מעבדות לחירות: כל מה שצריך לדעת על פסח וחול המועד באור עקיבא, חדרה והמושבות

חג הפסח תשע"ט כבר מעבר לפינה ובבתי ישראל נשלמות ההכנות האחרונות לארוחת ליל הסדר.

במשרד החקלאות פרסמו השבוע נתונים על ענף הדגים בארץ, כאשר נודע כי הישראלי הממוצע יעדיף בעיקר את דגי אמנון, במקום השני הסלמון, במקום השלישי נמצאים דגי נסיכת הנילוס והדניס, במקום הרביעי התמקם הטונה ואת המקום החמישי תפס הקרפיון. בחודש ממוצע צורך הישראלי כ-1.4 ק"ג דגים.

בענף הביצים, מנתוני משרד החקלאות ופיתוח הכפר ומועצת הלול, עולה כי הישראלי צורך מדי שנה כ- 240 ביצים, ובחודש כ- 20 ביצים בממוצע. לקראת החג, עולה צריכת הביצים בכ-7%. ככלל, הישראלים מעדיפים לצרוך ביצים "רגילות" ורק כ-10% מהצריכה היא של ביצים ברשתות השיווק היא של ביצים "מיוחדות" (ביצי חופש, ביצי אומגה 3 וביצים אורגניות).

בענף הבשר, ממוצע הצריכה של בשר בקר (טרי וקפוא) עומד על כ- 16 ק"ג לנפש בשנה. הישראלים צורכים כ-140 אלף טון בשר בשנה, כ-40% מהכמות היא של בשר שנשחט בישראל וכ-60% מהכמות היא של בשר מיובא. בנוסף, לקראת חג הפסח, נצפית עלייה בביקוש של 45% בהשוואה לממוצע כמות הבשר הנמכרת ברשתות השיווק ב"ימים רגילים".

כניסת ויציאת החג

הערב יחול ערב פסח, ואלה הם זמני כניסת החג והשבת ויציאת החג והשבת:

חיפה: כניסה – 18:55, יציאה – 19:47

תל אביב: כניסה – 18:53, יציאה – 19:45

ירושלים: כניסה – 18:55, יציאה – 19:47

באר שבע: כניסה – 18:54, יציאה – 19:46

עקב מחלת החצבת: טיפות חלב ימשיכו לפעול בחול המועד פסח

בעקבות המשך התפרצות החצבת בישראל, הודיע משרד הבריאות כי הוא פותח את טיפות החלב לחיסון נגד חצבת בילדים, בחול המועד פסח. מהמשרד נמסר כי "עיקר התחלואה בחצבת מופיעה בילדים לא מחוסנים. אם לילד/ה שלכם מלאו 12 חודשים אך הוא טרם חוסן/ה במנת החיסון הראשונה נגד חצבת, אנא גשו באופן מיידי לטיפת החלב לקבלת החיסון. באתר משרד הבריאות מופיעה רשימת טיפות החלב אשר יהיו פתוחות בחול המועד פסח".

בחדרה תפעל טיפת חלב בחול המועד פסח ברחוב הלל יפה 13. טלפון לבירורים: 04-6240800

בהלל יפה ביקשו: "לא להכניס חמץ לשטח בית החולים בפסח"

בבית החולים הלל יפה בחדרה ביקשו לכבד את הפסח ולא להכניס דברי חמץ לשטח בית החולים. "בית החולים עומד להציב שלטים המבקשים מהקהל שלא להכניס חמץ ולהתחשב בהלכות הדת היהודית בנושא במהלך חג הפסח", נמסר מהלל יפה. "בהתאם, ההנחיות למאבטחים הם, שבמידה שיתקלו במזון המוגדר חמץ בעת ביצוע הבדיקה הביטחונית השגרתית יפנו את תשומת לב הבאים לנוהל בית החולים בנידון, ויאפשרו לאפסנו בתאים ייעודיים ולאוספו ביציאה. ההחלטה באשר ההיענות לנוהל הינה לפתחם של המטופלים והמבקרים".

תחזית מזג האוויר לימים הקרובים: מעונן חלקית עם גשם לפרקים

שישי: מעונן חלקית, ללא שינוי ניכר בטמפרטורות. בצפון הארץ צפוי גשם מדי פעם ויתכנו סופות רעמים בודדות. במרכז צפוי גשם מקומי. ינשבו רוחות מערביות ערות ברוב האזורים.

שבת: מעונן חלקית. עדיין צפוי גשם מקומי, ברובו קל, בעיקר בצפון הארץ. הטמפרטורות יהיו נמוכות מהרגיל לעונה. יוסיפו לנשב רוחות מערביות ערות ברוב האזורים.

ראשון: בצפון הארץ גשם לפרקים מלווה בסופות רעמים. שלג ירד בחרמון. במרכז צפויים גשמים מקומיים. ינשבו רוחות חזקות ובדרום ייתכן אובך. יהיה קר מהרגיל לעונה. משעות הערב הגשמים ייפסקו בהדרגה.

התחזית נערכה ע״י רשת ״קבוצת העיתונאים רוטרניק״ באדיבות השרות המטאורולוגי.

בילוי בחג: מדריך הפעילויות המלא

 רוצים לצאת ולבלות בחג? מדור מגדלור ניוז תרבות ריכז עבורכם את הפעילויות השונות באיזור. כל הפרטים במדור – הקליקו

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן