במחלף: מה מתכננת עיריית אור עקיבא כדי לפתוח יציאה נוספת לכביש החוף?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הבית במחלף: מה מתכננת עיריית אור עקיבא כדי לפתוח יציאה נוספת לכביש החוף?

-

מגדלור-פיד ♋

מחלף אור עקיבא והבית הצמוד || צילום: מערכת מגדלור

החיבור של אור עקיבא לכביש החוף הפך את העיר לנגישה לציר המרכזי של שפלת החוף בין צפון לדרום. היציאה היחידה כיום לכביש תל אביב-חיפה היא במחלף אור עקיבא, אולם לאורך השנים פועלים בעירייה לפתיחה של יציאה נוספת על מנת להקל על הבאים משכונות מרכז העיר ושכונת היובל.

אחד הפתרונות המרכזיים שעלו – שטרם מומש – הוא פתיחה של יציאה למחלף דרך רחוב ביאליק ישירות. אלא שחברת נתיבי ישראל, האמונה על הכבישים הבינעירוניים, לא קידמה שום תכנית עד כה בעקבות בית המונע את פיתוח אזור המחלף ופתיחתו ליציאות נוספות.

 

מדובר בבית משפחה ותיקה בעיר, הנמצא בפינת הרחובות ביאליק-רוטשילד, הבית הקרוב ביותר למחלף אור עקיבא-קיסריה. ראש עיריית אור עקיבא, יעקב אדרי, עדכן בישיבת מועצת העיר האחרונה כי בכוונת העירייה לשים על סדר היום את הנושא ולפעול לפתיחת יציאה נוספת.

“משרד השיכון אישר פיצוי למשפחה, על מנת שתפנה את הבית והוא ייהרס לטובת פיתוח התשתיות. המשפחה דרשה תשלום נוסף, ואנחנו תומכים”.

 

היועץ המשפטי לעיריית אור עקיבא, עו”ד אריאל ארונוביץ’ מציין כי “הטענה של המשפחה היא שהמפונים הקודמים באור עקיבא שהתבקשו לפנות בית על מנת לפתח תשתיות, קיבלו קרקע. גם המשפחה הזו רוצה קרקע. מנהל מקרקעי ישראל כבר לא מפצה באמצעות חלוקת קרקעות, ולכן החלטנו בעירייה לפנות לכיוון של שמאות ופיצוי. נביא הצעה למליאת המועצה. יש לנו אינטרס לפתוח את היציאה הזו”.  

גם חבר מועצת העיר וראש העיר לשעבר שמחה יוסיפוב תומך בפיצוי הולם למשפחה. “צריך ללכת לקראתם. הם סובלים מהעניין שנים”.

 

אדרי ציין כי מנהל מקרקעי ישראל אכן שינה את המדיניות בנושא פינוי נכסים ופיצוי, בהחלטה של המועצה הארצית לתכנון. “אנו נביא הצעה שמאית למליאת מועצת העיר ונפעל לפי החלטת המועצה”.

מחלף אור עקיבא מערב המחבר בין אור עקיבא וקיסריה, בכביש 6511 לכביש 2. בסוף שנות ה-60 נסללה הדרך המהירה מחדרה לחיפה, במסגרת הכביש החדש נבנה מעבר תחתי המקשר בין היישובים קיסריה, השוכן במערב על חוף הים התיכון, ואור עקיבא הנמצא ממזרח לכביש. עם התפתחותה של אור עקיבא עלה הצורך בחיבורה אל הכביש הראשי ולאחר תכנון ארוך נחנך בשנת 2008 המחלף. בשנת 2012 הוחלט כי המחלף ייקרא על שמו של יוני נתניהו ז”ל, אחיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

מחלף אור עקיבא בימיו הראשונים || צילום ארכיון
36730cookie-checkהבית במחלף: מה מתכננת עיריית אור עקיבא כדי לפתוח יציאה נוספת לכביש החוף?

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן