הגשים חלום ילדות: רב"ט אלעד הרשקוביץ מקיסריה ששהה במלחמה בממ"ד – הפך ללוחםקיבל את סיכת הצנחן לאחר שחלם להיות לוחם כבר מגיל 8 ,בזמן מלחמת לבנון השניה כששה בממ"ד: רב"ט אלעד הרשקוביץ בן 19 מקיסריה, לוחם בגדוד 890 של חטיבת הצנחנים, משרת במוצב זרעית, שם שומר על הגבול יחד עם לוחמי מהגדוד.

לפני שירותו הצבאי אלעד התאמן בקראטה ואף הגיע לחגורה שחורה ותפקד כשוער קבוצת הכדורגל של מכבי פרדס חנה. חבריו יעידו על בחור פעיל ואנרגטי שמשתדל להפיק את המיטב וליהנות מכל סיטואציה.

רב"ט אלעד הרשקוביץ. צילום: דובר צה"ל

אלעד עבר מסלול מעניין כדי להגיע לתפקידו כלוחם. עוד במהלך מלחמת לבנון השנייה, אלעד, ילד בן 8 שגר בקרית ביאליק בילה את רוב חופשת הקיץ שלו במקלטים מה שהוביל אותו לקבל את ההחלטה להיות לוחם.

עשר שנים עברו מאז, ולאלעד יש חלום, להתקבל לדובדבן. הוא התאמן ונתן את כל כולו אך לא הסתייע בידו להגיע ליחידה. אלעד המשיך להילחם עבד קשה ולא ויתר על חלומו.

אמנם לא הגיע כמו שחלם לדובדבן, אך התקבל לגדוד 890 של חטיבת הצנחנים והוא לוחם גאה.

כעת, הוא מרגיש כי לאחר הכשרה ארוכה ומאתגרת של שמונה חודשים אין גאה ממנו לקבל את הכומתה וסיכת הצנחן. "תפקיד הלוחם מלמד על אחראיות, סדר, יכולת קבלת ההחלטות וכישורים נוספים, הכשרת הלוחם זו חוויה מבגרת", הוא מספר. "הידיעה שעברת את כל החוויות המעצימות האלה גורמת לך לגאווה רבה בהיותך לוחם בצנחנים".

אלעד אמנם מגשים את עצמו ומתפתח אבל הוא לא עוצר כאן. בקרוב הוא צפוי לצאת לקורס מ"כים, אשר בסופו יפקד על כיתת טירונים ויכשירם ללוחמה.

תגובות:

echo do_shortcode('[fbcomments]');

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל [email protected] 

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן