הצהרת ההון של בכירי עיריית אור עקיבא: למה רק יעקב אדרי הגיש ואחרים לא?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הצהרת ההון של בכירי עיריית אור עקיבא: למה רק יעקב אדרי הגיש ואחרים לא?

-

מגדלור-פיד ♋

הבחירות לרשויות המקומיות היו עוד בחודש אוקטובר 2018, אך רק יעקב אדרי, ראש עיריית אור עקיבא, הגיש את הצהרת ההון העדכנית שלו. ומה עם יתר המחויבים? אלה עדיין לא מחויבים – כי עדיין אין סגני ראש עיר.

חוק ראש הרשות המקומיות וסגניו (הצהרת הון), התשנ”ד-1993 קובע, כי על ראש הרשות וסגניו חלה חובה להגיש הצהרת הון בתוך 60 יום מיום היבחרם, וכן תוך 60 יום ממועד סיום הכהונה וכל אימת שחל, לדעתם, שינוי משמעותי בתוכן ההצהרה.

ראש רשות מקומית או סגן ראש רשות מקומית שלא ימציאו את הצהרת ההון במועד שנקבע בהוראות החוק, יופחת שכרם בשיעור של 20% משכר היסוד שאושר לתשלום לראשי רשויות ולסגניהם מכוח הסעיף האמור וכפי שמתפרסם מעת לעת בחוזרי המנכ”ל (להלן: השכר).

בקדנציה הקודמת, זו שהחלה בשנת 2013, הגישו יעקב אדרי, ראש העיר גם אז, יוסי כדורי וארקדי גדילוב, סגן ראש העיר אז, הצהרות הון כחוק.

כעת, עם התחלתה של קדנציה חדשה, נבחרו חברי המועצה, אך רק ראש העיר ידוע לעת עתה – אדרי, כאשר המו”מ הקואליציוני לקואליציה וסגנות – נותר פתוח.

ל”מגדלור ניוז” נודע כי כמה חברי מועצה רוצים את תפקיד סגן ראש העיר בניהם אברהם כהן, ילנה זסלבסקי ואלי אנקונינה. מכיוון שיהיה רק סגן אחד בשכר (סגן שני לא אושר על ידי החשב המלווה מטעם משרד הפנים), אזי ישנה בעיה במינויים וראש העיר לא ממהר לסגור את הנושא.

המשמעות: כחמישה חודשים לאחר התחלת הקדנציה, עדיין אין קואליציה בעיר. בנוסף, עד שלא יקבע זהות הסגן של אדרי, הוא לא יתבקש להגיש הצהרת הון כמחויב.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הווצאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור >> https://bit.ly/3wZlrGt
לקבוצת חדשות חדרה >> https://bit.ly/35fHaN4
לקבוצת חדשות אור עקיבא >> https://bit.ly/3mZb94f
לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור >> https://bit.ly/3aiisyZ
לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  >> https://bit.ly/32kBbWk
לקבוצת חדשות זכרון יעקב >> https://bit.ly/3tqkLY3
—————————————————-
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

דילוג לתוכן