מתלבטים מה ללמוד? בואו לדבר על זה עם סטודנטים מאור עקיבא

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מתלבטים מה ללמוד? בואו לדבר על זה עם סטודנטים מאור עקיבא

-

מגדלור-פיד ♋

אילוסטרציה

רוצים ללמוד באקדמיה ולא יודעים מה? צריכים מלגה ולא יודעים למי לפנות? רוצים לשאול סטודנטים שלומדים כעת באקדמיה שאלות חשובות? זה יקרה באור עקיבא. 

השבוע (חמישי, 28.3.19, 19:30) ייערך ערב חשיפה מיוחד למלגות ופאנל מקצועות אקדמיים. מדובר באירוע חד שנתי המתקיים באופן קבוע במרכז הצעירים “המטריה” באור עקיבא, וישתתפו צעירים אשר מעוניינים להתחיל לימודי השכלה גבוהה בתקופה הקרובה ומעוניינים לקבל מידע אודות הלימודים והמלגות.

רכזת ההשכלה במרכז הצעירים הילי פרי תחשוף את הצעירים למגוון סוגי מלגות לימודים, איך מוצאים מלגה מתאימה וטיפים חשובים על האופן שבו מגישים מועמדות. 

בחלקו השני של הערב יתקיים פאנל מקצועות בו ישתתפו סטודנטים תושבי העיר ולבאי הערב יתאפשר לשאול שאלות סטודנטים ממגוון תחומים ואף להיפגש עם סטודנט לשיחה אישית אחד על אחד.

בישראל לומדים כיום כ-350 אלף סטודנטים וסטודנטיות (לתארים ראשון, שני והנדסאים) החודש השיקו התאחדות הסטודנטים ואגודות סטודנטים בקמפוסים ובאוניברסיטאות השונות את אפליקציית MOOD, שנועדה לסטודנטים המרכזת במקום אחד את כל עולמות התוכן הרלוונטיים אליהם.

מנתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי כ-60% מהסטודנטים שהחלו את לימודיהם בתש”ע (2009/10) סיימו בזמן התקני לעומת 51.8% בקרב אלו שהחלו בתש”ס (1999/00). אחוז המסיימים את התואר הראשון עד 7 שנים מתחילת לימודיהם גדל מ-77.8% בקרב סטודנטים שהחלו ללמוד בתש”ס (1999/00) ל-83.1% בקרב אלו שהחלו בתש”ע (2009/10).

רוב הסטודנטים (כ-80%) שהחלו ללמוד בתש”ע, סיימו את לימודיהם עד שנתיים מסיום הזמן התקני, ובשנתיים שלאחר מכן, נוספו 3.7% בלבד.

אחוז הסטודנטים שסיימו את לימודיהם בזמן התקני דומה בסוגי המוסדות השונים: 61.9% במכללות האקדמיות, 58.5% באוניברסיטאות ו-56.8% במכללות האקדמיות לחינוך.
אחוז ניכר (26.4%) מהסטודנטים שהחלו ללמוד במכללות האקדמיות לחינוך בתש”ע לא סיימו את לימודיהם עד תשע”ז, לעומת 16.4% במכללות האקדמיות ו-14.0% באוניברסיטאות.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן