מכה להורים בעקבות הנחיות הממשלה: 6 ילדים מצהרון "הברוש-אלון" באור עקיבא יוצאו ממנו בהגרלה

משרד החינוך הוריד את כמות הילדים שמותר בצהרון, 6 ילדים מ"הברוש-אלון" באור עקיבא יאלצו להישאר בחוץ. ההורים כועסים: בתקופה קשה כזו רק עושים לנו יותר קושי

הורים לילדי צהרון גן הברוש-אלון בשכונת היובל, נדהמו לגלות כי משרדי החינוך והבריאות הורידו את מספר הילדים היכולים להיות בצהרון אחד ל-28 בלבד במקום מעל 30 כפי שהיה בספטמבר. המשמעות – 6 ילדים עודפים, כאשר המתנ"ס המפעיל את תוכנית הצהרונים "ניצנים", ייאלץ לעשות הגרלה מבין הילדים וכך להכריע מי יוכל להיות בצהרון ומי יאלץ להישאר בבית.

ההורים גילו על הכוונה לערוך הגרלה במקרה ולאחר שהתפתחה מיני סערה בנושא הוציא המתנ"ס הודעה רישמית על ההגרלה שעתידה להתקיים מחר (רביעי) בשעה 17:00 ב-ZOOM, זאת על מנת לאפשר להורים ל"פקח" על ההגרלה ולא לבוא בטענות נוספות על תוצאותיה.

כך או כך, מצבם של ההורים לא מיטבי שכן 6 מהם יאלצו לחפש אלטרנטיבה אחרת לילדיהם אחרי יום הלימודים בגן – מ-14:00 ואילך.

אחת האמהות לילד בגן זעמה על השתלשלות האירועים: "התנהלות מביישת", אמרה, "ביזיון שככה מתייחסים לילדים ולהורים בתקופה הזאת. הכל נעשה במחטף ומהר, בדקה ה99, ואז מצפים מההורים עוד למצוא פתרון. לא יאומן שככה נעשים הדברים".

ההורים ביקשו כי יפתח צהרון נוסף מכיוון שמדובר בילדים שכבר נרשמו לגן ולצהרון ואף שילמו כסף, אך כאמור – הדבר לא באחריות המתנ"ס שכן המינימום לפתיחת צהרון הוא 22 ילדים – מה שאין בנמצא באזור המדובר.

אחד הפתרונות שהוצעו להורים זה מעבר לצהרון אחר, אך ההסעה של ילדם לצהרון המרוחק בו יש מקום – תהיה על אחריותם ולא על אחריות הגן או המתנ"ס, דבר שלא מקובל עליהם.

"זה עוול לילד שהתחיל צהרון פתאום יום אחר כך אומרים לו שהוא לא יצא בהגרלה", אומרת אם נוספת. "פשוט מבייש שזה המצב ובמקום להקל על ההורים בתקופת הקורונה הלחוצה – מקשים עליהם עוד יותר".

כאמור, הדבר אינו תלוי במתנ"ס העירוני, שמקבל את ההנחיות שלו ממשרד החינוך ומהאגף שמפעיל את תוכנית הצהרונים "ניצנים". לקברניטי המתנ"ס אין אפשרות לכופף את הנהלים תוך סיכון איבוד הסיבסוד לצהרונים – מדובר בהרבה כסף.

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן