תחלואת הקורונה בחדרה עלתה, בישיבת המועצה דנו: “האם לפסטיבל הבירה בעיר הייתה השפעה על כך?”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

תחלואת הקורונה בחדרה עלתה, בישיבת המועצה דנו: “האם לפסטיבל הבירה בעיר הייתה השפעה על כך?”

-

מגדלור-פיד ♋

בישיבת מועצת העיר האחרונה בחדרה, העלה חבר המועצה טל אליהו לדיון את נושא תחלואת הקורונה בעיר, העובדה כי חדרה היא עיר אדומה במדד משרד הבריאות וכי ישנה קפיצה במאומתים בקרב התושבים בחודש האחרון. 

כך למשל, ב-9.8 הוכרזה חדרה כעיר אדומה לראשונה בגל הרביעי ועמדה על 774 מאומתים לקורונה. נכון לאמצע השבוע (2.9) עומדת העיר על 1275. בהמשך לכך, חבר המועצה אליהו תהה “האם לפסטיבל הבירה הייתה השפעה על הקפיצה הזו בתחלואה?”, לנוכח האירוע הגדול שנערך במהלך אוגוסט בפיאצה בעיר.


ראש העירייה צביקה גנדלמן השיב לאליהו ואמר כי “חדרה היא עיר אדומה יחד עם ערים אדומות נוספות, נכון להיום, כמו נתניה, ראשל”צ, רחובות, אשדוד, אשקלון, אילת ועוד. המדינה נמצאת בעיצומה של המגיפה. על מנת לקבל פרופורציה – אחוז המאומתים מבין התושבים שלנו ביחס לערים אחרות נמצא באמצע. זה אולי לא מנחם אבל זו תמונת מצב. בנוסף, שיעור המתחסנים בעיר הוא גבוה ביחס לישראל”.

גנדלמן התייחס ישירות גם לנושא פסטיבל הבירה ואמר כי היה מדובר באירוע מוצלח שנעשה בהתאם לכל הנחיות הקורונה. “הוא נעשה על פי כל הכללים וההוראות”, ציין והוסיף: “האירוע היה עם אבטחה ובקרה של משטרת ישראל, כולל מתן דוחות במהלך הפסטיבל, כולל מעצר של בחור אחד תוך כדי הפסטיבל.

.

“ממשלת ישראל החליטה שהיא מקיימת חיים במקביל לקורונה. בינתיים לא מדברים על סגרים ושנת הלימודים נפתחה. כשאנחנו עוסקים בנושא התרבות, קיבלנו מסמך מהמרכז לשלטון מקומי שמבטא את תפיסת החיים בנושא הזה. כותבים במרכז: ‘אני פונה אליכם בבקשה לקיים ככל שניתן את אירועי הקיץ ואירועי החגים על מנת לאפשר לענף התרבות להמשיך להתקיים ולפרנס עשרות-אלפי עסקים נלווים. עשו את מיטב יכולתכם לעודד תרבות ולהשתתפות באירועים בהתאם לנהלי הקורונה’.

קראו גם >>
בתוך יומיים: 8 נפטרו מסיבוכי הקורונה בהלל יפה, ביניהם מפרדס חנה-כרכור, חדרה ואור עקיבא
בעקבות סיבוכי הקורונה: הלך לעולמו דוד אוחנה, תושב פרדס חנה-כרכור ומנהל מתנ”ס אור עקיבא בעבר
חדרה: אתה מאומת לקורונה, מה אתה עושה פה?

.

“הממשלה המשיכה לנסות לשנות מדיניות, אני ראיתי חובה למצות עד כמה שאפשר, בטח בחופש הגדול – לעשות את זה. היה אפשר להסתגר ולבטל הכל ולהיות הלכה למעשה בסגר. החלטנו שלא, עשינו פעלויות ברחבי העיר, באקו-פארק וכאמור גם את פסטיבל הבירה. אם צריך ואפשר – נעשה עוד. איפה שראינו שיש סיכון מיותר – עצרנו ודחינו”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן