אולי יעניין אותך

השנה הרביעית ברציפות: בכבאות אוסרים על הדלקת מדורות ל”ג בעומר, אלא רק באזורים מותרים

השנה הרביעית ברציפות: בכבאות אוסרים על הדלקת מדורות ל”ג בעומר, אלא רק באזורים מותרים

נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי חתם הבוקר (חמישי) על צו האוסר הדלקת מדורות, לרבות הבערת אש בשטחים פתוחים. תוקף הצו: מיום ג’ 27 באפריל, 2021 (08:00) ועד ליום א’ 2 במאי,2021 (20:00) והוא יחול על כל אזורי הארץ למעט החרגות המצויות בצו.

בשנים האחרונות הוצאו צווים מגבילים שהתקבלו בברכה על ידי הרשויות המקומיות המתמודדות עם התוצאות ההרסניות של מדורות ל”ג בעומר ורבים מהם ביקשו להוציא צו דומה גם השנה.

בכבאות והצלה לישראל מדגישים: ״החורפים האחרונים שהיו מבורכים במשקעים הביאו להתפשטות עשבוניים המהווים מטען אש מסוכן לאדם, לסביבה ולרכוש”. בכל שנה מתלקחות בשטחים פתוחים עשרות אלפי שריפות הגורמות לנזק אקולוגי וכלכלי הנאמד במיליארדי שקלים.

הצו יחול על כל אזורי הארץ למעט אזורים שהוכשרו למטרת הדלקת מדורות והבערת אש בשטח פתוח על ידי הרשויות המקומיות, וקיבלו אישור של הרשות הארצית לכבאות והצלה ובכפוף לתנאים המיוחדים המפורטים להלן.

הנציב שמחי  הנחה את הגורמים המבצעיים להגביר את הדריכות המבצעית בשטח במהלך ימי החג. לוחמי האש ומפקחים למניעת דלקות יצאו למוקדי הערים לאכיפת ההנחיות ושמירה שהחג יעבור ללא אבדות ברכוש ובנפש.

בבנימינה-גבעת עדה פרסמה המועצה כבר אתמול (רביעי) בקשה מהציבור לא להדליק כלל מדורות בל”ג בעומר המתקרב. “כולנו אוהבים לשבת יחד מסביב למדורה עם הילדים והמשפחה, אבל אנחנו גם אוהבים את הסביבה שלנו ורוצים לשמור על אוויר נקי ובריא”, פרסמה המועצה.

“בניטורים שונים שנעשו בשנים האחרונות על ידי המשרד לאיכות הסביבה נמצא שבל”ג בעומר, כתוצאה מהמדורות, ישנה עלייה תלולה בריכוזי החלקיקים העוברים בדרכי הנשימה ועלייה משמעותית בזיהום האוויר”.

עם זאת בבנימינה, כבר אתמול, נשמעו קולות נגד בקשת המועצה להימנע מהדלת מדורות והורים רבים כתבו כי הדבר יהרוס לילדים את החג. חלק אחר של הורים דווקא צידד בעמדת המועצה והסכים כי מדורות פוגעות בסביבה ועדיף לחגוג בצורה אלטרנטיבית ללא הדלקת אש.

בזכרון יעקב הודיעה המועצה הבוקר כי תפעם בהתאם לצו.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן