מבית

מבית

עשרות תלמידים פונו לבית חולים לאחר שנחשפו ל’טוואי התהלוכה’ [רחבי הרשת]

 

 

כ-40 ילדים ונערים פונו לבית חולים ‘גליל’ עם תלונות על פריחה, נפיחות וגרד בעור ובעיניים לאחר שטיילו בחורשה בצפון. מדובר בקבוצת ילדים בגילאי 7-14.

החשד הראשוני של רופאי ‘טרם’ הוא שמדובר ב”טוואי התהלוכה” שהוא זוחל מסוכן שיכול לעורר תגובה אלרגית מסוכנת. לאחר טיפול ראשוני הופנו הנערים לבתי החולים להמשך טיפול ומעקב.

טוואי התהלוכה. צילום: מויקיפדיה

מנהל מיון ‘טרם’ בנהריה יהודה קרוננברג: “החשד הראשוני שלנו הוא שמדובר בטוואי התהלוכה. אנו קיימנו הערכת מצב בשיתוף עם חמ”ל משרד הבריאות וחמ”ל משרד החינוך ומתארגנים בשעה זו לפינוי עשרות הילדים והנערים לבית החולים בנהריה”.

מקק”ל נמסר כי “תהלוכן האורן הוא מין עש שזחליו ניזונים ממחטי אורן. לקראת שלב ההתגלמות, המתרחש בחודשים מארס-אפריל, הזחלים יורדים מהעץ בתהלוכה ומסתתרים בקרקע בעומק של כ-15 ס”מ.

“גופם של הזחלים מכוסה שערות צמריריות, אולם שערות אחרות, מיקרוסקופיות, הן המסוכנות ומכילות חומרים רעילים שנועדו להגן על הזחלים מפני טורפים. כאשר ביער נמצאים זחלים במספרים גדולים, השערות הזעירות של הנשלים מתפזרות ונשארות על פני הקרקע ועלולות להיות מטרד חמור לבני אדם. ילדים ואנשים רגישים עלולים לסבול מגירוי קשה בעור ומצריבות, והסכנה היא חמורה במיוחד כאשר השערות חודרות לעיניים ולמערכת הנשימה”.

מהמרכז הרפואי לגליל נמסר: “30 הילדים ובני הנוער שהגיעו עם תופעות שונות כפריחה, נפיחות וגרד בעיניים ובעור, שוחררו לאחר שנבדקו בחדר המיון. מנהל חדר המיון, ד”ר בני רביב, מסר כי מדובר בתגובה לגירוי מסוים, שככל הנראה נגרם בשל הימצאותו של חרק או צמחיה ביער בו שהו”. 


עוד סיפורים חמים >>

דילוג לתוכן