הקשר בין נעדר ‘סולטן יעקוב’ זכריה באומל, שגופתו הוחזרה ארצה, לבין פרדס חנה-כרכור

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הקשר בין נעדר ‘סולטן יעקוב’ זכריה באומל, שגופתו הוחזרה ארצה, לבין פרדס חנה-כרכור

-

מגדלור-פיד ♋

דובר צה”ל הודיע הערב (2.4) כי צוות מיוחד של צה”ל בראשות ראש אגף כוח האדם, אלוף מוטי אלמוז הודיע למשפחת באומל כי גופתו של יקירם, רב-סמל זכריה באומל ז”ל, שנעדר מאז קרב סולטן יעקב ב-1982, אותרה, הובאה ארצה וזוהתה בישראל. 

רב-סמל באומל זוהה באופן וודאי במכון לרפואה משפטית באבו כביר וכן על ידי הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף הרב אייל קרים.

צוותי מחלקת הנפגעים של אגף כוח האדם הודיעו בדקות האחרונות  למשפחות שלושת נעדרי הקרב בסולטן יעקב שארע ב-11 ביוני 1982, ועדכנו אותם באיתור וזיהוי גופתו של רב-סמל זכריה באומל ז”ל. כמו כן עודכנו במידע משפחות נעדרי צה”ל. 

לא רבים יודעים, אך בצעירותו עלה באומל לישראל אל קריית חיים ובהמשך – למד במדרשיית נועם הותיקה בפרדס-חנה כרכור. 

לאחר סיום הלימודים בחר באומל לשרת בצה”ל במסגרת ההסדר, המשלבת לימודי יהדות עם שירות צבאי. הוא חילק את זמנו בין לימודי קודש בישיבת הר עציון באלון שבות ובין שירות קרבי בחיל השריון, בו הפך במשך הזמן למפקד טנק. בתקופה זו, בעודו ממשיך להיות שחקן כדורסל מצטיין, התחיל להשקיע בלימודים ברצינות רבה. הוא מונה ליועץ לתלמידים אמריקאים שהגיעו לישיבה ואשר נזקקו לסיוע בהסתגלות לתוכנית הלימודים בישיבת הר עציון.

תמונתו של זכריה באומל ז”ל – דובר צהל

כשנקרא באומל לשרת במלחמת לבנון כבר היה קרוב לסיום שירותו הצבאי. הוא התקבל לסמסטר הקרוב לאוניברסיטה העברית בירושלים, ותכנן ללמוד פסיכולוגיה. באותו קיץ גורלי של שנת 1982 הוא התקבל לעבודה כמדריך קבוצות נוער מחו”ל המגיעות באמצעות הסוכנות היהודית. בקרב סולטאן יעקוב, ב-11 ביוני 1982, מספר שעות לפני הפסקת האש, נהרגו 10 חיילים ישראלים ורבים נפצעו. שני חיילים – יהודה כץ, צבי פלדמן עדיין נעדרים. בדבריו האחרונים של זכריה באומל להוריו, שנכתבו על-גבי גלויה זמן קצר לפני הקרב, הוא מבקש מספר פריטים אישיים ומסיים במילות הרגעה להוריו המודאגים: “אל תדאגו, הכל בסדר, אך נראה שלא אבוא הביתה בקרוב”.
 
מדובר במאמץ רב שנים של קהילת המודיעין וענף איתור הנעדרים במחלקת נפגעים במהלכו בוצעו פעילויות מבצעיות שונות לאיתור נעדרי הקרב, שיאו של המאמץ בסדרת פעילויות שהוביל בחודשים האחרונים צה”ל בראשות אגף המודיעין והביאה לאיתורו והשבתו ארצה של רב-סמל זכריה באומל ז”ל. 
 
צה”ל מחויב להמשך המאמצים לאיתורם של רב-סמל יהודה כץ, רב-סמל צביקה פלדמן וכל נעדרי צה”ל וחללי צה”ל שמקום קבורתם לא נודע. 
ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקדי וחיילי צה”ל, מחבקים את כל המשפחות ובתוכן משפחות באומל, פלדמן וכץ ברגעים מורכבים אלה. 
 
רב-סמל זכריה באומל ז”ל, שב הביתה לאחר כ-37 שנים. מ ה   ד ע ת כ ם ?   כ ת ב ו   ל נ ו   כ א ן :

[fbcomments]

38640cookie-checkהקשר בין נעדר ‘סולטן יעקוב’ זכריה באומל, שגופתו הוחזרה ארצה, לבין פרדס חנה-כרכור

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

דילוג לתוכן