4 תלמידות מזכרון יעקב פיתחו פטנט תיירותי – וזכו להערכה

כרמל אלמוג, ליה אסולין, רעות סיון ויובל מילר פיתחו מפה חדשנית אשר באמצעות מערכת ברקודים, מובילה לשרשרת מרתקת של חידות על אתרים היסטוריים במושבה || ראש המועצה זיו דשא: "הן מקור לגאווה והשראה"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

4 תלמידות מזכרון יעקב פיתחו פטנט תיירותי – וזכו להערכה

כרמל אלמוג, ליה אסולין, רעות סיון ויובל מילר פיתחו מפה חדשנית אשר באמצעות מערכת ברקודים, מובילה לשרשרת מרתקת של חידות על אתרים היסטוריים במושבה || ראש המועצה זיו דשא: "הן מקור לגאווה והשראה"

מגדלור-פיד ♋

כבוד לזכרון יעקב: 4 תלמידות תיכון המושבה, זכו במקום ה-3 בתוכנית האזורית “יזמים צעירים עושים עסקים”, על פיתוח פטנט תיירותי לזכרון יעקב. הזוכות: כרמל אלמוג, ליה אסולין, רעות סיון ויובל מילר – תלמידות שכבת ט’ פיתחו מפה חדשנית אשר באמצעות מערכת ברקודים, מובילה לשרשרת מרתקת של חידות על אתרים היסטוריים במושבה.

התכנית מבית ארגון “יזמים צעירים ישראל” מיסודו של לאומי, מאפשרת לבני נוער ברחבי הארץ, להתנסות בהקמת חברה עסקית במהלך שנת הלימודים. התלמידים, אשר זוכים לליווי על ידי סטודנטים ומנטורים מהמגזר העסקי, הופכים רעיון למציאות.

המשתתפים לומדים מהי חשיבה יצירתית, כיצד מאתרים צורך, ומנסים להגיע לפתרונות, מגייסים כספי תמיכה מהקהילה העסקית, לומדים שיווק, ומכירות. כאשר המטרה היא לייצר ולמכור את המוצר. שותפות ביחד” זיכרון יעקב-דרום פאלם ביץ’, מבית הסוכנות היהודית, אשר בתמיכת המועצה המקומית, סייעה במימון הפרויקט של תלמידות המושבה.

זיו דשא, ראש המועצה שתמך בתלמידות במהלך התחרות, אמר כי התלמידות מהוות “מקור לגאווה ולהשראה עבור זכרון יעקב כולה, לא רק בשל הזכייה המרשימה, אלא גם על הבחירה ביוזמה לקידום המושבה שלנו. באמצעות היוזמה, היצירתיות, העשייה הבלתי מתפשרת וההתמדה שלכן – אתן הוכחה לכולנו שהכל אפשרי.

“זכרון יעקב כולה מודה לכן על התרומה הנפלאה לפיתוח התיירות של המושבה. אני מבקש להודות גם לצוותי החינוך בתיכון המושבה, ליו”ר וחברי ועדת ההיגוי של ‘שותפות ביחד’, ולהנהלת מחלקת החינוך על התמיכה והליווי“.

חברות הקבוצה כרמל אלמוג, ליה אסולין, יובל מילר ורעות סיון בעלות חברת “Beyound us” מספרות: “מאוד התרגשנו לזכות במקום השלישי בתחרות האזורית של יזמים צעירים ישראל. השקענו הרבה זמן, מאמץ וחשיבה להקים חברה ולפתח מוצר שמטרתו המרכזית לפתח את התיירות בזכרון יעקב. להביא מטיילים מכל העולם ומערים שונות במדינתנו, להכיר את הסביבה עם המורשת ההיסטורית העתיקה והמרתקת. פיתוח המוצר zy.map עוזר לסביבתנו באופן משמעותי.

בתחילת הדרך היינו כ-20 בני נוער אך לא מעט בחרו לפרוש עד שכבר היינו קרובות לפירוק החברה. לשמחתנו עמדנו באתגר בשילוב השקעה מרובה, התמדה, תושייה, חריצות, שקדנות, שיתוף פעולה, רצון אמיתי וחזק להצליח, ומעל הכל – חברות ורצון להעניק למושבה היפיפייה שלנו. למרות שאנו חברה קטנה העשייה שלנו אפקטיבית והכל כדי שנצליח לפתח את המוצר המושלם.

“במהלך משבר הקורונה נתקלנו באתגרים רבים אך הפקנו מהסיטואציה את הטוב ביותר. התוכניות העתידיות שלנו הן שהמוצר יצא לפועל ויחזק את התיירות בזכרון, יתורגם לשפות שונות ואנשים מכל העולם יגיעו לזכרון יעקב ישתמשו במוצר שלנו, יהנו וילמדו ממנו. בנוסף, אנו בשאיפה לכך שערים נוספות בישראל ובעולם ישתמשו במוצר שלנו עבור קידום העיר שלהם.

ברצוננו להודות למנחה שלנו שהוביל אותנו לניצחון מתחילת הדרך ועד סופה. אנו מודות לתוכנית יזמים צעירים ישראל ולסוכנות היהודית שהעניקו לנו כלים לחיים. למדנו דברים שאי אפשר ללמוד בבית הספר, התוכנית הפכה אותנו לנשות עסקים, בעלות ביטחון עצמי והעניקה לנו ידע רב ‘בעולם המבוגרים’. אנו מאמינות בחשיבות ההשתתפות של כל בן נוער בתוכנית שכזאת.

“תודה להורינו על התמיכה וההשקעה בזכותם הגענו למה שאנחנו היום. תודה רבה לתורם האלמוני ולמרפאת זיו השן שתרמו לנו חולצות. תודה לבית הספר שלנו, תיכון המושבה שתמך בנו ובמיזם. תודה אחרונה וענקית לראש המועצה זיו דשא שהשקיע, האמין ועזר לחברתנו. לסיכום, אנחנו גאות להיות בעלות חברת Beyond us’, ומפתחות המוצר ‘zy.map’. אנו מתכננות עוד דברים רבים לעתיד.. תישארו מעודכנים“.

אליעד עמר, בעל משרד עיצוב ומיתוג בזכרון יעקב, שמתנדב ומנהל את מערך המתנדבים באזור מזה עשור, קורא לאנשים נוספים לתרום מידיעתם לטובת בני הנוער: ״באתי לתרום ויצא שכל שנה אני נתרם הרבה יותר, הסיפוק הוא פשוט מטורף וליווי הקבוצות היא זכות גדולה״.

74210cookie-check4 תלמידות מזכרון יעקב פיתחו פטנט תיירותי – וזכו להערכה

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן