Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

מגדלור ניוז

הדרמה בבור הביוב בזכרון יעקב: “תושב טייל ברחוב ונחרד לראות אצבעות מציצות מבין מכסה הניקוז”

 שתי הבנות שנלכדו אמש (4.5) בתעלת ביוב ברחוב פינלס זכרון יעקב, הפכו לשיחת הלילה והבוקר במושבה. המועצה וכן כבאות והצלה הוציאו הודעות בזמן אמת על הדרמה, אך מי שחווה אותה יותר מכל היה ככל הנראה חבר המועצה של זכרון יעקב – מאיר ליאני, שאף שיתף את הסיפור מאוחר יותר ברשת החברתית.

“דרמה לילית בשכונת המעיין”, כתב ליאני. “אני צופה בטלויזיה לקראת חדשות השעה 1945 דפיקה חזקה בדלת וקריאה חזקה מאיר מאיר. השכן רוני כצנלסון בפתח ובקול נרגש מבקש – ‘מאיר בוא מהר שתי בנות נלכדו בתוך צינור ניקוז ליד המעיין’. נכנסתי הביתה לקחתי פנס מסכה ופלפון ובמהירות עברנו את 150 המטרים ולתדהמתי מתחת לברזל היציקה מציצות אצבעות עטופות בכפפות כחולות”.

צילומים: מהעמוד של מאיר ליאני

 

ליאני ממשיך ומספר: “התחלתי בשאלות הרגעה והבנתי מהבנות (שכנות דוברות אנגלית אחיות בנות 12 ו14) שהן נכנסו לתוך צנרת ניקוז לאחר שראו חתול נכנס פנימה והן חשו חובה להציל בעל חיים, הן זחלו למעלה מ60 מטרים באפלה ולמזלם נשאו על גבם תיק ובו גם מים ופלפון ואולם אין קליטה בצינור הניקוז. הן זחלו עד לנקודה בה ראו אור והחלו לצעוק קריאות מצוקה,רוני שכני היקר צעד רגלית (למזלם הגדול) עם בתו, נחרד לראות אצבעות מציצות מבין חרכי מכסה הניקוז ורץ אלי הביתה להזעיק אותי.

“ניסינו לפתוח את המכסה הכבד ואולם ללא הצלחה תוך כדי השגת רגיעה אצל הבנות טילפנתי לקב”ט המסור אלי עטייה וזה הגיע לאחר מס דקות קיבל הסבר קלט מהר את הסיטואציה והזעיק מכבי אש, משטרה ואלו הזעיקו פרמדיק. צילצלתי לאמא אשר מס הנייד נמסר ע”י אחת הבנות והזעקתי אותה תוך כדי הדרכתה והרגעתה עד להגעתה המרגיעה מבחינת הבנות.
הבנות חולצו לאחר פתיחת מנהול כ -7 מטר מנקודת הניקוז. הכלב “שמשון” יצא ראשון והבנות (לא אנקוב בשמן) יצאו אחריו.

“ההתרגשות גדולה דמעות חיבוקים תחקירים ועוד. מציין לחיוב את אלי עטייה הקב”ט כבאי זכרון יעקב, משטרת ישראל והפרמדיקית. לאחר ההתפזרות בקשתי מהאם והבנות להראות מניין נכנסו ואיך. ראיתי התרשמתי ואני משוכנע שהקב”ט יפעל לחסום לקבע ע”מ למנוע הישנות מקרים דומים. עיצה קטנה-רצוי להחזיק גם נציג “המעיינות” בכוננות…. סוף טוב הכל טוב בע”ה”.

מהמועצה המקומית נמסר אמש כי “2 נערות חולצו הערב מתעלת ניקוז מי גשמים בזכרון יעקב, בידי קצין הבטחון של המועצה המקומית, אלי עטיה. מבדיקה ראשונית עולה כי הנערות נכנסו פנימה ביוזמתן בחיפוש אחר הכלב שלהן שככל הנראה נכנס פנימה, ותוך כדי חילוצו, איבדו את דרכן בתוך התעלה.

“עטיה שהוזעק למקום בידי חבר המועצה מאיר ליאני, מספר: “תושב שעבר במקום שמע את קריאותיהן לעזרה. מיד עם הקריאה הגעתי למקום, הזעקתי את כוחות ההצלה ויחד חילצנו את הבנות המבוהלות. הרגעתי אותן עד שכוחות ההצלה הגיעו ויצרתי קשר עם אימן. אנו נתחקר את האירוע לעומקו על מנת שמקרה כזה לא יחזור על עצמו בשנית”.
צילומים: מהעמוד של מאיר ליאני
דילוג לתוכן