בקצרה בחדרה – מרץ 2020 || בעלי קרקעות תבעו העירייה • טל אליהו פתח ערוץ קורונה • תושב חדרה ניסה להימלט משוטרים עם נשק • העירייה הפעילה קייטנת קורונה • תושב חדרה התנצל בפני העירייה לפני תביעה • תושב חדרה הפעיל מעבדת סמים ענקית בקיסריה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

בקצרה בחדרה – מרץ 2020 || בעלי קרקעות תבעו העירייה • טל אליהו פתח ערוץ קורונה • תושב חדרה ניסה להימלט משוטרים עם נשק • העירייה הפעילה קייטנת קורונה • תושב חדרה התנצל בפני העירייה לפני תביעה • תושב חדרה הפעיל מעבדת סמים ענקית בקיסריה

-

מגדלור-פיד ♋

בעלי קרקעות תבעו את עיריית חדרה במאות מיליונים בגלל כביש 9, אבל יקבלו מעט מאוד פיצוי

2.4 || בית המשפט העליון קבל את עמדתה של עיריית חדרה, שאין כל צדק שתושבי חדרה יפצו בעלי קרקעות חקלאיות על פוטנציאל שלא קיים. כך מפרסם האתר ‘כלכליסט’.

מדובר על תכנון והקמת כביש 9 עוקף חדרה. עם אישור התוכנית הוגשו עשרות תביעות כנגד הועדה המקומית בעיריית חדרה, על ידי בעלי קרקעות במתחמים הסמוכים שכביש 9 “פוגע” בהם לכאורה – זאת על סכום של מעל 350 מיליון שקלים.

בכלכליסט צוין כי “התובעים טענו כי בעקבות תכנון הכביש ירד ערך הקרקעות שבבעלותם אשר היה להם פוטנציאל להפשרה ולהשבחה בעתיד. הועדה המקומית חדרה טענה כי באזור הכביש לא חלה כל תוכנית או הליך תכנוני של הפשרת המקרקעין (שינוי ייעוד) למגורים וכי הייעוד המאושר באזור הינו חקלאי בלבד ו/או שמורת טבע”.

ועדת הערר המחוזית קבעה כי יינתן לבעלי השטח פיצוי מינימלי, אך התובעים עתרו לבית המשפט העליון שנתן את הכרעתו. העליון קבע כי העובדה שכביש 9 הוקם על שטח שהיה בחלקו חקלאי, לא מהווה סיבה לכך שהמדינה תפצה את בעלי האדמות החקלאיות שהופקעו ולמעשה תמך בעיריית חדרה.


ראש עיריית חדרה פונה למגזר החרדי: הקפידו על ההנחיות; אל תארחו בחג הפסח

2.4 || ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, קיים הבוקר (חמישי, 2.4.20), דיון חירום עם נציגי הסיעות החרדיות במועצת העיר וזאת כחלק מהערכות לחג הפסח. גנדלמן דרש מהנציגים, לפנות למגזרים אותם הם מייצגים ולהדגיש בפניהם את החשיבות בביצוע ההנחיות של משרד הבריאות.

עוד הדגיש גנדלמן, כי בעת הזו, אסור לתושבי חדרה, לארח תושבים מערים אחרות, מכל גווני האוכלוסייה. “יתכן שמשפחות ירצו לארח לחג הפסח, בני משפחה או חברים קרובים מערים אחרות, דבר שאסור על פי הנחיות משרד הבריאות וחמור מכך, עלול לגרום להתפרצות המגיפה בחדרה” הדגיש ראש העיר.

גנדלמן הדגיש בשיחתו את דבריו של הרב שמעון ביטון, הרב הראשי לחדרה ב-“קריאת הקודש לתושבי חדרה” בה ציין הרב: “באתי בכל לשון של בקשה מבני עירנו האהובים והיקרים, אם חפצים אנו חיים, אין לארח אנשים מאזורים אלו, שלא שמעו לקול ההנחיות, בחג הפסח, על מנת שלא יכניסו חלילה את הנגיף לעירנו וירבו בה חולים ה’ ירחם”.

“קריאת קודש לתושבי העיר חדרה – לכל תושבי עירנו היקרים, שלום וישע רב”, כתב הרב ביטון לתושבים. “בהמשך למה שכתבתי לכם במשך השבועות האלו, כידוע המצב השורר בארץ קשה, וכבר אלפים רבים נדבקו במגיפה, ורבים חללים הפילה. על מנת למנוע את ההדבקה שיכולה חלילה להוסיף ולהפיל חללים, הונחו כל תושבי הארץ להסתגר בביתם על מנת לשמור על בריאותם, כנאמר ‘חבי רגע עד יעבור זעם’.

“כידוע  הוצאנו הנחיות ברורות בדמע ובכאב לסגור את כל שערי בתי הכנסת ובתי המדרש בעיר בשל הסכנה הגדולה הרובצת לפתחינו. ברוך השם שמחה מילאה את ליבי כשראיתי שהציבור קשוב לדעת תורה, ופועל לפי ההוראות האלו. וכבר הכריעו גדולי ישראל שמי שלא נשמע להוראות אלו הרי נחשב הוא רודף את כלל הציבור. סייעתא דשמיא בעיר חדרה מספר החולים בלע”ה מועט, ורבות לכך זה בשל השמירה על הכללים וההנחיות. דבר המראה על אחריותו ובגרותו של הציבור.

“אולם לצערנו ישנם אזורים מסוימים בארץ שלא האזינו לקול הרבנים, וקול זה היה כקול קורא במדבר, ועשו דין לעצמם, והמשיכו את חייהם כשיגרה, עד אשר זחיחותם נהפכה למלכודת אש, ורבים מהם עתה חולים ומשוועים למזור ורפואה. באתי בכל לשון של בקשה לבקש מבני עירנו האהובים והיקרים, אם חפצים אנו חיים, אין לארח אנשים מאזורים אלו, שלא שמעו לקול ההנחיות בחג הפסח, על מנת שלא יכניסו חלילה את הנגיף לעירנו וירבו בה חולים ה’ ירחם.

“הגם שחג הפסח מסמל את איחוד המשפחות המורחבות,  כבר הורו גדולי הדור שליט”א שבשנה זו אין לארח ואין להתארח, אלא כל אחד חוגג את החג עם חוג משפחתו המצומצם ‘שה לבית אבות’. ובטוחני שבעזרת השם יתברך בזכות התפילות ישמע ה’ לקול שוועתנו, ויסיר מאיתנו כל מחלה, וחודש ניסן השופע אורות מאירין של ניסים יאיר לנו אף בשנה זו ונזכה לצאת מאפילה לאורה משעבוד לגאולה אמן”.


| פעילויות חדשות בימי הקורונה בחדרה: טל אליהו יוזם מסיבה בסלון; תחרות צילומים תיערך לתושבים

יוזמות של מסיבות בסלון הולכות ומתפתחות ברחבי הארץ לאור משבר נגיף הקורונה, וגם בחדרה תחל הערב המסיבה הראשונה מסלון ביתכם: עו”ד טל אליהו, סגן ראש העיר ומ”מ יו”ר עמותת פנאי העיר, פותח הערב במיזם “הולכים לשבור את הרשת וגם את הקורונה”. 

במסגרת הערב הראשון, יתארח די.ג’יי דן להרמת המורל ומצב הרוח, עם מסיבה בשידור חי בלייב בפייסבוק. “אנחנו מחכים לכם”, מסר אליהו, “ורגע, לפני שאתם הילדים והגיל הרך, או ההורים, שואלים מה איתנו, אז שתדעו שהולך להיות מעניין מאוד בהמשך. תכינו את הרמקולים בערב , שגעת”.

ואם אתם בעניין של צילום, “נחלים” – החברה לפיתוח תיירות חדרה פתחה בתחרות צילומים של תושבים מהעיר חדרה. זה הזמן לדפדף בטלפון, להזכר ולשלוח את התמונות היפות מהטיול שלכם בחדרה, כאשר התמונות יועלו להצבעת הגולשים בפייסבוק ובאינסטגרם בתחרות נושאת פרסים. לפרטים והרשמה – ליחצו כאן.


| תושב חדרה שהחזיק נשק לא חוקי ניסה להימלט משוטרים בכביש 4 ליד אור עקיבא

20.3 || המשטרה עצרה הלילה (בין חמישי לשישי) תושב חדרה בן 25 בחשד לנשיאה לא חוקית של נשק וסיכון הציבור בנתיב תעבורה כאשר ניסה להימלט מהשוטרים.

שוטרי תחנת חדרה הבחינו הלילה, במסגרת פעילות סיור ברכב שחצה צומת באור אדום בכביש 4 באזור אור עקיבא וכאשר כרזו לנהג לעצור, המשיך בנסיעתו הפרועה, נגד כיוון התנועה תוך סיכון שאר משתמשי הדרך, עד שנעצר לאחר שהתנגש בעץ.

בחיפוש ברכב אתרו השוטרים אקדח ומחסנית והחשוד נעצר לחקירה בתחנת המשטרה.

החשוד, תושב חדרה בן 25 נעצר כאמור לחקירה והבוקר ייערך דיון בבקשה להאריך את מעצרו.

 


| עיריית חדרה תפעיל קייטנות לילדי צוותי הרפואה של הלל יפה

17.3 || ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן ביקר הבוקר במרכז הרפואי “הלל יפה” לקבלת עדכונים ופגישת עבודה עם מנהל בית החולים ד”ר מיקי דודקביץ.

בין היתר ערך ראש העיר סיור במחלקה הייעודית לטיפול בחולים שנדבקו בנגיף הקורונה, המתאימה לאשפוז וטיפול בתנאי בידוד, ואף שוחח עם חלק מהצוות.

עוד עדכוני קורונה

גנדלמן וד”ר דודקביץ שוחחו על המלחמה בהתפשטות הנגיף, שחייבה מעבר למתכונת משק לשעת חירום והקפיאה את רוב השירותים לתושבי המדינה, ובכלל זה את מערכת החינוך.

צילום: דוברות עיריית חדרה

 

ראש העיר עדכן את מנהל “הלל יפה” כי במטרה לסייע לצוותים הרפואיים לבצע את מלאכתם בראש שקט, נערכת העירייה להפעלת קייטנות לימוד לילדיהם של עובדים חיוניים של בית החולים. הקייטנות ייפתחו באופן מיידי, והלימוד יתבצע בקבוצות קטנות בהתאם להנחיות משרד הבריאות. הפעלת קבוצות הלימוד תתקיים במוסדות חינוך עירוניים, וכן במעונות של ארגוני ויצו ונעמת.

ראש העיר הסביר כי חשוב לו לקיים שגרה גם באין שגרה, ובעיקר לשים דגש על המשך למידה של ילדי העיר וילדיהם של עובדים שנקראו למשק חירום. לדברי גנדלמן: “מערכת החינוך העירונית מותאמת לכלל תלמידי העיר, מגיל גן ועד תלמידי תיכון. רוב הלמידה מתבצעת בצורה מקוונת, אך במקרים חריגים, כמו צוותים רפואיים, אנו דואגים גם למסגרת שתסייע להורים לבצע בהצלחה את משימתם לעצור את התפשטות נגיף הקורונה”.


Ι הולכת רגל כבת 70 נפגעה מרכב ברחוב הנשיא ויצמן פינת גיבורים בחדרה.

15.3 || בשעה 09:29 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על הולכת רגל שנפגעה מרכב בשדרות הנשיא ויצמן בחדרה. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים הלל יפה אישה כבת 70 במצב קשה, מורדמת מונשמת, עם חבלה רב מערכתית.

הפראמדיקים של מד״א, צבי וייס וליאם לוי, סיפרו: ״על הכביש שכבה אישה כבת 70 כשהיא מחוסרת הכרה וסובלת מחבלה רב מערכתית. הענקנו לה טיפול רפואי מתקדם, ופינינו אותה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כשמצבה קשה והיא מורדמת ומונשמת״.

אמיר כהן ונתנאל ישראל ג’אן חובשים באיחוד הצלה סיפרו: “הענקנו סיוע ראשוני בזירת התאונה להולכת הרגל שסובלת מחבלות ופציעות בראש ובגפיים. לאחר מכן היא פונתה לבית החולים הלל יפה כשהיא ללא הכרה”.


Ι תושב חדרה כתב תגובה מכפישה נגד העירייה שאיימה לתבוע – בהמשך התנצל בפומבי על דבריו

א”ט, תושב חדרה שפרסם תגובה שקרית בפייסבוק נגד עיריית חדרה, הסיר את תגובתו ואף פרסם התנצלות, לאחר שהעירייה העמידה אותו על טעותו ושלחה לו הודעה לפני תביעה.

דבריו של התושב נכתבו כתגובה ליוזר שהאשים את העירייה בקבלת כסף עבור הוזלת צהרונים. בתגובת א’ לדברים, נאמר כי ראש העיר קיבל כספים עבור הצהרונים, אך העביר את הכסף לבניית אצטדיון כדורגל חדש במקום לצהרונים.

הלשכה המשפטית של עיריית חדרה שלחה לא’ הודעה לפיה מדובר בהוצאת לשון הרע וברור לכל כי כל מטרתו של הפוסט הוא ניצול של פייסבוק על מנת לפגוע בראש העירייה ולהפיץ כנגד עיריית חדרה דברי שקר.

לאור כל האמור נדרש התושב להסיר את תגובתו לאלתר, ולהודיע לכל מי שביצע שיתוף כי הפרסום הינו שקרי, ולפרסם הודעת התנצלות המדגישה את העובדה שהפרסום היה שקרי מעיקרו.

לאחר שקבל את מכתב האזהרה באמצעות שליח, העלה א’ הודעת התנצלות לפיה: “זהר ישי העלה פוסט על נושא הצהרונים לילדים ואמהות חד הורי. אני הגבתי לפוסט הנ”ל ודברי יצאו מהקשרם. כתבתי שראש העיר מקבל כסף ומעביר לאצטדיון כדורגל, במקום להם. אני מתנצל בפני עיריית חדרה ובפני ראש העירייה על התגובה שלא במקום. אני סומך על עיריית חדרה שהיא משתדלת לעזור כמה שהיא יכולה לצהרונים בחדרה”.

בעיריית חדרה מדגישים כי לא יהססו לנקוט בכל האמצעים העומדים בפני העירייה על-פי דין, לרבות פנייה לערכאות משפטיות, נגד אנשים שידם קלה על המקלדת ומנצלים את המדיה החברתית להפצת טענות מופרכות ושקרים, שכל מטרתם פגיעה בשמה הטוב של העירייה.

בעירייה ישקלו כיצד להמשיך את הטיפול בנושא א’.

צילומים: דוברות עיריית חדרה

Ι הורי חדרה, אור עקיבא והמושבות ומתכוונים לרשום את הילד לגן? אתר ‘בדרך לגן’ יעזור לכם לבחור נכון

11.3 || רגע לפני שהורי ישראל רושמים את הקטנטנים שלהם לגני הילדים ולמסגרות לגיל הרך, זה הזמן להכיר את אתר’בדרך לגן’, מיזם חברתי המרכז במקום אחד את כל מה שהורים צריכים לדעת כדי לבחור את גן הילדים הנכון ביותר עבור הקטנטנים שלהם.  מדובר באתר אינטרנט ידידותי למשתמש המציג מיפוי ארצי רחב היקף של גני ילדים, פעוטונים, מעונות יום וגני עירייה לצד חוות דעת, הכולל מידע אותנטי מבוסס המלצות של הורים, דירוג ותוצאות סקר להיבטים חשובים בגן הילדים.

תושבי חדרה אשר יכנסו לאתר יוכלו למצוא מידע אמין הכולל בין השאר מאות חוות דעת אותנטיותשל הורים על המסגרות השונות בעיר ונתונים חשובים עבור כל מסגרת דוגמת בטיחות, התחייבות לחיסונים ועוד. קישור לאתר .

באתר מופיעות מאות חוות דעת של הורים מהעיר שדירגו את הגנים ועזרו להורים אחרים. בין הגנים המדורגים גבוה באתר באתר ניתן למצוא את ‘הגן של שירן’ שזכה לציון המושלם של 5 מתוך 5, ואת ‘גן פעוטון קנגרו’ שזכה אף הוא לציון מושלם. איתם בצמרת נמצאים גם ‘גן החלומות של אילנית’ עם ציון 4.98, ‘פעוטון 24/7’ עם 4.97 ו-‘פעוטון שביל החלב’ עם 4.93.

המיזם הוקם על ידי מיה סטיבה וניצן כץ. סטיבה, עורכת דין ויזמית מתל אביב, אמא של אלון שמצאה את עצמה אובדת עצות בבואה למצוא עבורו את המסגרת המתאימה בהיעדר מידע הולם. כץ, יזם ובעלים של גן ילדים החווה את הנושא מהצד השני ומודע לחוסר המידע ולצורך בהעלאת הסטנדרטים בענף. כך הקימו השניים את אתר ‘בדרך לגן’ המאפשר באמצעות חיפוש פשוט וידידותי למצוא על בסיס מיקום או שם הגןאת כל המידע הנדרש עבור ההורים בשעת בחירת הגן. כל חוות הדעת המופיעות באתר הינן אותנטיות ומזוהות באמצעות חשבון פייסבוק פעיל של ההורה, שגם כותב באיזה שנים הילד/ה היו בגן.

בשנתיים האחרונות עלה נושא גני הילדים והחינוך לגיל הרך לסדר היום הציבורי והתקשורתי ולא בהקשרים חיוביים. הציבור נחשף למקרים רבים מדי של פגיעה בילדים ולמחדלים רבים בגני ילדים. ממותה הטראגי של יסמין וינטרה ז”לבפעוטון בפתח תקווה לגננת המתעללת כרמל מעודה מראש העין ועד למקרה המצער האחרוןבחיפה שבו מת הילד אריה ז”ל שנחנק מחוט של וילון. ובדרך, שורה ארוכה של מקריםקשים טראגיים ועצובים שבידי המדינה לעזור במניעתם. כך הפכו ברגע אחד נושאים כמו בטיחות, הכשרות הצוות,איכות המזון, לחצני מצוקה ומצלמות אבטחה לחלק בלתי נפרד מסדר יומם של הורי ישראל,המרגישים שמגיע לילדים שלהם יותר ומשוועים למידע איכותי ולהסדרים בתחום גני הילדים. נראה כי ישנה תמימות דעים שלילדים שלנו מגיע יותר, ההורים דורשים יותר והמדינה ערה למתרחש.

לאור כל אלה, עבר לפני כשנה חוק הפיקוח על מעונות היום לפעוטות, אשר נועד להסדיר ולאפשר למדינה לפקח  אחר הפעלת מעונות היוםלפעוטות, לשם הגנה על שלומם, על זכויותיהם ועל כבודם של פעוטות השוהים במעונות.

כאמור, שנת הלימודים בגנים כבר בעיצומה, ובקרוב מאוד צפויים הורים ברחבי הארץ להתחיל במלאכת ההרשמה לשנת הלימודים הבאה. בערים הגדולות ההרשמה לשנה הבאה כבר החלה ובהדרגה יחלו הורים מכל רחבי הארץ לשריין מקומות לשנה הבאה למסגרות עבור ילדיהם.


Ι האינטרנט הסופר-מהיר מגיע לחדרה: סיבים אופטיים מותקנים ברחובות

11.3 || האינטרנט הסופר מהיר בדרך לחדרה: בימים אלה מותקנים ברחובות חדרה סיבים אופטיים של חברת “פרטנר” – Partner Fiber. מדובר בתשתית אינטרנט מבוססת על סיבים אופטיים, המאפשרים העברת אור מקצה אחד לאחר ומסוגלים להעביר רוחבי פס ומידע רב למרחקים ארוכי טווח.

הטכנולוגיה מאפשרת למשתמש הקצה לגלוש במהירות שיא עד 1000Mb ועד פי 10 מהמהירות המקובלת היום בישראל. לדוגמא, הורדת אלבום מוסיקה שלם בפחות משניה, סדרה שלמה באיכות HD בפחות מ 40 שניות, העלאת תמונות של טיול גדול בפחות מ-3 דקות ועוד.

השבוע בוצעה עבודת התקנת הסיבים ברחוב הלל יפה, בסמוך לבניין עיריית חדרה, בית המשפט, היכל המשפט החדש בעיר וביטוח לאומי. לאחרונה, משרד התקשורת החל בפתיחת שוק האינטרנט לתחרות והורדת חסמים כדי לאפשר כניסת חברות תשתית קטנות לשוק. המהלך נעשה בדרך של פרסום שימוע באינטרט, בלי ליידע את ארבע חברות התשתית הגדולות – בזק, HOT, פרטנר ו־IBC שבשליטת סלקום.

צעד כזה עלול לפגוע בהכנסות של החברות, שמתמודדות בשנים האחרונות עם תחרות אגרסיבית בשוק התקשורת שהביאה לשחיקה ברווחיהן. המצב כיום הוא שיישובים קטנים, בעיקר בפריפריה, לא זוכים לפריסת אינטרנט טובה, בשל חוסר הכדאיות של חברות התשתית להשקיע בהם.

עם זאת, פורסות כיום פרטנר ו־IBC סיבים אופטיים בעיקר במרכזי ערים גדולות ובבניינים גבוהים. מטרת משרד התקשורת כעת היא לגרום לחברות קטנות לפרוס תשתית במקומות שאליהם הגדולות ממאנות להגיע.

אלא שהמשרד לא מגדיר בדיוק מהם יישובים אלה ואינו תוחם את אזורי הפריסה, מה שעלול להוביל לתחרות־יתר, כמו שקרה בשוק הסלולר.


Ι בעקבות הנחיות משרד הבריאות: נדחה קרנבל פורים בחדרה

5.3 || במסגרת המאמץ למניעת התפשטות הקורונה בישראל, מקיים ראש העיר צביקה גנדלמן היערכויות מצב תכופות להגברת המוכנות העירונית לכל תרחיש.

בהמשך לישיבת היערכות שהתקיימה לפני שבוע וחצי בשיתוף נציגי משרד הבריאות ונציגי המרכז הרפואי “הלל יפה”, התקיימה הבוקר ישיבת היערכות נוספת בהובלת ראש העיר ומנכ”ל העירייה, בהשתתפות מנהלי אגפים בעירייה וגופי הסמך, וכן נציגי משרד הבריאות, מד”א, משטרת חדרה ונוספים, כדי לדון בהנחיות העדכניות לפיהן אין לקיים אירועים למעל 5,000 אנשים, והשלכותיהן על אירועי פורים המתוכננים.

במסגרת הדיון הוחלט לדחות למועד אחר את קרנבל פורים ומסיבת הלילה שתוכננו לאלפי חוגגים, ובמקומם לקיים אירועי פורים קהילתיים במרכזים הפנאי ברחבי העיר.

יתר האירועים העירוניים, המתוכננים למאות תושבים, יתקיימו במועדם, כמובן בכפוף להנחיות משרד הבריאות ולהיערכויות המצב שיתקיימו בעירייה באופן שוטף.

עיריית חדרה פועלת בשיתוף פעולה מלא מול כל הגורמים כדי לסייע בצמצום ההתפשטות של נגיף הקורונה והעברת עדכונים והנחיות לציבור, בד לבד להמשך העבודה השוטפת לטובת תושבי העיר.


Ι כתב אישום נגד תושב חדרה: שכר וילה בקיסריה והסב אותה למעבדת ענק לחומרים אסורים

16.2 || בתום חקירה המשטרה, הוגש הבוקר כתב אישום נגד תושב חדרה בגין גידול, ייצור והחזקה של סם במשקל כולל של למעלה 100 ק”ג.

ב-3.2.2020 הגיעו בלשי המשטרה לחיפוש בוילה בקיסריה. במהלך החיפוש נתפסו למעלה מ 600 שתילים של חומר החשוד כסם מסוג קנבוס במשקל של 98 ק”ג ובנוסף עוד 3 ק”ג חומר החשוד כסם מסוג זהה כשהוא מוכן לשימוש.

מחזיק המקום, תושב חדרה בן 46 אשר שכר את הוילה 3 שנים קודם לכן נעצר לחקירה בתחנת המשטרה בחדרה ומעצרו הוארך מעת לעת.

הבוקר כאמור הגישה פרקליטות מחוז חיפה בבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד החשוד בגין המיוחס לו.

במקביל לכך, המשטרה חשפה מעבדה לגידול סם מסוג מריחואנה בקיסריה והבוקר הוגש נגד החשוד כתב אישום בגין גידול וייצור סם. בלשי המשטרה הגיעו לחיפוש בוילה בקיסריה, במהלכה נתפסו כ- 400 שתילים במשקל של כ- 18 קג’

בתוך כך, המשטרה עצרה לחקירה בתחנת המשטרה בחדרה את החשוד בניהול המעבדה- תושב קדימה בן 49 אשר שכר את הוילה בקיסריה ומעצרו הוארך בהתאם. הבוקר כאמור הוגש נגד החשוד כתב אישום בבית משפט השלום בחדרה על ידי פרקליטות מחוז חיפה.


5 בתי ספר בחדרה ואור עקיבא ביטלו את המסעות לפולין

4.3 || זהו מסע משמעותי במיוחד שמהווה את אחד מהשיאים במערכת החינוך הישראלית, אך בעקבות נגיף הקורונה המתפשט ברחבי העולם ובאירופה בפרט, משרד החינוך מבטל את המסעות לפולין, לפחות עד סוף חודש מרץ – גם בארבעה בתי ספר בחדרה ובית ספר אחד מאור עקיבא. 

משרד החינוך מסר כי “בהתאם להנחיית משרד הבריאות, ובעקבות הערכת מצב שהתקיימה עם הגורמים המקצועיים הרלוונטיים במל”ל, משרד החינוך החליט לבטל את כל המסעות לפולין שצפויים היו לצאת בסבב חורף הנוכחי. סבב זה מסתיים בסוף מארס 2020.

הודעה זו מצטרפת להחלטה על ביטול המשלחות ובהחלטה הנוגעת לטיסות באופן כללי לחו”ל: “על פי ההנחיות, חל איסור על יציאת משלחות תלמידים לכל המדינות שחלה עליהן אזהרת מסע, והחזרה מהן ארצה מחייבת בידוד”, נמסר מהמשרד.

“ההיתרים שניתנו למשלחות ליעדים אחרים בעולם על ידי אגף ביטחון במשרד מבוטלים. עד להודעה חדשה. לא יטופלו בקשות חדשות, ולא ינתנו היתרים חדשים למשלחות שקיבלו את “חסות” המשרד בשלב זה. יש לעקוב באופן שוטף אחר ההנחיות של משרד הבריאות המתעדכנות מעת לעת. לנוכח זאת, ייבחן המשרד מתן מענים למועדים חלופיים, ובכלל זה לתלמידי יב’, זאת בהתאמה לאילוצים השונים”.

למגדלור ניוז נודע כי ארבעה בתי ספר בחדרה ובית ספר אחד באור עקיבא, מהם היו אמורות לצאת בחודש הקרוב משלחות מסע לפולין, בוטלו הנסיעות בשלב זה. מדובר במשלחות שהיו אמורות לצאת מבתי הספר נעמ”ת, דמוקרטי “ברנדס”, דמוקרטי “גבעול” ואולפנית בחדרה ותיכון “אמי”ת עתידים” באור עקיבא.

// עדכון ראשון: 3.3.2020, 20:05


1.3 || במעמד ראש העירייה צביקה גנדלמן, נחנכה בחדרה “המכבסה שלי”, מכבסה קהילתית שתופעל בסופי השבוע ותשמש חיילים בודדים. במקום עומדים לרשות החיילים מכונת כביסה ומייבש, וכן פינת ישיבה וקפה לנוחיותם. תפעול המכבסה, שנפתחה כחלק מהשירות העירוני לחיילים, יתבצע על-ידי מרכז הצעירים העירוני הפועל במסגרת מינהל חברה וקהילה של עיריית חדרה.

חיילים בודדים הם חיילים ממדינות שונות בעולם שבחרו לעזוב הכל, והגיעו לחדרה בגפם על מנת להתנדב לשירות צבאי, וכן צעירים חסרי עורף משפחתי, או עם רקע משפחתי מורכב, שבוחרים לשרת בצה”ל למרות האתגרים הניצבים בפניהם ולמרות היעדר התמיכה המשפחתית.

חופשת סוף השבוע לה מחכים חיילים בכיליון עיניים, הופכת עבור חיילים בודדים לזמן שאותו יש לנצל לטיפול בעניינים שונים הנוגעים למקום המגורים, כיבוס המדים ועוד. את מגוון הצרכים האלה יפגשו מתנדבי “המכבסה שלי” בהגיע החיילים הבודדים למכבסה, וכשליחים של העיר יוכלו המתנדבים לחבר את החיילים הבודדים למגוון המענים שמציעה חדרה.

להקמת המכבסה ותפעולה שותפים מחלקת נוער וצעירים והיחידה להתנדבות של אגף הרווחה והשירותים הקהילתיים, האגודה למען החייל בחדרה, ומתנדבים רבים שיגיעו לסייע לחיילים הבודדים.

בטקס הצנוע לפתיחת “המכבסה שלי” השתתפו מנהלת אגף נוצ”ץ (נוער, צבא, צעירים) הדר מרום, מ”מ מנהלת מרכז הצעירים העירוני אולה פרץ, מנהלת מחלקת נוער וצעירים באגף הרווחה ורדה ביטון, מנהלת היחידה להתנדבות יונה מאור, מנכ”ל חכ”ל שי ארנט כהן, מתנדבים ועוד. עוד השתתף בטקס, סגן ראש העיר טל אליהו.

המכבסה ממוקמת במשרדי החברה הכלכלית (הנשיא 49) אשר נרתמה ליוזמה ומארחת את הפעילות. פרטים נוספים במרכז צעירים חדרה.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


דילוג לתוכן