"מתפללים ללא מסיכות ובלי שמירה על הנחיות": טענות סותרות על תפילת יום הכיפורים בבית כנסת מרכזי באור עקיבא

בזמן שבבית הכנסת שבבית ספר "דרור" בצפון העיר נערכה התפילה באוויר הפתוח, התקיימה לא הרחק משם תפילה בתוך מבנה בית הכנסת "היכל אברהם" || מתפללים שביקשו להגיע לבית הכנסת טוענים: "צפצפו על ההנחיות. היו מתפללים רבים בתוך המבנה, וחלקם ללא מסיכות" || בבית הכנסת דוחים הטענות: "המקום חולק לקפסולות. מבוגרים לא הגיעו"

תפילות יום הכיפורים השנה ברחבי הארץ נערכו במתכונת שלא הכרנו: חלוקה לקפסולות, שמירה על מרחק, עטיית מסיכה, המלצה על תפילה בשטח פתוח והקפדה על הנחיות משרד הבריאות. ברחבי הארץ ניתן היה לראות מניינים אשר התקיימו באוויר הפתוח, כך למשל בשכונה הצפונית של אור עקיבא בבית ספר "דרור". 

אלא שבשעות האחרונות הצטברו במערכת מגדלור ניוז טענות של תושבי שכונת היובל באור עקיבא, על מתכונת התפילות שהתקיימה בבית הכנסת "היכל אברהם" שברחוב הכרמל בעיר.

"הרחובות היו מלאים אנשים ואופניים", מספרת תושבת העיר, "התכוונתי להגיע לתפילת נעילה והייתי בטוחה שמתפללים בחוץ, בחצר בית הכנסת. להפתעתי וחרדתי, הרחוב המה אדם, חלקם ללא מסכות, שהתקהלו בכניסה. התפילה היתה בכלל בפנים.

"עשרות אנשים, עם מחיצות ניילון חסרות יעילות שכביכול מחלקות את האולם לקפסולות. חס וחלילה שלא יתפוצץ לכולנו בפרצוף. לא רוצה לחשוב מה היה בבתי כנסת אחרים בעיר. איפה האכיפה? מדוע לא השמישמו את חצר בית הכנסת שנותרה ריקה?".

מתפללת אחרת מציינת כי "היו עשרות אנשים ביום כיפור בתוך בית הכנסת בניגוד מוחלט להנחיות. היו מתפללים שהתפללו ללא מסיכות, צפצפו על ההנחיות. הרבנים הראשיים הוציאו פסק הלכה מובהק בעניין. זאת עזות מצח. אנשים שחשבו להתפלל בבית הכנסת הגיעו ונחרדו, ועברו לבית הכנסת השני בשכונה בדרור".

בבית הכנסת "היכל אברהם" דחו הבוקר את הטענות. לטענת גורם מעורב בבית הכנסת, המקום חולק לקפסולות על פי ההנחיות, עם כניסות נפרדות לחלוטין, והכניסה התאפשרה רק עם מסיכות, כאשר מבוגרים לא הגיעו כלל. "היו לנו הנחיות מחמירות ככל האפשר", ציין אותו גורם. "מעבר לכך הוקמה סוכה גדולה בחצר שבה מתקיימות התפילות".

ראש העיר יעקב אדרי מציין כי "גבאי כל בתי הכנסת בעיר עברו תדריך והכנה מיוחדת לתפילות יום הכיפורים והתבקשו במפורש לשמור על כל ההנחיות, קלה כבחמורה. העירייה חילקה לבתי הכנסת 100 מסיכות לרשות המתפללים וכן אריזות אלכוג'ל. האכיפה מצויה בידי משטרת ישראל והעירייה פעלה על מנת שכל התפילות יתבצעו על פי ההנחיות".

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

המאבק במטרד הרכבים המרעישים: כמה רכבים הורדו מהכביש וכמה דוחות ניתנו בגזרת אור עקיבא וואדי ערה? [וידאו]

ממשיכים לפעול נגד מפגעי רעש מרכב מנועי: משטרת ישראל והמשרד להגנת הסביבה ערכו ביום ה' פעילות אכיפה נרחבת בוואדי ערה בכביש 2 ובכביש 4, בדגש על רכב מנועי שגורם לרעש חזק ולבהלה של הציבור; 115 כלי-רכב הורדו מהכביש

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן