אישה נפצעה ממשקולת במהלך אימון באור עקיבא ותבעה 30 אלף שקל ממאמן הכושר – מה החליט בית המשפט?

צעירה שהתאמנה אצל מאמן כושר מאור עקיבא, נפצעה לדבריה באחד האימונים - ונגרם לה נזק לאצבע ביד. כעבור שנתיים החליטה לתבוע אותו בגובה 30 אלף שקל. בדיון בבית המשפט בחדרה השופטת לא הצליחה להשתכנע כי גרסת הצעירה משכנעת
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אישה נפצעה ממשקולת במהלך אימון באור עקיבא ותבעה 30 אלף שקל ממאמן הכושר – מה החליט בית המשפט?

צעירה שהתאמנה אצל מאמן כושר מאור עקיבא, נפצעה לדבריה באחד האימונים - ונגרם לה נזק לאצבע ביד. כעבור שנתיים החליטה לתבוע אותו בגובה 30 אלף שקל. בדיון בבית המשפט בחדרה השופטת לא הצליחה להשתכנע כי גרסת הצעירה משכנעת

מגדלור-פיד ♋

תושבת אור עקיבא תבעה מאמן כושר מאור עקיבא בסכום של 30 אלף שקלים, זאת לאחר שלטענתה, נפצעה במהלך אימון כושר שקיימה עמו בעיר ונפגעה באגודל כף ידה הימנית. לאחר בירור הדברים על ידי בית המשפט האישה יכולה לראות עצמה מאוכזבת שכן בית המשפט לא השתכנע כל כך מטיעוניה ונתן פסק דין שלא לטובתה בסוף החודש הקודם (מרץ 2020).

מכתב התביעה עולה כי בתאריך 7.8.17, במהלך אימון בחדר כושר שהופעל באותה עת על ידי מדריך הכושר מאור עקיבא, נפגעה התובעת באגודל כף ידה הימנית. בכתב התביעה אותו הגישה התובעת לבית המשפט ביום 10.7.19, בחלוף כשנתיים מאז המקרה, טענה התובעת כי “בעת שימוש במכשירי המשקולות ועל אף זהירותה הרבה, היא נפגעה בקצה אצבעה, כפועל ישיר ממתקן המשקולות ובעקבות רשלנות מאמן הכושר שלא הדריך אותה כראוי, לא הזהיר אותה מנזקים ולא פיקח על השימוש שלה במכשיר.

בעתירתה לחיוב הנתבעים לפצותה בסכום של 30,000 שקלים בגין פציעתה – שבר באגודל ידה הימנית, רגישות גבוהה, נפיחות, שטף דם תת עורי מתחת לציפורן, הגבלה בתנועות וכאבים עזים, טענה התובעת כי פציעה זו נגרמה לה כתוצאה מ”רשלנותו הפושעת” של הנתבע ומן המפגעים הבטיחותיים הקיימים בחדר הכושר שאותו הפעיל.

צילום אילוסטרציה: פיקסביי

 

בעדותה תיארה האישה את מה שלטענתה ארע באימון שבו נפצעה, באופן שלא נעשה במסגרת כתב תביעתה, וסיפרה: “…במהלך תרגיל ה”פוש פרס – push press” שזה שתי משקולות שצריך להרים אותן עם הידיים למעלה לסירוגין, המאמן ביקש ממני לבצע את זה עם משקולות של 16 קילו בכל יד. עניתי לו שאיני יכולה להרים את זה… זה כבר היה לקראת סוף האימון, לא יכולתי להרים כלום. הוא אמר לי ‘את יכולה, אני איתך, אני שומר עלייך’, עזר לי להרים את המשקולות וכשאני תוך כדי התרגיל, הוא פשוט הלך.

“כשבאתי להוריד את המשקולות, הידיים רעדו לי וזה פשוט החליקו לי על האצבע. אני אמרתי לו במהלך האימון, הראיתי לו את האצבע, הוא טען ‘אין לך כלום, הכל בסדר …’ .

בהמשך סיפרה האישה כי מדריך הכושר היה מודע לתוצאות הארוע שכן היא התקשרה אליו ועדכנה אותו, אלא שהוא ‘בחר לחסום אותה בכל דרך אפשרית, אם זה פייסבוק, אינסטגרם ובכל רשת חברתית אחרת כדי לתפוס מרחק’.

מגדלור-פיד ♋                                           

מאמן הכושר: “היא זרקה את המשקולת”

בהתייחסותו לגרסת התובעת, מסר מאמן הכושר תיאור שונה למה שארע וסיפר: “…התובעת ביצעה תרגיל. בסיום התרגיל היא פשוט זרקה את המשקולות וכשהן נזרקו הן צבטו לה את האצבע, ראיתי את זה קורה מול העיניים שלי… לא זכור לי שהיא אמרה לי שהיא לא מסוגלת … אני לא זוכר שום סיטואציה שבה אמרתי לה שתרים משקולות כבדות למרות שהיא אמרה שהיא לא יכולה. הייתי במרחק של 2 מטר ממנה, לא נגעתי בה. היא כמו הבת שלי. איך אני יכול להגיד לה תעשי משהו שהיא אומרת שלא יכולה… אני טוען שהיא זרקה את המשקולות…”.

במהלך עדותו תיאר הנתבע את התובעת כ”ילדה מאוד חזקה שאהבה להשוויץ ביכולת הפיזית שלה”, ש”תמיד שאפה להרים יותר מאחרים… היתה מאוד תחרותית, וזה לפעמים היה לה מאוד קשה”. בנוסף לכך אמר כי היא מאוד יקרה לו, סיפר שהוא מכיר את משפחתה ושאחיה עובד אצלו ואף מאמן את בתו.
לשאלת השופטת בחדרה האם זה נכון שחסם את התובעת באמצעי התקשורת שהיו לה איתו, השיב הנתבע בחיוב והסביר כי עשה כן לאחר שבאחד הימים לאחר הארוע היא הגיע אל חדר הכושר ו”עשתה מהומה, צעקה ואף אחיה שהתאמן במקום חיבק אותה באותו רגע ונאלץ להוציאה משם… “.

עוד אמר הנתבע: “…היה לה מנהג למרות שהפצרתי בה לא לעשות את זה, שהיא היתה זורקת את המשקולות בסוף התרגיל בצורה מזלזלת…. לצערי הרב, זה בגלל איזו תכונה. אני לא זורק משקולות. יש מעטים שבסוף הסט יש להם תכונה כזאת שהם זורקים”.

שופטת בית המשפט השלום בחדרה החליטה, לאחר ששמעה את שני הצדדים, לדחות את התביעה, זאת מכיוון שהאישה לא הצליחה להוכיח כראוי את גרסתה.
השופטת ציינה בין היתר “התובעת הגישה את כתב תביעתה כשנתיים לאחר הארוע והסבירה זאת בכך ש’חיכתה לראות את התוצאות הסופיות של מצב האצבע שלה’… הסבר שנשמע היה לי דחוק”.

השופטת חתמה: “מפני כל אלה, לא שוכנעתי כי פציעת התובעת נגרמה כתוצאה מרשלנות הנתבע, ולכן החלטתי לדחות את התביעה”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

דילוג לתוכן