מבית

מבית

“אין לי כסף לקנס”: צילומי מצלמת גוף של שוטר פורסמו נגד רוחצת בים שלא נשמעה להנחיות

לדברי המשטרה, סרטון שהופץ ברשת מציג את השוטר באופן מגמתי ולא כפי שהתרחש במציאות - בעת אכיפת תקנות הקורונה בחוף בית ינאי. אי לכך - הפיצה המשטרה את הסרטון המלא והלא ערוך. צפו

משטרת ישראל עולה להתקפה: בהודעה שיצאה היום מדוברות המשטרה מחוז מרכז נמסר כי “בתקופה האחרונה אנו עדים לניסיונות הולכים וגוברים להכפיש שוטרים העומדים בחזית המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה, ופועלים לאכוף את החלטות הדרג המדיני, התקנות לשעת חירום וצו בריאות העם למען הבריאות של כולנו.

“אמש שוב בוצע ניסיון שיימינג מכוער ברשת לשוטרים שביצעו את תפקידם במקצועיות וכחוק בחוף הים בבית ינאי, זאת ע״י הצגת תמונה חלקית וערוכה ועובדות חלקיות עד כדי עיוות המציאות לחלוטין”.

במשטרה מתייחסים לסרטון בהופץ וניסה להציג שוטרים ככאלה שאוכפים בצורה אגרסיבית את ההנחיות. “כפי שניתן לראות בתיעוד האירוע ממצלמות הגוף של השוטרים”, נכתב מהמשטרה, “במהלך פעילות אכיפה בחופי הרחצה, הבחינו השוטרים באישה ושני ילדיה כשהם מבלים בחוף הים בניגוד לתקנות לשעת חירום. השוטר ביקש ממנה בנימוס רב לעזוב את החוף ולהזדהות בע״פ פעמים רבות לצורך השלמת האכיפה (כולל הזדהות בע״פ), אולם היא סירבה בתוקף פעם אחר פעם, וניסתה ללכת ולחמוק מהמקום בניסיון להכשיל את האכיפה.

“בשל כך השוטרים הודיעו לה כי היא מעוכבת ובמידה ותמשיך בסירובה להזדהות- תיעצר. לאחר שהתעקשה לסרב להזדהות חרף הפצרות השוטרים, הסבריהם וסבלנותם הרבה כלפיה, כאשר הודיעו לה על מעצרה וניסו לאזוק אותה, היא תקפה את השוטר ובעטה בו באזור החלציים, כשכל העת ילדיה ואזרח נוסף שהיה במקום מפצירים בה לחדול מהתנהגותה הפסולה.

ל”אחר שנרגעה והתנצלה בפני השוטרים על התנהלותה, ולמרות התנהלותה הפסולה כשתקפה לובש מדים בניגוד לחוק, היא שוחררה לדרכה לאחר שניתן לה דו”ח בגין שהייה במקום אסור בניגוד לתקנות.

“אנו רואים בחומרה כל ניסיון לשבש פעילות אכיפה משטרתית, כמו גם את הניסיון להכפיש את השוטרים הפועלים מתוקף תפקידם כחוק. אנו קוראים לציבור לקיים את הוראות החוק והנחיות משרד הבריאות ולהישמע להוראות והנחיות השוטרים בשטח, שפועלים יומם וליל לשמור על הבריאות של כולנו”.

383412cookie-check“אין לי כסף לקנס”: צילומי מצלמת גוף של שוטר פורסמו נגד רוחצת בים שלא נשמעה להנחיות

עוד מרחבי הרשת >>

דילוג לתוכן