“פרטים על 7 מיליון ישראלים נחפשו”: חשד למתקפת סייבר בראש השנה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

“פרטים על 7 מיליון ישראלים נחפשו”: חשד למתקפת סייבר בראש השנה

-

מגדלור-פיד ♋

חשש שנחשפו נתונים של 7 מיליון ישראלים במתקפת סייבר: האקר בשם Sangkancil טוען כי גנב נתונים של כ-7 מיליון אזרחים ישראלים בפריצה לאתר הרשויות המקומיות CITY4U. מדובר בפורטל המיועד לרשויות המקומיות ומאגד שירותים שונים ואפשרויות שונות בניהם – תשלומי ארנונה, בירור פרטים ועוד.

.

אם הדבר אמיתי, מדובר באירוע הפגיעה בפרטיות החמור ביותר בישראל מזה שנים. התוקף פרסם מערב החג מספר גדול של מסמכים כהוכחה לדבריו, בהם תעודות זהות, רישיונות נהיגה וחשבונות ארנונה של ישראלים, באירוע שמזכיר את מאפייני התקיפה על חברת הביטוח שירביט לפני כמעט שנה.

המסמכים שנגנבו הופצו בקבוצת טלגרם והמידע מוצע למכירה בסכום שאינו מפורט. לפי ההודעה שפרסם התוקף הוא הצליח לחדור למספר עיריות ורשויות מקומיות, ולגנוב מידע על כ-80 אחוזים מאזרחי ישראל עד כה לא ידוע איזה עיריות ורשויות מדובר.

הוא אף פרסם שני קבצים מרוכזים עם נתוני שמות אזרחים הכוללים את השם המלא, שם האב, תאריך לידה ומספר הטלפון. אתר CITY4U אשר אליו פרץ מופעל על ידי חברת אוטומציה חדשה, בבעלות וואן טכנולוגיות הבורסאית, והוא נותן שירותי מחשוב ל-60 אחוזים מהרשויות המקומיות, בהן 12 מהעיריות הגדולות בישראל וכן לתאגידי מים, חברות עירוניות ואיגודי ערים.

.

המלצת מערך הסייבר הלאומי למקרה של דליפת תעודת הזהות היא להנפיק תעודת זהות חדשה חכמה. בין היתר כתב ההאקר בפרסומיו: “הצלחתי בהשגת גישה למידע רגיש של הרשויות המקומיות בישראל, המתינו למידע נוסף”.

.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן