הקרב על האסי – גרסת חוף הכרמל: האם הגבייה באזור הכניסה למועדון השיט בשדות ים תיפסק?

הקרב על נחל האסי בצפון מגיע גם לאיזור? || תושבים תיעדו בוטקה שגובה כסף בכניסה לחוף דרך המועדון הימי בשדות ים וגררו תגובות רבות || גם קיבוץ שדות ים עצמו הגיב: "זהו שטח בבעלות הקיבוץ, שאכן נגבה בו תשלום עבור חנייה. אנו בוחנים את הדברים מחדש לאור פניות שקיבלנו בנושא והכל תחת ההבנה שחוף הים שייך לכולם"

המאבק על נחל האסי בקיבוץ ניר דוד ממשיך להכות גלים גם בשבוע החולף עם מהומות, מעצרים ותקיפות הדדיות של תושבים את אנשי הקיבוץ ולהיפך. גם כאן, בחוף הכרמל, החל בסוף השבוע סמי-מאבק של גולשים ורוחצים בעניין המשאב הציבורי – הים, והכניסות אליו – חלקן לא מתאפשרות וחלקן אחר בתשלום.

כך למשל, קיבוץ שדות ים שליד קיסריה ואור עקיבא, לא מאפשר מזה שנים כניסת רכבים למתחם הקיבוץ על מנת לרדת לחוף הים מתוכו. הרוחצים נאלצו להחנות מחוץ לקיבוץ (ואף לחטוף לפעמים דוחות) או בחניונים אחרים במקומות מרוחקים מהקיבוץ על מנת להיכנס לחוף.

בסוף השבוע הופצו ברשתות החברתיות צילומים של מחסום, באיזור הכניסה למתחם המועדון הימי בשדות ים, אשר גובה תשלום בכניסה. יש לציין כי המחסום קיים מזה זמן רב בימי הקיץ – אך כעת המצב הנפיץ עם משאבי הציבור מעלה את הנושא שוב על סדר היום.

קראו גם >>
מה מצב המדוזות? העונה הצורבת כבר כאן במכמורת, חדרה, שדות ים, ג’סר וחוף הכרמל
התמונה השווה שהפכה לויראלית: בחתונה בשדות ים עם שמלה ו-m16
טרגדיה: גבר בן 50 יצא לשחייה בחוף שדות ים וטבע למוות

"בואו תראו מה זה ישראבלוף", צילמה תושבת האיזור סרטון שעלה לקבוצת 'מחזירים את הטבע לציבור', והוסיפה: "אני מגיעה לחוף הזה תמיד ונכנסת. היום (שישי, מ"נ) אני מגיעה ומה אני מגלה? בוטקה קטן. בן אדם, לא יודעת מי הוא, שם שולחן, שם שמשיה, אין חשבונית, חתיכת דף והוא פשוט לוקח כסף על חוף הים שלי, שאני רגילה להיכנס אליו. שולחן ארעי, כיסא, אחד אחרי השני עומדים בתור לשלם כסף על חוף הים שלנו".

קיבוץ שדות ים: לגבי השטח מדרום לקיבוץ, אשר משמש את המרכז הימי בשיתוף המועצה וגופים נוספים- זהו שטח בבעלות הקיבוץ, שאכן נגבה בו תשלום עבור חנייה. אנו בוחנים את הדברים מחדש לאור פניות שקיבלנו בנושא והכל תחת ההבנה שחוף הים שייך לכולם

הסרטון עורר תגובות רבות ומעורבות בנושא, חלקם ציינו כי הבוטקה הזה קיים כבר זמן רב, אחרים טענו כי יש לשים לתופעה הזו סוף.

מהמועצה האיזורית חוף הכרמל נמסר: "המועצה האזורית חוף הכרמל מברכת, כבכל שנה, את 2 מיליון המבקרים בחופי האזור, מכפר גלים בצפון ועד לקיסריה בדרום.  אנו שמחים להזמין את כולם להגיע ולהנות מבילוי בחופים הכי יפים בארץ, שעברו בשנתיים האחרונות תהליך הסדרה בו הושקעו

"משאבים רבים להסדרת החופים והסביבה הימית: הנגשה, חידוש מתקנים, פיתוח כלכלה מקיימת, דגימת מים ופיקוח, הסדרת לינה, אכיפה ועוד. חניון המרכז הימי בשדות ים הוא חניון פרטי שנמצא על שטח פרטי, אינו שייך למועצה ואינו מופעל על ידה בשום צורה".

עמדתו של קיבוץ שדות הים לגבי חוף הים הצמוד אליו: "חוף הים הינו משאב טבע הפתוח לכולם ועומד לרשות תושבי מדינת ישראל. שער הכניסה הראשי לקיבוץ פתוח לכל כאשר הקיבוץ מעמיד מגרש חניה לטובת הציבור בחינם. דרומית לקיבוץ ( מערבית לצומת העוגן) יש גישה נוחה וקרובה לחוף הים, וחנייה בחינם. לגבי השטח מדרום לקיבוץ, אשר משמש את המרכז הימי בשיתוף המועצה וגופים נוספים- זהו שטח בבעלות הקיבוץ, שאכן נגבה בו תשלום עבור חנייה. אנו בוחנים את הדברים מחדש לאור פניות שקיבלנו בנושא והכל תחת ההבנה שחוף הים שייך לכולם. מזכירים לכולם שזהו אינו חוף מוכרז והרחצה בו אסורה ומקווים שמועצת חוף כרמל תקדם במהרה את תכניותיה לחוף מוכרז עם שירותי הצלה ושירותים נלווים דרומית לקיבוץ".

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

חבר מועצת פרדס חנה-כרכור זועם על המועצה: "כל דחייה נוספת זה ניצחון לחמאס"

חבר מועצת פרדס חנה-כרכור הגיש הצעה לסדר ותמה מדוע לא התכנסה ישיבת מועצה כבר שבועות ארוכים: "יש לספק מיקלוט לכלל מוסדות החינוך במושבה" | המועצה: "נערכו לאורך החודשים האחרונים עדכוני מליאה בדגש על עדכוני ביטחון שוטפים"

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן