הנאשם המרכזי מבאקה אל גרביה שהואשם בהברחת כלי נשק מירדן לישראל – שוחרר למעצר בית

כתב האישום מגולל תיאום של הנאשמים מול אזרח ירדני, שהניח את שק הנשקים לאחר שטיפס מעל גדר המערכת ותפיסת הנאשמים בתחנת דלק || עו"ד שלומי בלומנפלד, המייצג את החשוד המרכזי: מדובר בהחלטה נכונה ואמיצה של בית המשפט , במיוחד בשים לב לחומרת כתב האישום"

בניגוד לעמדת הפרקליטות, הנאשם המרכזי מבאקה אל גרביה, בפרשת הברחת כלי נשק מירדן לישראל לפני כשנה, שוחרר לאחרונה למעצר בית. לפני מספר ימים נערך דיון בבית המשפט בנושא כתב האישום שעל פיו במהלך חודש אפריל 2019, קשרו ארבעה נאשמים מבאקה אל גרבייה קשר לפיו הם ייבאו עשרות כלי נשק ממדינת ירדן לשטח ישראל.

לצורך תיאום ההברחה, היה אחד הנאשמים בקשר טלפוני עם מספר גורמים, וביניהם, אזרח ירדני ותיאם אתו את ייבוא הנשק דרך הגבול שבין ירדן לישראל דרום מזרחית לישוב אשדות יעקב איחוד.

בשל חשש שהתעורר בקרב הנאשמים שבמקום ההברחה ישנם כוחות ביטחון שיסכלו את ההברחה, החליטו ארבעת הנאשמים בתיאום עם הירדני להשהות את התוכנית עד אשר יבררו באופן בלתי אמצעי את חששם. בשעות הערב המוקדמות לאחר בדיקת השטח, הגיעו השלושה למסקנה לפיה מקום ההברחה "נקי" מכוחות בשלב זה והחליטו לחדש את תוכנית ההברחה.

בהתאם לתיאומים שביצע אחד הנאשמים מול האזרח הירדני, סמוך לשעה שמונה בערב, הגיעו שני אנשים מצדו הירדני של הגבול, כאשר אחד מהם נשא שק ובו שני תיקים שבהם 32 כלי נשק. אחד מן השניים טיפס מעל לגדר המערכת, חצה את הגבול והניח את השק ובו כלי הנשק במקום המוסכם וחזר לירדן.

הנחת הנשק במקום המסתור דווחה לאיש הקשר בישראל. מספר דקות לאחר מכן, הגיעו איש הקשר עם נאשם נוסף ברכב B.M.W למקום ההברחה, ועצרו סמוך למקום בו הונח השק. איש הקשר ירד מהרכב, ניגש למקום המסתור והתכופף לכיוון השק על מנת ליטול אותו.

בלשי יחידת הגבולות של היחידה המרכזית במשטרת ישראל שארבו במקום במשך שעות ארוכות עצרו את שני הנאשמים ובמקביל כוח בילוש נוסף עצר חשוד נוסף שהמתין בתחנת דלק באשדות יעקב ברכב מסוג טויוטה על מנת לסייע בהברחת הנשק. בבדיקת השק נתפסו 31 אקדחים מסוגים שונים ותת מקלע אחד.

עו"ד בלומנפלד || צילום: יח"צ

בעקבות בקשה לשחרור ממעצר שהגיש עו"ד שלומי בלומנפלד, המייצג את החשוד המרכזי, נדונה הבקשה והוכרעה. הבקשה התבססה על חלוף הזמן, הפער שבין מצבו של החשוד אשר שוהה ממאי 2019 במעצר מלא מאחורי סורג ובריח, למצב המעורבים הנוספים בפרשה אשר הועברו לחלופות מעצר, תחילה מעצר באיזוק וכיום משוחררים בחלופות מעצר בתנאים כאלה ואחרים ופרק הזמן הארוך הצפוי עד לסיום הטיפול בתיק.

השופט קיבל את הבקשה למרות התנגדות הפרקליטות והנאשם שוחרר למעצר בית. עו"ד שלומי בלומנפלד מציין היום כי "בית המשפט קיבל עמדתי והורה על שחרור מרשי ממעצרו , בניגוד לעמדת הפרקליטות. מדובר בהחלטה נכונה ואמיצה של בית המשפט , במיוחד בשים לב לחומרת כתב האישום התלוי ועומד".

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן