גלובס: “ניתוח עסקאות נדל”ן שבוצעו באור עקיבא מעורר חשד כי צעירים שרכשו את הדירות היו למעשה ‘אנשי קש’ “

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

גלובס: “ניתוח עסקאות נדל”ן שבוצעו באור עקיבא מעורר חשד כי צעירים שרכשו את הדירות היו למעשה ‘אנשי קש’ “

-

מגדלור-פיד ♋

העיתון גלובס פרסם בחודש הקודם כי מניתוח עסקאות שערכו במשרד הכלכלן הראשי של משרד האוצר, ישנו חשד כי צעירים שרכשו לכאורה דירות בפרויקטים בעיר היו ‘אנשי קש’ מטעם גורמי הון שרצו להוריד מיסים.

על פי הנתונים, בחודש ינואר השנה נרכשו 4,900 דירות, 53% מכלל השוק, על ידי זוגות צעירים. חלק מהגידול נרשם בפרויקט באור עקיבא בעל מעל ל-300 יחידות דיור באזור הצפוני של העיר. מחירה הממוצע של כל דירה עמד על 1.5 מיליון שקלים.

שטח באור עקיבא. צילום ארכיון

ב’גלובס’ ציינו כי “ניתוח של הכלכלן הראשי העלה כי רוב הרוכשים היו רווקים, אך ניתוח רמות השכר שלהם, בפרט על רקע מחירי הדירות שנרכשו, העלה אצל הכלכלן הראשי את החשד כי חלקם היוו מעין “אנשי קש” למממני הדירות האמיתיים שרצו לצמצם את חובות המס שלהם”.

ובתוך כך, באמצע מרץ פרסמה הלמ”ס את הנתונים לגבי שוק הדיור בחודשים האחרונים. על פי הפרסומים ישנה עלייה של 22% במכירת הדירות בחודשים שבין נובמבר 2018 לינואר 2019 לעומת שלושת החודשים שקדמו להם.

אור עקיבא. צילום ארכיון. לתמונה אין קשר לידיעה

“ללא שינוי משמעותי של ההיצע בשוק, אנו נמשיך לראות עלייה במחירי הדיור שנה לאחר שנה לצערי למרות כל מאמצי הממשלה להוריד את מחירי הדירות בשוק”, מסביר ניר שמול מנכ”ל חברת שניר והחברה לפיתוח והתחדשות עירונית.

שמול: “על מנת להתמודד עם כמות האוכלוסייה הגדלה יש לערוך שיפור בתשתיות, הגדלה משמעותית של פרויקט התחדשות עירונית במרכזי הערים, הקטנת תקן החנייה והוזלה של מחירי הדירות.

“אני חוזר ואומר בשנתיים האחרונות כי מחירי הדירות לא יפסיקו לעלות כל עוד האוכלוסייה בישראל תמשיך לגדול (הקצב הגבוה ביותר מדינות OECD) וכל עוד המדינה לא תשחרר קרקעות בקצב של 100,000 יח’ דיור לפחות בשנה.

“שנת 2018 מסתיימת עם 47000 דירות בלבד שנבנו מרביתן לא באזור המרכז אלא בפריפריה במחיר למשתכן שמתאים רק לחלק קטן ומסוים באוכלוסייה. חייבים לעשות שינוי משמעותי בכדי להוזיל את מחירי הדיור בישראל וזה לא יעשה ברגע אלא במהלך מתמשך של לפחות עשור עד שהתוצאות תראיינה צריך לומר זאת בכנות ויושר לציבור”.  

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן