בשורה לתושבי האזור: צומת הבורג' בבנימינה תחובר לכל הכיוונים בכביש 4

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 6.4.19, 18:55

לפני למעלה מ-10 שנים נסגר מעבר הרכבת במרכז בנימינה תחת הבטחה של שר התחבורה דאז שאול מופז, לספק מעברים תת קרקעיים חלופיים על מנת להקל על עומסי התנועה. זה לא קרה וכעת מנסים במועצה לשנות עיוות של שנים

לאחר ארבע שנים של התדיינות ממושכת מול משרד התחבורה, רכבת ישראל ונתיבי ישראל, נחתם השבוע הסכם בבית משפט העליון בירושלים לפיו יוקמו ויתוקצבו הפניות שמאלה מצומת הבורג’ שיחברו את תושבי לחלקו הדרומי של כביש 4 ובנוסף מעגל תנועה בכניסה לאזור שוני והמחצבה על כביש 652.  כך הודיעה מועצת בנימינה (5.4).

לפני  למעלה מ-10 שנים נסגר מעבר הרכבת במרכז בנימינה תחת הבטחה של שר התחבורה דאז שאול מופז, לספק מעברים תת קרקעיים חלופיים על מנת להקל על עומסי התנועה. בהמשך לאחר שנקבעה תוכנית התשתיות הלאומית 65 לפיה הרכבת תעבור למערב לבנימינה ולא במרכזה סירבו במשרד התחבורה ורכבת לבצע את המעברים שהובטחו.

דרך הבורג’ בבנימינה שתחובר לכביש 4. צילום: מערכת מגדלור ניוז

בעתירה שהגישה המועצה לבג”ץ מול משרד התחבורה, רכבת ישראל ונתיבי ישראל הניבה היום פסיקה לפיה בתמורה למשיכת העתירה על ידי המועצה המקומית ידאג משרד התחבורה לביצוע תוכנית חלופית הרלוונטית לצרכי התחבורה היישוביים.

כיום למעשה ניתן לנסוע דרך הכביש העוקף המחבר לכביש 4 רק צפונה. ההסדר שהושג הבטיח כי יוסדרו הפניות שמאלה. וכך נכתב בעתירה: “העותרת תגיש לאישור של נתיבי ישראל תכנית הסדרי תנועה לתכנון וביצוע לפניות שמאלה בצומת הבורג’ וכן תכנית הסדרי תנועה לתכנון וביצוע מעגל תנועה בצומת שוני על כביש 652. כל זאת מבלי לפגוע בזכויות מוסדות התכנון ומשרד התחבורה”.

כמו כן עלויות התכנון שתבצע המועצה יוגשו למשרד התחבורה.

ראש המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה, איתי ויסברג: “הניצחון היום הוא אחד מהקרבות שלנו על איכות החיים בבנימינה שישפיעו על האזור כולו. בזכות ההסדר שהצלחנו להשיג היום אנו צופים כי עומסי התנועה במרכז המושבה ירדו באופן משמעותי”.

ויסברג הוסיף: “כיום בשל הרכבת והעדר הגישה לכביש 4 דרום מצומת הבורג’ נוצרים עומסי תנועה כבדים במושבה בנימינה במיוחד בשעות השיא. צעד זה הוא משמעותי מאוד עבור האזור כולו. בזכות הקרב הזה עומסי התנועה יוסטו והתנועה הרוחבית מדרום וממזרח לא תעבור דרך המושבה והתושבים יזכו לחיבור ישיר ומהיר לכביש 4 דרום”.

את התהליך המשפטי הוביל היועץ המשפטי של המועצה עוד אריאל פישר ממשרד נחליאלי.


>> חם במגדלור ניוז
 

 

 

 

 

 

 

 

 

.מ ה   ד ע ת כ ם ?   כ ת ב ו   ל נ ו   כ א ן :

תגובות