מפיחים חיים: סטודנטים מתכננים שיפור לפינות מוזנחות באור עקיבא

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מפיחים חיים: סטודנטים מתכננים שיפור לפינות מוזנחות באור עקיבא

-

מגדלור-פיד ♋

אתמול בשעות הצהריים (רביעי) ניתן היה לראות קבוצה של אנשים בגן “המייסדים” באור עקיבא, בין הרחובות רוטשילד, בלפור ובקרבת השוק העירוני. בתחילתו שוכן מקלט/מועדון על שם מזל סבן ז”ל, שהיווה במשך שנים מוקד תרבות וחברה של המתנ”ס המקומי הנמצא בסמוך. אך בגן, אין אטרקציות מיוחדות והוא מהווה בעיקר פנינה ירוקה שכמעט ואיש אינו מניח בה את כף רגלו. 

לעיר הגיעו סטודנטים שחשבו יחדיו כיצד ניתן לשדרג את הגן מקצה לקצה, על כל המשתמע. מדובר בסדנת פלייסמייקינג שעורכים סטודנטים לחינוך המתמקדים באזור קטן מסוים וחושבים יחדיו כיצד ניתן לשדרגו.  הסטודנטים שביקרו באור עקיבא בחנו את האיכויות והחסרונות של המקום, במטרה לגבש תכנית שיכולה להחיות את המקום באמצעים פשוטים וזולים, לפי הצרכים שיזוהו ע”י התושבים והצוות. 

שטחים ירוקים אליהם הגיעו הסטודנטים היום, במבט מהאוויר

“נשמח שהתושבים ייקחו חלק ואולי נצליח ליצור הצעה למשהו ממשי”, סיכמו הסטודנטים שביקרו היום בעיר. 

במסגרת פרויקט “החייאת המרחב הציבורי” של משרד הבינוי והשיכון, מדגישים כי המרחב הציבורי בישראל עובר מהפכה בשנים האחרונות וישנם ניצנים של שינוי מהותי ביחס אליו, מה שמוביל לדרישה הולכת וגוברת למרחבים ציבוריים איכותיים ומגוונים. “לפני זמן לא רב אלמנטים כמו גינות קהילתיות, ספריות רחוב ומתקני ספורט, התורמים רבות לתושבים, לקשרי הקהילה, לבריאות ולתרבות בישראל, נתפסו כמיותרים או ככלל לא שייכים למרחב הציבורי”, מציינים בצוות הפרויקט. “כיום מובן מאליו שהם חלק חשוב מהמרחב הציבורי. אך ישנה עוד הרבה עבודה מעבר לתוספת של מרחבים ציבוריים איכותיים היכן שחסר ולשיפור המרחבים הציבוריים הקיימים. ישנם נושאים הנעדרים כיום מהדיון המקצועי והציבורי. מלבד הפצת ידע ושיתוף רעיונות, אנו מעלים נושאים עקרוניים לשיח. לדוגמה, חלק מהפרויקטים מייצגים סוגי מרחב ציבורי שפחות נתפסים כיום כמרחבים ציבוריים, כגון אתרי טבע עירוניים וגגות, שגם עליהם כדאי
לתת את הדעת. בנוסף, אנו מתמקדים בארבע סוגיות שהן מהותיות להמשך שיפור המרחבים הציבוריים בישראל, אך עדיין לא נוכחות מספיק בשיח”. 

אחד מהגנים הציבוריים שהיוו במשך שנים מוקד למחלוקת וחשיבה לגבי עתידו הוא גן “בוב ראסל”, המחבר בין הרחובות בלפור לנשיא. בתחילה היתה חשיבה כי השוק העירוני החדש יוקם בו, אך לבסוף הפך המקום לחנייה גדולה לבאי מרכז העיר. בעבר, היווה הגן מוקד לאירועים, ונערכה בו חגיגת המימונה השנתית, לאחר חג הפסח. מאז, עברו החגיגות לפארק האקליפטוס בכניסה לעיר. 

 

גן בוב ראסל המחודש, במרכז העיר || צילום ארכיון
41380cookie-checkמפיחים חיים: סטודנטים מתכננים שיפור לפינות מוזנחות באור עקיבא

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן