יצחק בן אסייג מאור עקיבא שחלה בקורונה: “מי שיודע שהוא חולה קורונה ומסתובב בחוץ – הוא כמו רוצח בעיניי”

אחרי ראש השנה חש בן אסייג שהוא מפתח סוג של שפעת, ולאור המצב ביקש לבצע בדיקת קורונה שהתגלתה כחיובית || "זה לא נעים ולא נוח, אבל כל מי שצריך להיות בבידוד או כמובן חולה מאומת צריך להיכנס להסגר בבית ולא לצאת מהבית"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

יצחק בן אסייג מאור עקיבא שחלה בקורונה: “מי שיודע שהוא חולה קורונה ומסתובב בחוץ – הוא כמו רוצח בעיניי”

אחרי ראש השנה חש בן אסייג שהוא מפתח סוג של שפעת, ולאור המצב ביקש לבצע בדיקת קורונה שהתגלתה כחיובית || "זה לא נעים ולא נוח, אבל כל מי שצריך להיות בבידוד או כמובן חולה מאומת צריך להיכנס להסגר בבית ולא לצאת מהבית"

מגדלור-פיד ♋

“בבית הכנסת נלחמתי כדי שכולם יקפידו על מסיכה. אדם שמתגלה חולה קורונה ומסתובב – אני חושב, ותסלח לי שאני מקצין, זה כמו רוצח”. כך אומר היום (ראשון) יצחק בן אסייג מאור עקיבא, שבימים אלה מחלים מקורונה לאחר שנדבק בנגיף לפני כשבוע וחצי.

זה קרה ביום שלישי, לפני 11 יום, יומיים לאחר ראש השנה. בן אסייג הרגיש כי חום גופו עלה, בתוספת של קצת שיעול וכאבים במפרקים. “מבחינתי זה לא דבר חדש”, הוא אומר בראיון למגדלור ניוז. “כל שנה יש לי סימפטומים במעברים, סוג של שפעת או וירוס. ממש אותם סימפטומים. אבל אמרתי לעצמי שאנחנו נמצאים בתקופת קורונה וכדאי שאעשה בדיקה.

בן אסייג (64), ביצע את הבדיקה ביום חמישי באותו שבוע, במתחם דרייב אין קורונה בחיפה. “את התוצאה קיבלתי במוצאי שבת מאוחר מאוד”, הוא מתאר. ניסיתי לקבל את התוצאה קודם לכן, היה חשוב לי לדעת מה קורה. כמובן שבאותם ימים לא יצאתי מהבית והמתנתי לתוצאה”.

איך הרגשת בין יום הבדיקה למוצאי שבת?

“היתה דווקא קצת הקלה בין חמישי לשבת. אחרי שעשיתי את הבדיקה וקיבלתי את התוצאות גילינו בבית שהדבקתי כנראה את אשתי. היא עשתה בדיקה ויצאה גם חיובית.

“מאז אנחנו בבית, לא יוצאים. אני כבר 4 ימים מרגיש יותר טוב. ד”ר גרה (מנהל מרפאת כללית באור עקיבא – א”ט) אמר לי להישאר עוד יומיים במצב הזה, ואם לא ישתנה, אפשר יהיה לשחרר אותי.

“היום אין לי שום תסמינים ואני מרגיש טוב. אשתי עדיין יש לה קצת כאבים, כאבי ראש, כאבים בגוף, לפעמים עולה טיפה החום”.

בן אסייג: “יש הוראה, יש חוקים. לא משנה מה הדעה שלי או שלך” || חומר חיטוי ומסיכה. אילוסטרציה

יש לך השערה איפה נדבקת?

“בעבודה היו אצלנו אנשים שנדבקו ויכול להיות שנדבקתי בה. בנוסף, השתתפתי בשתי הלוויות שהיו לאחרונה באור עקיבא, והלכתי גם לנחם אבלים בעיר. היו שם הרבה מאוד אנשים. התברר שהיו גם חולי קורונה שבאו לנחם.

“אדם שמתגלה חולה קורונה ומסתובב – אני חושב שזה כמו רוצח. יש אוכלוסייה בדרגת סיכון, אני עברתי ניתוח לא מזמן ונחשב בקבוצת סיכון. צריך לקחת אחריות על עצמך. זה לא נעים ולא נוח, אבל כל מי שצריך להיות בבידוד או כמובן חולה מאומת צריך להיכנס להסגר בבית ולא לצאת מהבית. אנחנו שומעים כל הזמן בחדשות על חולי קורונה שנתפסים בחוץ. אם כל אחד היה לוקח אחריות על עצמו, לא היו אחוזי הדבקה כאלה גבוהים.

איפה התפללת בתקופה הזו?

“כל התפילות – בבית. שבתות, יום הכיפורים, סוכות. הייתי שליח ציבור עשרות שנים, מבחינתי תפילה היא דבר חשוב שלא ניתן להסביר. אבל אלה ההנחיות.

“אם ההנחיות היום הן תפילות באוויר הפתוח – כך צריך כל אדם מתפלל לעשות. בפרקי אבות כתוב: ‘דינה דמלכותא דינה’. כשיש גזירה על הציבור צריך להישמע להוראות – גם אם נוח לי וגם אם לא נוח לי. צריך להישמע להוראות באופן גורף. הקדוש ברוך הוא מקבל את התפילה כשאדם נשמע להנחיות ולא מדביק אחרים, מאשר מגיע לבית כנסת ומסכן אחרים.

“בבית הכנסת בו התפללתי היתה לי מלחמה עם מתפללים שלא רצו לעטות מסיכה. יש הוראה, יש חוקים. זה לא משנה מה הדעה שלי ומה שלך. יש הוראה ללכת עם מסיכה וצריך להקפיד.

“לצערנו הרב, בקרב עדות המזרח, אנחנו נפגשים, מתחבקים ומתנשקים. למרות שגם אני התחבקתי עד לא מזמן וזו טעות, יש להימנע מכך בתקופה הזו לחלוטין. הריחוק חייב להישמר באופן מהודק”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
2 .
Inline Feedbacks
View all comments
אריה
אריה
04/10/2020 22:26

רפואה שלמה לך ולאישתך ולכל החולים

יעקב אלבזיס
יעקב אלבזיס
04/10/2020 20:30

רפואה שלימה ליצחק..אדם משכמו אוהב אדם באשר הוא אדם.בן הראשונים להגיש עזרה במ.ד.א. לא עושה חשבון שבת או חג.העיקר להציל עוד נפש אדם ללא הבדל דת גסע ומין.יישר כוח.שירבו כמותך שוב רפואה שלימה לכל בני ביתך ומועדים לשמחה.

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן