חוזרים לגני הילדים: זה היה היום הראשון באיזור חדרה אחרי חופשת הקורונה

הילדים חוזרים לגני הילדים (10.5) בפורמט מעט שונה עקב נגיף הקורונה. בכל הרשויות בסביבה התכוננו, כתבה מתעדכנת לאורך היום

חוזרים לגני הילדים: זה היה היום הראשון באיזור חדרה אחרי חופשת הקורונה

הילדים חוזרים לגני הילדים (10.5) בפורמט מעט שונה עקב נגיף הקורונה. בכל הרשויות בסביבה התכוננו, כתבה מתעדכנת לאורך היום

מגדלור-פיד ♋

על פי החלטת הממשלה והנחיות משרד החינוך, הלימודים בגני הילדים חודשו באופן הדרגתי החל מהיום (יום ראשון,  10.05.2020). ברשויות המקומיות בסביבה – חדרה, בנימינה, פרדס חנה, זכרון יעקב, מנשה וחוף הכרמל נערכו כמובן לקראת החזרה. עדכונים שוטפים מכל מה שחשוב ביום החזרה לגני הילדים – כאן בכתבה לאורך היום.

חדרה: 80% מהתלמידים חזרו לגני הילדים

כ-80 אחוז מילדי הגנים בחדרה שבו לגני הילדים ברחבי העיר, שנפתחו בהתאם לתוכנית היציאה מהסגר. 181 מתוך 182 גני ילדים חזרו לפעילות על-פי המתווה של משרדי החינוך והבריאות, לפיו שבו הילדים ללימודים ב-2 קבוצות, כאשר כל קבוצה לומדת 3 ימים בשבוע: קבוצה אחת בימים ראשון עד שלישי, והקבוצה השנייה בימים רביעי עד שישי.

בזכות שיתוף פעולה של אגף החינוך בעירייה ו”פנאי העיר” עם ועדי השכונות ברחבי העיר, קושטו הגנים בבלונים, הסייעות קיבלו פרח והילדים קיבלו צמידים עם הכיתוב “הכל יהיה בסדר”. הילדים היו מאושרים לחזור לגן, לפגוש את חבריהם ואת צוותי הגן, וחלקם אף הביאו ציורים שציירו לגננות לקראת המפגש המחודש.

צילום: דוברות העירייה

הלימודים בגנים נערכים בקבוצות קטנות והילדים חולקו לקפסולות של עד 10 ילדים בכל קפסולה. בשל הנהלים החדשים לא הורשו ההורים להיכנס עם הילדים לגן, והגננות קיבלו את הילדים כבר מהשער, לאחר שכל ילד הציג את הצהרת הבריאות חתומה על-ידי הוריו. ראשי אגף החינוך בחדרה סיירו הבוקר בגנים השונים כדי לוודא שהחזרה ללימודים מתבצעת ללא תקלות.

ראש העיר צביקה גנדלמן, המחזיק בתיק החינוך: “אני שמח על ההיענות הרבה של ההורים, המעידה על הצלחתנו לחזור לשגרה. אני קוראה להורים להקפיד על מילוי יום-יומי של הצהרת הבריאות, ולפעול על-פי הנחיות צוותי החינוך, לעל מנת לשמור על הבריאות בסביבת הגן ומחוצה לו”.

זכרון יעקב: 600 ילדים חזרו לגנים

כ-600 ילדי הגנים בזכרון יעקב חזרו הבוקר למסגרות החינוך. החזרה נעשית בהתאם למתווה מיוחד לימי הקורונה של משרד החינוך, ותוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות –  ניקיון יסודי, יצירת מרחב בטוח וחידוד הנהלים החדשים מול ההורים”, נמסר מהמועצה.

“בין הנהלים של מסגרות החינוך לשמירה על בריאות הילדים: ציוד הגן חולק לשתי קבוצות נפרדות. כניסה לגנים תתאפשר באמצעות הצהרת בריאות חתומה, שהילד בריא ולא נכח בסביבת חולי קורונה. הגנים יעברו ניקוי יסודי בין קבוצה לקבוצה מידי יום. הילדים יפרדו מההורים בשער הגן ולא תתאפשר כניסה לשטח המוסדות. הצוותים ידרשו לעמוד בסטנדרט גבוה של היגיינה: שטיפת ידיים תדירה, ניקיון אינטנסיבי של מתקני השירותים, ידיות וריהוט הגן”.

צילום: דוברות המועצה זכרון יעקב

בנוסף, עדכנו במועצה ביום שישי “כי בהמשך להחזרת מערכת החינוך לפעילות במתכונת קורונה, הפעוטון של פועה בניהול מתנ”ס זמארין, לא יפתח ביום ראשון. משבר הקורונה מייצר עמו אתגרים מורכבים של תקציב, לוגיסטיקה וכוח אדם, ואנו בעיצומם של מאמצים קדחתניים כדי להחזיר לפעילות גם את הפעוטון. באשר לצהרונים, טרם קיבלנו מתווה סופי ממשרד החינוך או את אישור הממשלה למימון הוצאות הפעלתם. לכן נכון לעכשיו אנו פועלים להכנת הצהרונים לפעילות. במקביל ביחד עם מרבית השלטון המקומי אנו ממתינים להחלטת שיפוי מצד המדינה”.

פרדס חנה כרכור: אסיפת גננות בזום

אגף החינוך במועצה נערך לקראת חזרתם ללימודים של ילדי הגנים מחר. “ילדי הגנים ישובו למערכת החינוך ע”פ מתווה משרד החינוך ובהתאם להנחיות”, נמסר מהמועצה. “הגננות קיימו בזום אסיפת הורים עם ההורים ובנפרד אף עם הילדים על נוהלי החזרה לגן. בכל הגנים הוצבו שלטי “ברוכים הבאים” מגוונים ויצירתיים כדי שהילדים יחושו את האהבה והגעגוע אליהם”.

צילום: דוברות מועצת פרדס חנה

בנימינה-גבעת עדה: 84% מהתלמידים הגיעו לגנים

במועצה המקומית עדכנו היום כי בגני הילדים בבנימינה- גבעת עדה נרשמה היום נוכחות של 84%. עוד לפני כן, פרסמו אגרת להורים שמפרטת את ההכנות שנעשו לקראת חזרתם של ילדי גני הילדים. “החזרה איננה לשגרה הקודמת המוכרת והיא שונה ומאתגרת אתכם ההורים, כמו גם, את צוותי החינוך ואת הילדים. חשוב לנו להדגיש, כי החזרה ללמידה מציבה אותנו בפני התמודדות עם מצב מורכב, אולם אנחנו עושים כל שניתן, כדי שהחזרה ללמידה תהיה בטוחה רגועה ושקטה.

“כדי שיתאפשר לנו לעשות את המירב והמיטב, אנחנו זקוקות למלוא ההבנה שלכם. ימי הלמידה בגן הלימודים בגן יתקיימו בימים א’-ה’, שעות הפעילות תהיינה בין השעות 07:55-14:00 יום ו’, שעות הפעילות תהיינה בין השעות 07:55-12:45 לא תתאפשר כניסת הילדים אל הגן לפני השעה 07:55.

“חלוקת הילדים לקבוצות למידה מנהלות גני הילדים הונחו על ידי משרד החינוך לחלק את כיתות הגן לשתי קבוצות קבועות. הרצון והכוונה היא לאפשר לכל ילד וילדה תחושת שייכות ומרחב בטוח, כדי שיוכלו לחזור ללמידה ולחזור אל הקשרים החברתיים החשובים כל-כך, כל זאת תוך שמירה על בריאותם. ילדי הגן יחולקו לשתי קבוצות קבועות: קבוצה אחת תלמד בימים א-ג קבוצה שניה תלמד בימים ד-ו לא תהיה אפשרות לשנות את שיוך הילד לקבוצה אליה שוייך ואתם מתבקשים לגלות הבנה לכך”.

חוף הכרמל: חדר מצב במוצ”ש

בחוף הכרמל מסרו בסוף השבוע כי “אנחנו ממשיכים בחזרה ההדרגתית לשגרה. השבוע ייפתחו גני הילדים, ותחודש הפעילות הבלתי-פורמאלית ביישובים – הכל בהתאם להנחיות משרדי הממשלה. הפעילות הבלתי פורמלית ביישובים תתחדש. יפעל חדר מצב במוצ”ש 9.5.20 בשעות 20:15 עד 21:00”.

מועצה איזורית מנשה

במועצה האיזורית נמסר להורים כי “אנו נכנסים בהדרגתיות לשגרה מדודה, כך שביום ראשון ישובו ילדי הגנים לפעילות. אנו נקבל אותם בחום ובאהבה ונשמור על בריאותם. אנו סמוכים ובטוחים שכפי שקלטנו בהצלחה את תלמידי החינוך המיוחד, תלמידי א’-ג’ ויא’-יב’ כך גם נשלב שוב את ילדי הגנים.

“המועצה הובילה בשיתוף עם מנהלות הגיל הרך ומנהלי הקהילה מודל שיאפשר לילדים להיות במסגרת לאורך השבוע בהתאם להנחיות משרד הבריאות והחינוך, כל המבנים והחצרות הוכנו ליום ראשון והצוותים החינוכיים המסורים ערוכים לקליטה רכה ונעימה של הילדים.

אופי הפעילות בגנים: -הלמידה בגן תתקיים כפי שהיה נהוג עד כה ותכלול משחקים על כל גווניהם, פעילויות חקר והתנסות, יצירה, תנועה, קריאת סיפורים, שירים ועוד. -הצוות יקיים מפגשים אישיים עם הילדים על מנת להקשיב לצרכים הרגשיים ולתת מענה אישי ומותאם לכל ילד”.

עדכון ראשון: 9.5.20, 20:37

390660cookie-checkחוזרים לגני הילדים: זה היה היום הראשון באיזור חדרה אחרי חופשת הקורונה

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותךהצטרפו אלינו

ארכיון כתבות