נחנך הבניין החדש והממוגן לפגייה במרכז הרפואי "הלל יפה"

לאחר כשנה וחצי של עבודות בינוי אינטנסיביות, חנך המרכז הרפואי הלל יפה שבחדרה בניין חדש וממוגן לפגייה. עלות המבנה ותכולתו מסתכמת בכ- 25 מיליון שקלים || ד"ר מיכאל פלדמן, מנהל מחלקת יילודים ופגים: "הבניין החדש מאפשר לנו להעניק טיפול מיטבי לפגים בתנאי מלונאות שלא נראו עד כה"

גם בתקופת הקורונה ממשיכים לבנות ובמרכז הרפואי הלל יפה שבחדרה, לאחר עבודות אינטנסיביות של כשנה וחצי, נחנך בניין חדש וממוגן לפגייה. 

המעבר למבנה החדש והמודרני שבנייתו החלה ביוני 2018 והושלמה קצת לפני תחילתו של גל הקורונה הראשון, נעשתה בימים בהם מערכת הבריאות נאבקת בנגיף הקורונה, ומהווה בשורות טובות למטופלים הזעירים, הוריהם והסביבה כולה.

המבנה החדש, שעלותו ותכולתו נאמדות על כ- 25 מיליון ₪, הוקם בסיועם של קרן לגסי הריטג', CIA הולנד, משרד הבריאות והמרכז הרפואי הלל יפה עצמו. המבנה ממוגן כולו ושטחו משתרע על כ- 1000 מ"ר- שטח הגדול כמעט פי 3 משטח המבנה הישן, מה שאפשר את הגדלת כמות המיטות מ- 19 ל- 26 עריסות. לציין כי בזמן אמת, במידה שיעלה צורך, המבנה יכול לאכלס 34 עריסות, כולן באזור ממוגן, וכן יכול להכיל גם את יחידת היילודים.

מבנה הפגייה החדש || צילומים: דוברות המרכז הרפואי

מלבד המבנה החדש, כל הציוד הוחלף ושודרג בציוד חדיש מהמשוכללים ביותר בעולם; נרכשו אינקובטורים דואליים חדשים, מכונות הנשמה מתקדמות, ועוד, זאת על מנת להעניק לפגים ולבני משפחותיהם תנאי אשפוז מתקדמים ושהות נוחה ושהותה מתאימים לשהייה לזמן ממושך.

בנוסף,  הוקם 'חדר טרום שחרור' בו רשאים ההורים לשהות יום-יומיים עם ילדם, טרם שחרורם מהפגייה, על מנת לאפשר להם הסתגלות טובה ורגועה יותר לקראת יציאתם הביתה, לשאול שאלות ולקבל עזרה מהצוות הרפואי בכל הנוגע לטיפול הראשוני ביילוד.

ד"ר מיכאל פלדמן, מנהל מחלקת יילודים ופגים: "זהו חלום שהתגשם.  המבנה החדש והממוגן מאפשר לנו להעניק את התנאים האופטימאליים ביותר לפגים ולבני משפחותיהם השוהים בפגייה זמן רב. אין לי ספק שהאמצעים הטכנולוגיים החדישים, המבנה המרווח והמודרני,  לצד מקצועיותם ומסירותם של צוות המחלקה, שעושים לילות כימים, יספקו את הטיפול המקצועי והטוב ביותר עבור הקטנטנים שלנו".

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה: "לאחר השקעה כספית עצומה ותכנון רב אני שמח וגאה לעמוד כאן, בבניין הפגייה החדש והמפואר. גם במתכונתה הקודמת, זכתה הפגייה להישגים מרשימים בכל הנוגע לאיכות הטיפול בפגים. אני משוכנע שמבנה חדש ומשודרג זה יספק מעטפת מקצועית ואישית למטופלינו הזעירים ולהוריהם".

מוקד מגדלור ניוז אור עקיבא – עוזרים לכם לפתור בעיות

יש בור בכביש ליד הבית? יש מפגע בשכונה? מוקד מגדלור ניוז אור עקיבא כאן בשבילכם. מוזמנים לפנות אלינו בערוצי האתר ולשלוח תיאור של המפגע ותמונה, אנחנו נפרסם ונהדהד על מנת שיקבל עוד חשיפה בדרך לפתרון. ניתן לפנות בוואטסאפ, במייל ובמסרים בפייסבוק

קרא עוד »
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

משחק מלוכלך: הכרוז של הפועל חדרה תבע 200 אלף שקל מעיתון מקומי בעיר – זה פסק הדין

כרוז הפועל חדרה לשעבר יגאל רובין תבע מעיתון מבט מקומי והעורכת שלו אפרת גוטפריד 200 אלף שקלים תוך שטען: "הכפישה אותי בעיתון עקב סכסוך אישי" ● גוטפריד טענה מנגד בכתב ההגנה שהתביעה היא "תביעת השתקה והפחדה" ● פסק הדין ניתן בבית המשפט השלום בחדרה

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן