קורות בטון באורך של כ-110 מטרים: נחנכה ההפרדה המפלסית של הרכבת בעמק חפר ליד אביחיל

רכבת ישראל השלימה עוד פרויקט הפרדה מפלסית המאפשרת את ביטולו של מפגש הכביש מסילה הסמוך לאביחיל || בשנתיים הקרובות צפויים להתבטל מפגשי כביש מסילה נוספים במסילות החוף שיביאו לשיפור משמעותי בבטיחות נוסעי הרכבת ומשתמשי הדרך והאצת מהירות הנסיעה ברכבת שתביא לשיפור השירות הרכבתי

רכבת ישראל ממשיכה בתוכנית האסטרטגית לביטול מפגשי דרך מסילה. בימים האחרונים חנכה רכבת ישראל הפרדה מפלסית חדשה ובטוחה בסמוך לעיר נתניה, בקרבת היישוב אביחיל. בכך יבוטל מפגש הכביש מסילה במקום, לאחר כשנה וחצי של עבודות הנדסיות מורכבות, בעלות של כ-30 מיליון שקלים.

ביטול המפגש יהווה שיפור משמעותי בבטיחות של נוסעי הרכבת ונהגי הרכבים החולפים במקום, וכן יאפשר שיפור של השירות הרכבתי במסילות קו החוף, בו נרשמים הביקושים הגבוהים ביותר לנסיעה ברכבת.

זאת בהתאם למדיניות השרה שקבעה שיש לצמצם ככל הניתן את מפגשי רכבת וכביש. מפגשים אלו מהווים סכנה ממשית לחיי אדם, שלאורך ההיסטוריה רשמו אסונות בישראל שנגרמו ממפגש רכבת ורכב.

עוד כתבות במגדלור ניוז >>

העבודות כללו הקמת גשר קורות בטון ברוחב של מעל ל-10 מטרים, ובאורך של כ-110 מטרים, עבודות סלילה, ניקוז, העתקת תשתיות שונות, תימרור וחיבור לכביש הקיים.

כחלק מהפרויקט שנוהל ובוצע על ידי אגף ביצוע ברכבת, בוצע גם שיקום נופי שכלל ריצוף של אבן גן, מערכות השקיה ושתילת צמחיה.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מירי רגב בירכה על השלמת ההפרדה המפלסית וציינה כי "מדובר בפעילות חשובה ועיקרית בשמירה על בטיחות של נוסעי הרכבת וכלי הרכב האחרים כולם. בכוונתי להמשיך ולהאיץ את הפרויקט לביטול מפגשי כביש מסילה במטרה להגיע להפרדה מוחלטת בין מסילות הרכבת למסלולי כלי הרכב".

״בעשור האחרון נסגרו מעל ל-60 מפגשי כביש ודרך מסילה, כחלק מהתוכנית האסטרטגית לביטול מפגשי כביש מסילה המובלת על ידי משרד התחבורה ורכבת ישראל", מציין מיכאל (מיכה) מייקסנר, מנכ"ל רכבת ישראל, "בשנתיים הקרובות מתוכננים להתבטל מפגשים נוספים במסילות קו החוף, וביניהם: שפיים, מעיין צבי ודור נחשולים וכן מפגשים נוספים בכרמיאל, כפר יהושע, לוד, כפר חב"ד ועוד. ביטולם יאפשר האצת מהירות הנסיעה ברכבת ושיפור של השירות הרכבתי לאורך קו החוף המבוקש".

ראשת המועצה האזורית עמק חפר, ד"ר גלית שאול: "אני מברכת על ביצוע ההפרדה המפלסית בסמוך לאביחיל, המשפרת באופן משמעותי את הבטיחות לנוסעים במקום, וכן את השירות של הרכבת במסילת קו החוף. הרכבת היא אמצעי התחבורה המשמעותי ביותר להסעת המונים יומיומית ובטוחה, והפתרון הטוב ביותר להקטנת הפקקים. חשוב לייעל ולשכלל כל העת את הנסיעה בה, להרחיב את שירותיה, ולהפוך אותה לבחירה האולטימטיבית של ציבור הנוסעים".

ברכבת מזכירים כי עדיין קיימים ברחבי הארץ מפגשי כביש מסילה בהם מותקנים אמצעי האזהרה והמניעה המתקדמים ביותר מבחינה טכנולוגית. ברכבת מחדדים כי למרות המאמצים הרבים המושקעים בבטיחות של מפגשים אלה, אין תחליף לשיקול דעת של משתמשי הדרך, וכי יש לנקוט זהירות בקרבת מסילות רכבת ולציית לחוק.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן