ראש עיריית חדרה: אתן גיבוי לכל מנהל שיחזיר את תלמידי חטיבות הביניים ללימודים

ראש עיריית חדרה שוחח עם מנהלי חטיבות הביניים והתיכונים ואמר כי יאפשר להם להחזיר את תלמידי חטיבות הביניים ללימודים למרות הנחיות הממשלה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ראש עיריית חדרה: אתן גיבוי לכל מנהל שיחזיר את תלמידי חטיבות הביניים ללימודים

ראש עיריית חדרה שוחח עם מנהלי חטיבות הביניים והתיכונים ואמר כי יאפשר להם להחזיר את תלמידי חטיבות הביניים ללימודים למרות הנחיות הממשלה

מגדלור-פיד ♋

ראש העיר צביקה גנדלמן קיים היום שיחות עם מנהלי חטיבות הביניים ובתי הספר התיכונים, והבטיח כי כל מנהל שיחליט להשיב את תלמידי חטיבות הביניים (כיתות ז’-י’) ללימודים כיתר התלמידים בארץ, יזכה ממנו לגיבוי מלא.

מאז תחילת הקורונה היו תלמידי חטיבות הביניים היחידים שלא נכללו בקפסולות החזרה ללימודים בבתי הספר, וכבר כשנה הם שוהים בבתיהם ולומדים מרחוק באמצעות זום, מבודדים ומנותקים חברתית. 

השבוע נפתחו בתי הספר בהחלטת ממשלה, שוב ללא תלמידי ז’-י’, ובה בעת נפתח המסחר בארץ, מה שמאפשר לתלמידים להצטופף עם ציבור גדול במרכזים המסחריים במקום ללמוד בכיתות המקפידות על התו הסגול. בעקבות כך קיבלו ראש הרשויות העצמאיות (פורום ה-15) החלטה לאפשר למנהלי החטיבות להחזיר את תלמידי החטיבות לבתי הספר. 

בדבריו למנהלים אמר גנדלמן: “אנו חשים כי שיקול הדעת אינו ענייני וכי תהליך קבלת ההחלטות אינו שקוף. זו תחושתי בימים אלה, כאשר מתקבלות החלטות על פתיחת המסחר והקניונים, בעוד שתלמידי כיתות ז’ עד י’ נותרים ללמידה מהבית, ללא קול ציבורי שייאבק עבורם”.

צילום: דוברות העירייה
       

ראש העיר אמר כי הוא מכיר את הקשיים שחווים בני הנוער בשנה האחרונה. “אני רואה את דיווחי השירות הפסיכולוגי ושומע את ההורים, ואת המורות והמורים, שמבקשים לצאת מהזום ולפגוש את התלמידים ואתכם המנהלים והמנהלות. להבנתי, הפגיעה הנפשית והחברתית המתמשכת במתבגרים ובמתבגרות היא חמורה יותר מהסיכון הבריאותי שבהחזרתם לבתי הספר”.

לאור כל זאת, ולמרות החלטת הממשלה שלא להשיבם ללימודים, המליץ ראש העיר למנהלים להשיב את תלמידי החטיבות לבתי הספר, כמובן בתיאום עם צוותי ההוראה. ראש העיר הבהיר למנהלים כי ההחלטה להשיב ללימודים את תלמידי חטיבות הביניים היא שלהם, אך הדגיש כי יגבה כל מנהל שיעשה זאת. “איני בא לכפות אלא לגבות”, אמר גנדלמן, “אני רואה בכם את המגדלור המנהיגותי החינוכי של חדרה, ואני בטוח כי גם לכם, כמוני, כואב שמערכת החינוך לא זוכה להיות בראש סדר העדיפויות, כפי שראוי שהיה”.

עוד אמר כי אגף החינוך של העירייה כבר שוקד על ניסוח מסגרת עקרונות ומגבלות שיש לכבד, ואת ההדרגתיות הנדרשת והזהירות המתבקשת בחזרת התלמידים לספסל הלימודים.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן