בן 68 חזר לאכול לאחר ניתוח אורתופדי נדיר שעבר ב"הלל יפה" בחדרה

בלי יכולת להישיר מבט קדימה, עם לחץ על קנה הבליעה, קשיי נשימה, חוסר יכולת לאכול עד לכדי איבוד של 30 קילוגרם ממשקלו והליכה בכיפוף כמעט מלא  – כך חי ברוך דוד סאונדרס במשך כ- 10 חודשים עד שנותח על ידי ד"ר איל ברבלק מ"הלל יפה" וד"ר נטע רז מ"בני ציון", מומחים לניתוחי עמוד שדרה

ברוך דוד סאונדרס בן ה- 68 מצפון הארץ לא תיאר לעצמו שיגיע למצב שלא יוכל לאכול אוכל מוצק ולהתקיים על בסיס אנשור בלבד (אוכל נוזלי מיוחד) עקב מצבו המורכב. סאונדרס סובל מדלקת חוליות מקשחת- מחלת מפרקים דלקתית כרונית המתאפיינת בהתקשחות של עמוד השדרה שעלולה לגרום עם הזמן לאיחוי החוליות ולירידה בגמישות בעמוד השדרה וכן לפגיעה ביציבות.

לפני כעשרה חודשים, בעקבות נפילה, שבר סאונדרס את חוליה 1T- חוליה גבית עליונה, המחברת בין הצוואר לגב העליון, אשר יצרה עיוות בגבו וכתוצאה מכך לחץ על קנה הבליעה. במשך עשרה חודשים הסתובב סאונדרס כפוף עם הראש מטה, מבלי שיכול ליישר מבט קדימה.

ככל שחלף הזמן, הלחץ שנוצר על קנה הבליעה גרם לו קושי בבליעת מוצקים, תזונתו התבססה למעשה על נוזלים בלבד והוא איבד כ- 30 קילוגרם ממשקלו. כשמצבו הלך והחמיר, פנה לרופאת המשפחה שלו והיא הפנתה אותו לד"ר נטע רז, מנתח גב וסגן מנהל מחלקה אורתופדית בבית החולים בני ציון. בשל מורכבות הניתוח, פנה ד"ר רז לד"ר אייל ברבלק, מומחה לניתוחי גב ומנהל מחלקה אורתופדית א' במרכז הרפואי הלל יפה, על מנת שינתחו יחדיו את סאונדרס.

במשך כ- 12 שעות עבר סאונדרס ניתוח נדיר ביותר בבית החולים הלל יפה- ניתוח כה מורכב עד כי ד"ר חכים אבו ראס, מנהל מחלקת הרדמה ב"הלל יפה", נאלץ להרדימו בישיבה כיוון שראשו היה תקוע מטה, ללא יכולת להישען אחורנית.

סאונדרס בטרם הכניסה לניתוח || צילומים: דוברות המרכז הרפואי 

במהלך הניתוח ביצעו הרופאים כריתה חלקית של חוליה 1T שנשברה ושיחזרו את העיוות שנגרם תוך קיבוע החוליות מהגולגולת ועד לאמצע עמוד שדרה גבי. סאונדרס אושפז מספר ימים ביחידה לטיפול נמרץ כללי ולאחר מכן עבר להתאוששות במחלקה אורתופדית א' ב"הלל יפה".

ד"ר אייל ברבלק, מנהל מחלקה אורתופדית א' במרכז הרפואי הלל יפה, ציין: "סאונדרס הגיע אלינו במצב חמור ביותר, לאחר שמספר חודשים הסתובב כפוף כאשר ראשו בזווית של 90 מעלות מהגב, דבר שכאמור היקשה עליו בבליעת מזון מוצק, גרם לו לקשיי נשימה ולא אפשר לו ליישר מבט קדימה. זהו מקרה נדיר ביותר שיצא לי לפגוש לראשונה בכל שנותיי הרבות במקצוע".

ד"ר נטע רז, סגן מנהל מחלקה אורתופדית ב"בני ציון": "כשפגשתי לראשונה את סאונדרס היה לי ברור שללא תיקון העיוות, תוחלת חייו לא תהיה ממושכת. המורכבות הגדולה נבעה מכך שהשבר התחבר במנח המעוות ותיקון בשלב כזה כרוך בסיכון משמעותי לתמותה או פגיעה נוירולוגית קשה וכן בפגיעה באיברי הצוואר ובית החזה".

הניתוח הוגדר כמוצלח, ללא פגיעה נוירולוגית או עצבית כלשהי, וסאונדרס השתחרר לביתו.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן