פרדס חנה-כרכור: ההורים שלמו מאות אלפי שקלים מיותרים, חקלאי ברנקו וייס חוייב להחזיר את הכסף

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

פרדס חנה-כרכור: ההורים שלמו מאות אלפי שקלים מיותרים, חקלאי ברנקו וייס חוייב להחזיר את הכסף

-

מגדלור-פיד ♋

מכבי

בערוץ ‘כאן 11’ פרסמו בשבוע שעבר כי בבית הספר חקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה-כרכור, שילמו הורים לתלמידים הלומדים בבית הספר, תשלומים על דברים שלא היו אמורים לשלם עליהם. ליתר דיוק – כמעט חצי מיליון שקלים, כך על פי משרד החינוך. [הכתבה מהטלוויזיה – בהמשך הידיעה].

“אני כהורה תמיד שילמתי את התשלומים בלי לשאול יותר מידי שאלות”, אמר הורה לכתב לירן כוג’הינוף.

בתחילת כל שנת לימודים מאשרת ועדת החינוך של הכנסת את חוזר תשלומי ההורים. גם את תשלומי הרשות וגם את התל”ן – תוכנית לימודים נוספת.

חקלאי פרדס חנה. צילום: מערכת מגדלור ניוז

הטענה היא כי בברנקו וייס גבו תשלומים שלא היו אמורים להיות משולמים וללא אישור של משרד החינוך.

בתחילת השנה הוזמן הזמר סגיב כהן, מופע למורים ולהורים בלבד. “המנהל טען כי הכסף למופע נלקח אך ורק מכספי המועצה וכספי ניהול עצמי”, אמר בכתבה רון לירם, מי שהיה חבר מועצה בקדנציה הקודמת וחבר בוועדה לבדיקת התנהלות בית הספר. לירם הוסיף: “ראינו בצורה מפורשת, שהכספים נלקחו, כ-5,800 ש”ח, מכספי ההורים, בניגוד למה שטען המנהל”.

משרד החינוך, כך על פי כאן 11, קבע שבית הספר יחזיר את הכסף. בנוסף, בית הספר יחזיר קצת יותר מ-296 אלף ש”ח שנותרו בחשבון ההורים בשנת הלימודים תשע”ז. גם בשנת הלימודים תשע”ח לקח בית הספר כסף על דברים אלמנטריים בסכום של מעל 175 אלף שקלים. כך למשל שלמו ההורים כפי שנטען על ציוד מחשוב, התקנת תשתיות, ציוד ספורט ותוכנה לספרייה, דברים שמשרד החינוך משלם בעדם.

משרד החינוך לא גילה את הגבייה החריגה, אלא ההורים. בנוסף, נטען כי משרד החינוך לא שיתף פעולה עם ההורים שהעלו את הביקורת.

 

תגובות

מברנקו וייס נמסר בתגובה לכאן 11: “אנו שמחים תמיד לביקורת, והיכן שאכן היו הערות וליקויים – הם תוקנו במלואם לשביעות רצון כלל הגורמים, לרבות הנהגת ההורים”.

ממשרד החינוך נמסר לכאן 11: “המשרד אוסר על גביה של תשלומי יתר ומבקש מהורים שגבו מהם תשלומים שלא כדין לפנות אליו לשם טיפול בנושא. לצד הטיפול בתלונות, המשרד עורך בקרות שבמסגרתן הוא בודק האם בוצעו חריגות בתשלומים.

ממועצת פרדס חנה-כרכור נמסר לכאן 11: “גביית תשלומי יתר מההורים מטופלת באופן יסודי ונחרץ על ידי משרד החינוך. אנו נמשיך לוודא כי הנחיות המשרד מיושמות במלואן”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן