הורים מחדרה ומפרדס חנה-כרכור קוראים לציבור: אל תשלחו את הילדים לבתי הספר ולגנים ב-1.9

תנועת הורים ארצית חדשה, "שבע אמהות", דורשת מהממשלה לבטל את תקנות הקורונה במערכת החינוך, לקבוע מדיניות ללא פוליטיקאים, וטוענת כי חלה התרופפות של תיקים רפואיים של תלמידים שמועברים לגורמים חיצוניים שאינם קשורים למשרד החינוך

אם לא די באיומי ההשבתה המסורתיים לקראת פתיחת שנת הלימודים והאחד בספטמבר, מצטרפת ביממה האחרונה יוזמה חדשה של הורים המתנגדת למתווה משרד החינוך בהתמודדות מול הקורונה וקוראת להורים לא לשלוח את ילדיהם לגני הילדים ולבתי הספר ביום שלישי, ה-1.9. 

מדובר בתנועת הורים חדשה בשם "שבע אמהות" שפתחה קבוצות פייסבוק, וואטסאפ ורשתות חברתיות נוספות וצפויה להציג הערב בתל אביב, במסיבת עיתונאים, את דרישותיה בפני משרד החינוך.

"אמהות בישראל לוקחות אחריות על ילדיהן. ילדינו אינם הפקר. לא נפקיד את הילדים בבתי ספר ובגנים בהם בריאותם הנפשית והגופנית של ילדינו אינה מובטחת. כנראה שבמשרדי הממשלה שכחו שמדובר בילדים שלנו", מציינים ההורים.

בתנועה דורשים לבטל את תקנות הקורונה ה"שנויות במחלוקת בתוך מערכת החינוך, תינתן יותר בחירה חופשית לאזרחים להגן על עצמם מפני הוירוס בדרך שימצאו לנכון. יבוטלו כל תקנות הכפייה והבידודים השרירותיים.

עוד הן דורשות כי "צוות ההיגוי הארצי לקביעת מדיניות יהיה מקצועי בלבד ללא גורמים פוליטים ושתדלנים, ויורכב ברובו ממיטב נשות ואנשי המקצוע עם ניסיון מוכח בשטח בתחומי חינוך, רווחה, תרבות ובריאות. הצוות יורכב מכלל המגזרים המרכיבים את האוכלוסייה הישראלית".

עוד כתבות במגדלור ניוז >>
> בזכרון יעקב זועמים על תיוגה בפעם השנייה תוך כמה ימים כ”עיר אדומה” בקורונה: “זה לא נכון”
> חולי קורונה ביקרו בשופרסל אור עקיבא, קפה גרג זכרון יעקב חומוסייה בחדרה ועוד – כל הפרטים

תלמיד בית ספר בתקופת הקורונה || אילוסטרציה

עוד הן טוענות כי "בצל הקורונה חלה התרופפות מוחלטת של בטיחות תיקים רפואיים של ילדיינו לחברות זרות בעלות אינטרסים זרים בתוך בתי הספר. מדינת ישראל תסיים את השערורייה של הפקרת ילדינו בידי חברות פרטיות (כדוגמת פמ"י ונטל"י) המבצעות הליכים רפואיים וחיסונים בילדינו. בריאות ילדי ישראל והמידע הרפואי הפרטי שלהם חייב להישאר חסוי. נטל"י אף עברה לבעלות סינית!".

"לא ייפגעו בעקבות משבר הקורונה ולא יורעו כלל תנאי החינוך והרווחה לילדים בסיכון ובפריפריה, תכניות החינוך הקיימות, תכנית קרב, סל תרבות וכל השירותים החברתיים להם זכאים האזרחים טרם הקורונה יושבו לנו מידית. הצטרפו למאבק למניעת שליחת הילדים לבתי הספר בתחילת השנה בסולידריות הנדרשת. אנו האמהות, נלמד את ילדינו שזכויות החופש הצדק ושקיפות החלטות שלטוניות הם ערכים עליונים שאינם מוטלים בספק".

בחדרה ובפרדס חנה-כרכור הוקמו קבוצות ברשתות החברתיות של הורים, אליהם מצטרפים הורים רבים בשעות האחרונות. כאמור, הערב בתל אביב תוצג במסיבת עיתונאים התנועה החדשה ודרישותיה.

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

עץ המשאלות לחיילים ולשבויים: המיזם שמחמם את הלב בבנימינה

המיזם של משפחת ניני מבנימינה ממשיך להתחדש – עם כפפות צהובות בתקווה להשבת כל החטופים | בתחילת החודש, המשפחה הוציאה לחצר ביתה הפונה לרחוב, שולחן ובו נרות, פתקים, עטים, דגלי ישראל קטנים המפוזרים בכל פינה ומקשטים את הגינה, כשהעוברים והשבים יכולים לכתוב ברכה, הקדשה, תפילה או תקווה

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן