יוזמה בחדרה: מופעי תרבות בחצרות הבתים

אם יש לכם חצר ואתם מתגעגעים לצפייה במופעי תרבות, הכתבה הזו בשבילכם. תושבי חדרה מוזמנים להצטרף למיזם קהילתי מיוחד לימי הקורונה ולארח בחצר הבית מופע תרבות מתוך מגוון הופעות של אמנים מקומיים

התפשטות נגיף הקורונה שינתה את מרקם החיים ופגעה במיוחד בעולם התרבות שנעצר לגמרי לפני למעלה מחצי שנה. עיריית חדרה באמצעות עמותת פנאי העיר חדרה מצאה דרך יצירתית כדי להחזיר את עולם התרבות לחיינו ולאפשר להופעה להימשך.

כחלק מ'חצרותרבות חדרה 2020', מיזם קהילתי של עמותת פנאי העיר, תוכלו לארח אצלכם בחצר הבית אחד מתוך מגוון מופעי תרבות איכותיים של אמנים מקומיים ולהזמין חברים ובני משפחה ליהנות יחד אתכם, קרוב לבית ובמחירים נוחים לכל כיס.

מדובר במודל חברתי בו עמותת פנאי העיר משמשת כפלטפוטרמה קהילתית, מחברת בין האומן לבין המארח וממסגרת את מנגנון ושיטת העבודה וחלוקת האחריות כך שהיוזמה תתממש, ובכך תסייע גם לאמני התרבות מבחינת פרנסה וגם לתושבי חדרה בקהילה, שיוכלו לצרוך תרבות גם בימים טרופים אלו.

בין המופעים המוצעים, מופע רוק בפורמט אינטימי, ערב שירה בציבור, מופע קרקס לכל המשפחה, מופעי בידור, מופע בינלאומי של חושים וטלפתיה ועוד. פרטים נוספים על המופעים המוצעים יתפרסמו בקרוב.

יו"ר פנאי העיר, עו"ד יניב דרי (בתמונה) מספר כי "מיזם 'חצרותרבות' הוא פתרון מבורך לכל הצדדים, תושבי חדרה יוכלו ליהנות ממופעים איכותיים קרוב לבית ובמחירים שווים לכל כיס ותוך כך, לקדם תרבות מקומית מגוונת ולתמוך באמני הבמה בחדרה, שפרנסתם נפגעה עקב משבר הקורונה. אני מזמין את תושבי חדרה לקחת חלק במיזם ולארח מופע באוויר הפתוח ובאווירה אינטימית ונעימה."

איך זה עובד? המארחים יבחרו את המופע שהם רוצים לארח מתוך רשימה הולכת ומתגבשת של מופעים איכותיים של אמן יחיד או הרכב אמנים, ויזמינו לפחות שלושים חברים ובני משפחה לצפות במופע בחצר ביתם, יארגנו מקומות ישיבה לאורחים ואם רוצים, גם כיבוד קל לאורחים.

מכירת הכרטיסים למופע תתבצע מראש ישירות מול האמן, אירוח מופע הוא בהתנדבות, אך בני הבית המארח ייהנו מההופעה ללא תשלום. גם בעלי עסקים פרטיים עם חצר מגודרת יוכלו לארח מופע בחצר העסק.

תושבים המעוניינים לארח את אחד מעשרות המופעים המוצעים, מוזמנים ליצור קשר עם מנהל מרכז הפנאי הקרוב לביתם, או להתקשר למנהלת מחלקת פיתוח קהילה הגר שמידוב: 052-5461225. אמני במה מקומיים המעוניינים להופיע במופעי החצר, מוזמנים לשלוח הצעות בצירוף פרטים על המופע שלהם, למייל: [email protected]

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן