עלות ערב יום העצמאות באור עקיבא – עשרות אלפי שקלים. ולמה זה מפריע לשר דרעי?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

עלות ערב יום העצמאות באור עקיבא – עשרות אלפי שקלים. ולמה זה מפריע לשר דרעי?

-

מגדלור-פיד ♋

שר הפנים אריה דרעי, החליט לאמץ את המלצות הועדה הציבורית להגבלת הסכומים שישלמו הרשויות המקומיות לאמנים באירועי יום העצמאות בשנה הבאה, שנת 2020.

התשלומים לאמן יוגבלו לסכום של עד 70 אלף שקלים להופעה של שעה בערב יום העצמאות. יצויין כי ביום העצמאות שיחול בשבוע הבא יש אמנים שמקבלים תשלום של למעלה מ-250 אלף שקלים להופעה קצרה.

כך למשל, היום פורסמו באתר ‘וואלה’ הערכות כי עבור הופעתו באור עקיבא – יקבל הזמר רותם כהן סכום גבוה במיוחד. לאחר תלונות שקיבלנו, בדקנו פעם נוספת את הסכום ואז התברר כי סך כל המופעים באור עקיבא ביום העצמאות יהיו פחות מכך – כמה עשרות אלפי שקלים לכל זמר מבין השניים שיופיעו – כולל מע”מ. כהן יופיע באותו הערב גם בחדרה. הזמר מרגי שיופיע בחדרה צפוי להרוויח כ-50 אלף כשיש לו לפחות חמש במות בערב יום העצמאות. יש לציין כי הסכומים הנקובים הם הערכה בלבד ולא מתבססים על נתונים שסיפקו העיריות או האומנים בעצמם.

רותם כהן. צילום: יח”צ

מקרה חריג נרשם השנה בקריית מוצקין. ראש עיריית קריית מוצקין חיים צורי ערך סקר בפייסבוק העירוני ושאל את התושבים האם להביא אומנים יקרים ביום העצמאות. 87% מהתושבים התנגדו ובעיר יופיעו ביום העצמאות להקות מקומיות בלבד.

השר דרעי אמר היום (29.4), כי החליט להביא לסיום את ההוצאות הכבדות על חשבון התושבים מדי יום העצמאות. השר דרעי: “לתושבי הרשויות המקומיות יש את הזכות ליהנות מהופעות איכותיות במחיר שפוי, לא על חשבון שירותים חיוניים אחרים”.

בינואר 2019 הקים שר הפנים דרעי ועדה ציבורית, בראשות עדי אלדר, לשעבר ראש עיריית כרמיאל ויו”ר מרכז השלטון המקומי. הועדה גיבשה כללים לתקצוב אמנים במסגרת אירועי יום העצמאות ברשויות המקומיות. בוועדה חברים נציגי הגופים המייצגים את השלטון המקומי- שמעון קרן צבי, גזבר המועצה האזורית שער הנגב ועו”ד רות דיין מהמרכז לשלטון מקומי. כמו כן, נציג משרד הפנים- ליאור שחר, ראש אגף בכיר לתכנון מדיניות ואסטרטגיה וכן אשת האקדמיה ד״ר רויטל עמירן.

האומנים שיופיעו באיזור ביום העצמאות 2019

במשרד ציינו כי גם השנה, אנו עדים להוצאות כבדות מצד הרשויות של מאות אלפי שקלים להופעת אמן בודדת, אשר באות לעיתים קרובות על חשבון מתן שירותים חיוניים לתושבים, בעיקר ברשויות מוחלשות. 

במהלך דיוניה, שמעה הועדה סקירות ועמדות מפי נושאי משרה העוסקים בתחום ההפקות והאירועים. בין היתר, הופיעו בפני הועדה מנכ”לית אמ”י, נציג חברת הפקות, מנהלי מחלקות תרבות ברשויות וכן נציגת משרד התרבות.

הועדה הגישה את המלצותיה לגבי צעדי המדיניות הנדרשים, וזאת על מנת להבטיח שימוש הוגן וראוי בכספי ציבור ופריסה ראויה של אירועי התרבות ברשויות המקומיות על פני השנה. לקראת הגשת הדוח, הציגה הועדה את עיקרי הדוח לחיים ביבס כיו”ר מרכז השלטון המקומי ולשי חג׳ג׳, יו״ר מרכז המועצות האזוריות.

45940cookie-checkעלות ערב יום העצמאות באור עקיבא – עשרות אלפי שקלים. ולמה זה מפריע לשר דרעי?

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

דילוג לתוכן