מה עשה ברהנו טגניה, כתב חדשות 12, בתיכון חדש בחדרה?

הכתב התארח בתערוכה חדשה וגם סיפר לבני נוער על המסע של משפחתו לישראל, בו איבדה המשפחה בני משפחה וחברים

מה עשה ברהנו טגניה, כתב חדשות 12, בתיכון חדש בחדרה?

הכתב התארח בתערוכה חדשה וגם סיפר לבני נוער על המסע של משפחתו לישראל, בו איבדה המשפחה בני משפחה וחברים

מגדלור-פיד ♋


המסע של ברהנו טגניה: כתב חדשות 12 הגיע לתערוכת “המסע אל החלום”, שעוסקת בסיפור הגבורה של עליית יהודי אתיופיה, וסיפר לתלמידי כיתות ז’ את סיפורה האישי של משפחתו. בשבוע האחרון מתקיימת בחדרה תערוכת “המסע אל החלום” בהובלת הנוער העובד והלומד ואגף נוצ”ץ. התערוכה מספרת את סיפור הגבורה של עליית יהודי אתיופיה לישראל, תוך סכנת שודדים וחיות טרף, על פני הרים, יערות ומדבר, עם 4000 יהודים שנספו בדרך.

בנוסף, מבליטה התערוכה את החינוך לציונות כחוט השני שעובר לאורך דורות בקהילת ביתא ישראל – מתמראת עמנואל דרך יונה בוגלה ונערי כפר בתיה – ועד ברוך טגניה ופרדה אקלום פורצי הדרך לעלייה.

// צילום: דוברות העירייה

את התערוכה, מעבירים תנועת הנוער העובד והלומד יחד עם חיילי פרק משימה במחלקת הנוער, כאשר בעוד אנו רגילים לשמוע על סיפור העלייה כ”מבצע” להצלת חסרי ישע, התערוכה מבטאת צד אחר של הסיפור – סיפור ציוני מעורר השראה של קהילה שלמה – סוג של יציאת מצרים מודרנית.

כחלק מהאירועים לציון יום הזיכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל, הגיע לתערוכה גם כתב החדשות ברהנו טגניה, שנפגש עם תלמידי שכבת ז’ בחט”ב תיכון חדש בית אליעזר.

ברהנו סיפר לתלמידים את סיפורן האישי של המשפחות, ודיבר על האתגרים והקשיים שחוו בעת עלייתם לא”י והחלום על ירושלים ועל המסע בו איבדו בני משפחה וחברים.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו


 

ארכיון כתבות
דילוג לתוכן