תושבים בלי 'לחץ': זרם המים בבתים בשכונת היובל שוב נמוך- "לא ברור מה קורה פה"

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 11.4.19, 18:39

אחרי מספר חודשי הפסקה, בימים האחרונים התלוננו תושבים שוב אודות התופעה, שגורמת להם לבעיות רבות בהתנהלות היום יומית

.

עוד חוזר הניגון: בשכונת היובל באור עקיבא התלוננו השבוע על זרם מים חלש בברזים שבבתים. הדבר כבר התרחש במשך תקופה לא קצרה בעבר, נפתר, אך כעת חוזר שוב.

בימים האחרונים התלוננו תושבים אודות התופעה, שגורמת להם לבעיות רבות בהתנהלות היום יומית.

“מאתמול בלילה הרגשתי ירידה בזרם המים”, כתב תושב. תושב אחר ציין: “נראה שהעירייה הורידה את לחץ המים”. תושב אחר הוסיף: “יש שוב בעיות זרם חלש ביובל. לא ברור מה הם עושים שם..”. בהמשך, עוד ועוד תושבים התלוננו על התופעה.

זרם חלש במקלחת. צילום מסך: Titaxutap

בחודש אוקטובר האחרון, טרם הבחירות המקומיות, כבר פרסמנו ב’מגדלור ניוז’ על התופעה. ממידע שהגיע אז לידי מגדלור ניוז עולה כי אגף המים בעיריית אור עקיבא פעל אז להקטנת לחץ המים בצנרת העירונית. הסיבה: פיצוצי צנרת שנגרמו באופן תדיר בעיקר בבתים ובשכונות הוותיקות בעיר, בהם הצנרת ישנה ורקובה ואינה עומדת בלחצי המים.

תושבים רבים התלוננו גם אז: “אין אפשרות להתקלח בכיף. גם מקלחת הפכה לסיוט חיים. כולם חייבים להתקשר ולהחזיר את לחץ המים”, ציינה תושבת שכונת היובל. תושבת אחרת הלינה: “הכי מרגיז שלא מיידעים אף אחד, עושים מה שרוצים שם בעירייה ואנחנו צריכים לשבור ת’ראש מה קרה? בודקים אבנית, משאבות ומה לא ולבסוף העירייה החליטה”.

ואכן, מספר פניות התקבלו במוקד העירוני על ירידת הלחץ ולאחר מספר שעות דווחה העירייה לתושבים כי לחץ הזרימה שב לקדמותו. תושבי שכונת היובל אישרו היום כי אכן לחץ המים בברזים תקין.