הקרב על האסי – גרסת חוף הכרמל: האם הגבייה באזור הכניסה למועדון השיט בשדות ים תיפסק?

הקרב על נחל האסי בצפון מגיע גם לאיזור? || תושבים תיעדו בוטקה שגובה כסף בכניסה לחוף דרך המועדון הימי בשדות ים וגררו תגובות רבות || גם קיבוץ שדות ים עצמו הגיב: "זהו שטח בבעלות הקיבוץ, שאכן נגבה בו תשלום עבור חנייה. אנו בוחנים את הדברים מחדש לאור פניות שקיבלנו בנושא והכל תחת ההבנה שחוף הים שייך לכולם"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הקרב על האסי – גרסת חוף הכרמל: האם הגבייה באזור הכניסה למועדון השיט בשדות ים תיפסק?

הקרב על נחל האסי בצפון מגיע גם לאיזור? || תושבים תיעדו בוטקה שגובה כסף בכניסה לחוף דרך המועדון הימי בשדות ים וגררו תגובות רבות || גם קיבוץ שדות ים עצמו הגיב: "זהו שטח בבעלות הקיבוץ, שאכן נגבה בו תשלום עבור חנייה. אנו בוחנים את הדברים מחדש לאור פניות שקיבלנו בנושא והכל תחת ההבנה שחוף הים שייך לכולם"

מגדלור-פיד ♋

המאבק על נחל האסי בקיבוץ ניר דוד ממשיך להכות גלים גם בשבוע החולף עם מהומות, מעצרים ותקיפות הדדיות של תושבים את אנשי הקיבוץ ולהיפך. גם כאן, בחוף הכרמל, החל בסוף השבוע סמי-מאבק של גולשים ורוחצים בעניין המשאב הציבורי – הים, והכניסות אליו – חלקן לא מתאפשרות וחלקן אחר בתשלום.

כך למשל, קיבוץ שדות ים שליד קיסריה ואור עקיבא, לא מאפשר מזה שנים כניסת רכבים למתחם הקיבוץ על מנת לרדת לחוף הים מתוכו. הרוחצים נאלצו להחנות מחוץ לקיבוץ (ואף לחטוף לפעמים דוחות) או בחניונים אחרים במקומות מרוחקים מהקיבוץ על מנת להיכנס לחוף.

בסוף השבוע הופצו ברשתות החברתיות צילומים של מחסום, באיזור הכניסה למתחם המועדון הימי בשדות ים, אשר גובה תשלום בכניסה. יש לציין כי המחסום קיים מזה זמן רב בימי הקיץ – אך כעת המצב הנפיץ עם משאבי הציבור מעלה את הנושא שוב על סדר היום.

קראו גם >>
מה מצב המדוזות? העונה הצורבת כבר כאן במכמורת, חדרה, שדות ים, ג’סר וחוף הכרמל
התמונה השווה שהפכה לויראלית: בחתונה בשדות ים עם שמלה ו-m16
טרגדיה: גבר בן 50 יצא לשחייה בחוף שדות ים וטבע למוות

“בואו תראו מה זה ישראבלוף”, צילמה תושבת האיזור סרטון שעלה לקבוצת ‘מחזירים את הטבע לציבור’, והוסיפה: “אני מגיעה לחוף הזה תמיד ונכנסת. היום (שישי, מ”נ) אני מגיעה ומה אני מגלה? בוטקה קטן. בן אדם, לא יודעת מי הוא, שם שולחן, שם שמשיה, אין חשבונית, חתיכת דף והוא פשוט לוקח כסף על חוף הים שלי, שאני רגילה להיכנס אליו. שולחן ארעי, כיסא, אחד אחרי השני עומדים בתור לשלם כסף על חוף הים שלנו”.

קיבוץ שדות ים: לגבי השטח מדרום לקיבוץ, אשר משמש את המרכז הימי בשיתוף המועצה וגופים נוספים- זהו שטח בבעלות הקיבוץ, שאכן נגבה בו תשלום עבור חנייה. אנו בוחנים את הדברים מחדש לאור פניות שקיבלנו בנושא והכל תחת ההבנה שחוף הים שייך לכולם

       

הסרטון עורר תגובות רבות ומעורבות בנושא, חלקם ציינו כי הבוטקה הזה קיים כבר זמן רב, אחרים טענו כי יש לשים לתופעה הזו סוף.

מהמועצה האיזורית חוף הכרמל נמסר: “המועצה האזורית חוף הכרמל מברכת, כבכל שנה, את 2 מיליון המבקרים בחופי האזור, מכפר גלים בצפון ועד לקיסריה בדרום.  אנו שמחים להזמין את כולם להגיע ולהנות מבילוי בחופים הכי יפים בארץ, שעברו בשנתיים האחרונות תהליך הסדרה בו הושקעו

“משאבים רבים להסדרת החופים והסביבה הימית: הנגשה, חידוש מתקנים, פיתוח כלכלה מקיימת, דגימת מים ופיקוח, הסדרת לינה, אכיפה ועוד. חניון המרכז הימי בשדות ים הוא חניון פרטי שנמצא על שטח פרטי, אינו שייך למועצה ואינו מופעל על ידה בשום צורה”.

עמדתו של קיבוץ שדות הים לגבי חוף הים הצמוד אליו: “חוף הים הינו משאב טבע הפתוח לכולם ועומד לרשות תושבי מדינת ישראל. שער הכניסה הראשי לקיבוץ פתוח לכל כאשר הקיבוץ מעמיד מגרש חניה לטובת הציבור בחינם. דרומית לקיבוץ ( מערבית לצומת העוגן) יש גישה נוחה וקרובה לחוף הים, וחנייה בחינם. לגבי השטח מדרום לקיבוץ, אשר משמש את המרכז הימי בשיתוף המועצה וגופים נוספים- זהו שטח בבעלות הקיבוץ, שאכן נגבה בו תשלום עבור חנייה. אנו בוחנים את הדברים מחדש לאור פניות שקיבלנו בנושא והכל תחת ההבנה שחוף הים שייך לכולם. מזכירים לכולם שזהו אינו חוף מוכרז והרחצה בו אסורה ומקווים שמועצת חוף כרמל תקדם במהרה את תכניותיה לחוף מוכרז עם שירותי הצלה ושירותים נלווים דרומית לקיבוץ”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
6 .
Inline Feedbacks
View all comments
יורה אוסטרייקו
יורה אוסטרייקו
17/07/2021 10:37

קיבוץ של גנבים! תשחררו את החוף לציבור! אנשים לא צריכים לשלם לכם כדי להגיע לים!!!

תושב מודאג
תושב מודאג
21/04/2021 20:28

קיבוץ יקר
תושבי אור עקיבא , קיסריה,פרדס חנה ,חדרה והסביבה זה החוף שלנו בדיוק ולא פחות משלכם !!!!
לא בוטקה,לא תשלום ללא קבלה היכן רשויות המס נרדמו בשמירה ?!
היכן הירוקים ?
הגיע הזמן ומיד לעשות סוף לדבר המכוער הזה !
אז נכון שהמועצה עוצמת עין
הקיבוץ מרווח וטוב לב.
אבל האזרח המסכן סובל
משלם מכספו מה שמגיע חינם אין כסף !
די לרדיפת הבצע
ושחררו לנו את הים ש ל נ ו !!!!!!!
תושבי האזור הגיע הזמן להפסיק לשתוק כי זה שלנו כ ד י ן !

דומינגז
דומינגז
23/10/2020 21:29

אנחנו היינו המשחררים את האסי תודה לכולם על התמיכה עוד נעשה היסטוריה בכול מה שקשור למשאבי טבע לחלוקת משאבים הצטרפו אלינו לדף הפייסבוק משחררים את האסי הדף הרשמי קבוצת חברים משחררים את האסי בפייסבוק כמובן אינסטגרם וטוויטר תעזרו לנו במאבק הכול כך צודק הזה אל תשארו שאננים !💙💙💙

ליאור אבן
ליאור אבן
23/10/2020 21:15

רק אנשי קיבוץ ניר דוד נוהגים באלימות מכוערת כך שזה לא נכון מה שכתבת כדי ליצור כביכול סימטריה

יוסקה
יוסקה
24/08/2020 12:56

עד כמה שאני יודעת חוף מעגן מיכאל אינו חוף מוכרז ואינו חוף רחצה. אין שירותי חוף. הרחצה מותרת על אחריותו של הרוחץ. שער הקיבוץ הינו כניסה לשטח פרטי. יש גישות לחוף ללא פלישה לשטח פרטי.

אפרת פלג
אפרת פלג
24/08/2020 10:43

מעניין מה עם החוף של מעגן מיכאל

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן