אחרי 24 שעות של ניסיונות חילוץ: נקבע מותו של הגבר שנפל למנהרה בעומק 15 מטר בואדי ערה

לאחר מעל יממה של עבודה מאומצת, בשעה 2:45 , חולץ הלכוד מהמנהרה על ידי לוחמי האש של היחידה לחילוצים מיוחדים תחנת חדרה ויחידת להבה || לכוחות ההצלה לא נותר אלא לקבוע את מותו

יממה של ניסיונות לחילוץ לכוד ממנהרה בואדי ערה הסתיימו בחילוצו – אך גם במותו: צוותי כבאות והצלה פעלו מאז הלילה (שבת) לחילוץ גבר בן 34 מברטעה, שנלכד בבור בעומק עשרות מטרים מתחת לאדמה ביישוב ערערה שבוואדי ערה.

לאחר מעל יממה של עבודה מאומצת, בשעה 2:45 , חולץ הלכוד מהמנהרה על ידי לוחמי האש של היחידה לחילוצים מיוחדים תחנת חדרה ויחידת להבה.

החילוץ התחיל החל מהשעה 00:15 בשישי בערב בעקבות דיווח ראשון מאחיו של המנוח שדיווח שאחיו נלכד במנהרה. עם הבנת מורכבות האירוע הוקפצו כוחות גדולים של היחידה לחילוצים מיוחדים מתחנת חדרה, יחידה להבה ואנשי מקצוע.

החילוץ הובל בפיקודו של מפקד תחנה האזורית חדרה, טפסר משנה יוסי דקלו, שנכח באירוע כל העת עד החילוץ. הלכוד הועבר לידי כוחות הרפואה במקום שלא נותר להם אלא לקבוע את מותו.

עוד כתבות במגדלור ניוז >>
השת”פ מתרחב: ארגון ‘ידידים’ ילמד את תושבי חדרה דרכים ושיטות לחילוץ לכודים ממעליות
צפו בתיעוד: יצא לטייל, נסחף בנחל השוצף ונזקק לחילוץ בזמן אמת [רחבי הרשת 📹]
זכרון יעקב: שתי בנות זחלו בתוך תעלת ניקוז, נתקעו בבור ביוב ונזקקו לחילוץ של כבאים

קודם כן, במוצ"ש, נערכה הערכת מצב שבוצעה בראשות מפקד המחוז בשטח אליה הגיע גאולוג ד"ר בועז לנגפורד מומחה מנהרות מהאוניברסיטה העברית.  לנגפורד הגיע לבקשת מפקד המחוז לתת את חוות דעתו על יציבות המנהרה ואופייה.

לנגפורד מסר: " על פי עדויות לוחמי האש שהיו התוך המנהרה והכרות סוג המסלע המנהרה יציבה לפעולת כוחות החילוץ. הבעיה העיקרית במנהרה היא הרכב הגזים והיעדר החמצן שמסכן משמעותית את לוחמי האש ויש להמשיך בדרך הפעולה שנבחרה באמצעות הזנת אוויר חיצוני".

בצהריים ערכה המשטרה הערכת מצב משותפת עם גורמי הצלה ומועצת ברטעה במסגרת החיפושים. "כוחות משטרה , מד"א וכב"ה פועלים החל משעות הלילה בחיפושים אחר תושב ברטעה בן 34 לאחר שהתקבל דיווח כי נכנס למנהרה סמוך למקום ולא יצא ממנה. בצהריים הסתיימה הע"מ משותפת במקום למשטרה, כב"ה,מד"א ועיריית ברטעה בה הוחלט על המשך ניסיונות החילוץ המורכבים בשל מבנה המנהרה", נמסר מהמשטרה.

משירותי הכבאות וההצלה נמסר כי מדובר בחילוץ מורכב מאוד, שמתאפיין במחסור בחמצן בבור, שמסתעף בהמשכו למנהרה. הם ציינו אחר הצהריים כי לאחר כשלוש שעות של עבודה מאומצת הצליחו לקדם במעט את הלכוד במדרגות המנהרה ולקרבו לפתח. לצד זאת הבהירו כי הדרך לחילוץ עדיין ארוכה. לצורך התרעננות, הוחלף הצוות המחלץ בצוות אחר.

צילומים: דוברות כבאות מחוז חוף

עדכון ראשון: 29.8.20, 20:08
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן