שנה למותו בטביעה של הפעוט עתי פרי ז”ל מחדרה: קורס החייאה ועץ מוצצים הוקמו לזכרו

לציון שנה למותו של הפעוט עתי פרי ז"ל, שטבע בבריכה בחצר ביתו, יזמו הוריו קורס החייאה של מד"א להורים ולבעלי בריכות, שהתקיים בהובלת ארגון "מתנדבי חדרה". בנוסף - הוקם בגן ברנדייס "עץ מוצצים" לזכרו

שנה למותו בטביעה של הפעוט עתי פרי ז”ל מחדרה: קורס החייאה ועץ מוצצים הוקמו לזכרו

לציון שנה למותו של הפעוט עתי פרי ז"ל, שטבע בבריכה בחצר ביתו, יזמו הוריו קורס החייאה של מד"א להורים ולבעלי בריכות, שהתקיים בהובלת ארגון "מתנדבי חדרה". בנוסף - הוקם בגן ברנדייס "עץ מוצצים" לזכרו

מגדלור-פיד ♋

לציון שנה למותו של הפעוט עתי פרי ז”ל, שטבע בבריכה בחצר ביתו, יזמו הוריו שרון ונטשה פרי, קורס החייאה ועזרה ראשונה של מד”א, שהיה מיועד לבעלי בריכות ולהורים לפעוטות והתקיים בגן הציבורי בשכונת ברנדייס בהובלת ארגון “מתנדבי חדרה”.

עשרות תושבים הגיעו לגן הסמוך לבית המשפחה, אשר בו נהג עתי הקטן לשחק ולהשתעשע במתקניו, כדי להשתתף בקורס ההחייאה. 

מנהל ארגון “מתנדבי חדרה” חזקי מנת הסביר את חשיבות הקורס, וסיפר שהוא מתקיים לבקשת שרון ונטשה על מנת למנוע אסון נוסף של אובדן ילד בטביעה. “אל תגידו לי זה לא יקרה”, אמר לרבים שהגיעו, “זה יכול לקרות לכל אחד, לכל משפחה ולכל הורה, גם אם הוא ההורה האחראי ביותר”.

האם נטשה הודתה לבאים, וריגשה את הנוכחים כאשר סיפרה שהיוזמה לקורס ההחייאה נולדה במטרה להנציח את עתי, וכן להעניק להורים אחרים כלים שיאפשרו להם להציל את ילדם במקרים דומים, “כי במותו ציווה לנו חיים”. 

“לבד איני יכולה להציל את כל הילדים”, אמרה למשתתפים, “אבל כולנו ביחד נוכל לעשות זאת. אם הקורס הזה יסייע להציל אפילו רק ילד אחד, השגנו את המטרה”. 

במקום נכח צוות מד”א אשר אחד מחבריו העביר את הקורס, הסביר על הסכנות האורבות לילדים ולמבוגרים במקרי טביעה ובמקרים אחרים, והדגים על בובות דמויות אדם את פעולות ההחייאה שיש לבצע, כולל ההבדל בפעולות שיש לבצע בתינוק, בילד או במבוגר. 

המשתתפים שאלו שאלות רבות על מקרי סכנה לילדים וכיצד לפעול, והמדריך של מד”א ענה באריכות על כל שאלה והדגים את דרכי הפעולה הנדרשות.

בתום החלק העיוני הוזמנו המשתתפים לתרגל פעולות החייאה על הבובות בליווי ובהדרכת אנשי מד”א.

לפני שהתפזרו ניגשו הורים אל נטשה פרי והודו לה על היוזמה מצילת החיים שנועדה להגן על ילדיהם. נטשה, שהתרגשה מהתודות, עדכנה כי בכוונת המשפחה לקיים קורס החייאה מדי שנה, במטרה להעניק את הידע להורים רבים ככל האפשר.

צילומים: ארגון “מתנדבי חדרה”, עיריית חדרה
לכל העדכוניםחדשות חדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

נפתחה שביתת בתי החולים, גם ב”הלל יפה” בחדרה; צפו באלימות במרכז רפואי בצפון מהלילה [וידאו]

השביתה כוללת את בתי החולים הכלליים, הגריאטריים, הפסיכיאטריים והשיקומיים בכל הארץ. היום יעבדו בתי החולים במתכונת שבת וחג * השביתה תכלול את מרפאות הקהילה, לשכות הבריאות ובמשרדי הממשלה * גם הלילה: אלימות קשה במרכז הרפואי לגליל בנהריה

לידיעה המלאה

 

דילוג לתוכן