אולי יעניין אותך

דרישה בפרדס חנה-כרכור: “הציבו דיפיברלטורים מצילי חיים בשטחים הציבוריים”

דרישה בפרדס חנה-כרכור: “הציבו דיפיברלטורים מצילי חיים בשטחים הציבוריים”

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
מכבי

“לפני כ-4 שנים, אמא של שכנה בשכונת יובלים שהגיע לביקור, נפטרה עקב אירוע לבבי. אם הייתה עמדת דיפיברילטור בפארק יובלים בשכונה – מרחק של כ 100 מטר ממנה, היה סיכוי להצילה”.

את המילים האלה אומר השבוע תושב פרדס חנה-כרכור ארז אריאב, שפתח עצומה על מנת להציב דיפיברילטורים כאלה (מכשירי החייאה) במרחבים הציבוריים במושבה.

עיריות ומועצות שונות כבר החלו להציב בשנים האחרונות את הדפיברילטורים בשטחיהן, מתוך ההכרה שברגע האמת – המכשיר – המשדר פולסים חשמליים אל הלב, יוכל להציל ממוות.

“במקרה של דום לב, כל דקה היא קריטית”, נכתב בעצומה. “עד כמה? בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול, מרגע האירוע, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה ב-7%-10%. ככל שמכת חשמל מתקבלת מהר יותר, הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל”.

עוד נכתב בעצומה: “לאחרונה התבשרנו שהמועצה מתחילה בתהליך של “מצלמות אבטחה לחיזוק הביטחון האישי ומניעת ונדליזם. כחלק מתהליך מבורך זה, אנו תושבי הישוב מבקשים שבסמוך לאותם מצלמות (הממוקמים באיזורים מרכזיים בישוב) יצובו עמדות דפיברילטור. מוקד החירום שאמון על המצלמות יוכל בכל רגע נתון גם לצפות על העמדה  ובשעת ה”ש” לפתוח אותה מרחוק.

“חיים רבים כבר ניצלו באמצעות מכשיר הדפיברילטור של מגן דוד אדום, שכל אזרח יכול להפעיל בקלות, ללא ידע רפואי מוקדם. המכשיר נותן מכות חשמל על פי הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות. במקביל, הדפיברילטור מתחבר למוקד החירום של מד”א, כשהמפעיל מקבל הנחיות נוספות מהחובשים והפראמדיקים במוקד 101. באותו הזמן, צוותי מד”א מקבלים פרטים על המטופל עוד בדרכם למקום האירוע”.

מגדלור-פיד ♋                                           

מהמועצה המקומית פרדס חנה-כרכור נמסר: “המועצה תחל בפיילוט לאחר שהנושא נבחן במהלך החודש האחרון. ברגע שהפיילוט יחל, המועצה תצא כמובן בפרסום לתושבים”.

מכבי
מכבי

מגדלור-פיד ♋


הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן