פסל הפלדה מעורר ההשראה בגובה 9 מטרים הוצב בקיסריה – כאן תוכלו לראות אותו

האמן והפסל שלמה כץ: "יצירה זו לא רק מעשירה את הסביבה, אלא גם מזמינה את הצופים להרהר במסתורי היקום" | הפסל מוצב בכיכר מרכזית בפארק העסקים קיסריה

השראה שמבשרת תקווה: פארק העסקים החכם קיסריה התחדש לאחרונה במונומנט יפהפה, שההתבוננות בו פותחת את הראש ומרחיבה את הלב.
הלוקיישן? אסטרטגי במיוחד – ובקרוב מאוד היצירה המרשימה תקבל את פני הבאים לפארק העסקים, כאשר הכיכר תהפוך לנקודת מעבר חדשה בין הפארק הדרומי לצפוני, ולנקודת כניסה/יציאה מכביש 651.

הפסל המרשים עשוי מפלדה בחיפוי נירוסטה 213 מלוטשת, מתנשא לגובה 9 מטר וממוקם בבריכת גלישה בקוטר 13 מטרים. האמן שלמה כץ מספר על היצירה: "הפסל עוצב בצורה ובמימדים כאלו שיקראו לצופה להביט לשמיים ויעניקו לו השראה. הפסל מציג שתי דמויות אמורפיות אשר צורותיהן מתמזגות וזורמות בצורה חלקה, בבסיסן בריכת מים המשקפת אותן ואת הרקיע, עיניהן נשואות כלפי מעלה בהתבוננות לעתיד טוב יותר, תקוות ושאיפות".

צילום: שחר גרבר, מתוך עמוד הפייסבוק של החברה לפיתוח קיסריה

כץ מוסיף: "יצירה זו לא רק מעשירה את הסביבה, אלא גם מזמינה את הצופים להרהר במסתורי היקום. זהו אחד מהפסלים המאתגרים והמורכבים שביצענו בשנים האחרונות ואני שמח על התוצאות האיכותיות. אני מאמין שהפסל מביא לידי ביטוי את הייחודיות והמצוינות שפארק העסקים קיסריה חרט על דגלו".

בניית הבריכה בכיכר בוצעה על ידי הקבלן וואג'י קאדור, שפעל במשך מספר שבועות על מנת לייצר אלמנט של בריכה עגולה ולהגיע ליכולת דיוק מרשימה המייצרת מפל מים מהיפים שנראו בארץ.

 

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן