סיכום נובמבר 2020 במגדלור ניוז זכרון יעקב || מחיר למשתכן ב’ברגר בפארק היין’, תושב נעצר בגלל מסיבת טבע וחתונה בניגוד להנחיות

סיכום חדשות זכרון יעקב בחודש נובמבר 2020 - כל האייטמים שעלו במגדלור ניוז בעמוד אחד מרוכז
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

סיכום נובמבר 2020 במגדלור ניוז זכרון יעקב || מחיר למשתכן ב’ברגר בפארק היין’, תושב נעצר בגלל מסיבת טבע וחתונה בניגוד להנחיות

סיכום חדשות זכרון יעקב בחודש נובמבר 2020 - כל האייטמים שעלו במגדלור ניוז בעמוד אחד מרוכז

מגדלור-פיד ♋

 זוגות צעירים מזכרון יעקב צפויים לבחור בקרוב דירות בפרויקט מגורים חדש במסגרת מחיר למשתכן

26.11 || פרויקט המגורים החדש בזכרון יעקב – “ברגר בפארק היין”, מתקדם לתחילת עבודות. הפרויקט כולל 224 יחידות דיור בשני מתחמים, כאשר 158 מתוכן במסגרת תכנית “מחיר למשתכן” של משרד הבינוי והשיכון, ואשר חלקן הוקצו לתושבי זכרון יעקב שצפויים לבחור בו את דירותיהם. הפרויקט כולל דירות גן ובניינים נמוכי קומה, וכן חניות צמודות קרקע. לאחר תחילת שיווקן, בשבועות הקרובים יבחרו הזוכים בדירות, תוך התחשבות במגבלות הקורונה. זאת כאשר במקום כנס רב משתתפים ייערך התהליך במסגרת דיגיטלית. התכנית מקודמת במסגרת פרויקט פארק היין בידי רשות מקרקעי ישראל ובשיתוף המועצה המקומית, כוללת הקמת דירות הנעות בין 2.5 ל-6 חדרים. זהו פרויקט המגורים היחיד בפארק היין, אשר נמצא כעת בעיצומן של עבודות תשתית. הפרויקט הינו פרויקט אסטרטגי של המושבה ויביא להקמתו של מרכז תיירות ומסחר במושבה, יכלול בין היתר מלונות בוטיק, ייקבים, ומסעדות. המתחם נבנה תוך התחשבות בצרכים הנלווים למושבה, כמו למשל תשתיות ביוב והרחבה משמעותית של מסדרון אקולוגי לטובת החי והצומח באזור. הפרויקט החדשני יספק פתרונות דיור למשפחות רבות בזכרון יעקב והסביבה, חלקם בנים ממשיכים של משפחות במושבה, אשר חיפשו פתרונות מותאמים למגורים בזכרון יעקב. הפרויקט במקור תוכנן להקמת דירות יוקרה. בשנת 2017 פנו ראש המועצה, זיו דשא ומ”מ וסגן ראש המועצה, מאיר ואנונו למשרד השיכון ולרמ”י בבקשה להתאים את בינוי יחידות הדיור כך לצרכיהם של זוגות צעירים.


צפו: תושב זכרון יעקב בן 46 נעצר בסופ”ש לאחר שהפעיל מסיבת טבע ליד מושב חזון בגליל [וידאו]

17.11 || בשבת האחרונה (14/11) לפנות בוקר התקבלה הודעה במוקד 100 של המשטרה אודות “מסיבת טבע” המתקיימת בשטח פתוח סמוך למושב חזון שבגליל. שוטרים הוזעקו למקום והבחינו בעשרות רכבים, אוהלים ומאות משתתפים, כאשר רובם לא עטו מסכות על פניהם ולא שמרו על ריחוק חברתי. השוטרים רשמו לעשרות מהמשתתפים דו”חות בגין ההפרות. ציוד ההגברה נתפס והוחרם. בעל השטח (47, חזון) שהתיר את המסיבה בשטחו נעצר ובית משפט השלום בחיפה האריך את מעצרו. מארגן המסיבה (46, זכרון יעקב) ובעל ציוד ההגברה (29, נתניה) גם כן נעצרו לחקירה.


בזכרון יעקב רוצים חוק ממשלתי נגד קמיני העץ, ראש המועצה: “ידינו כיום כבולות באכיפת הנושא”

12.11 || אכיפת איסור שימוש בקמיני עץ: המועצה המקומית זכרון יעקב פנתה לשרה להגנת הסביבה, ח”כ גילה גמליאל ואל יו”ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה, ח”כ מיקי חיימוביץ’ בדרישה לקדם חקיקה/תקינה להסדרת התחום, על מנת לאפשר לרשויות מקומיות לחוקק חוק עזר עירוני בר אכיפה. בהינתן המציאות המשפטית כיום, לרשויות מקומיות אין את הסמכות לבצע אכיפה בנושא. על מנת שאפשר יהיה לאסור שימוש בקמינים מעץ יש לאפשר תשתית משפטית לאכיפת חוקי העזר בידי הרשויות המקומיות. ראש המועצה זיו דשא אמר השבוע כי “איסור הפעלת קמיני עץ יכול וצריך להיות חלק מתקנות וחוקי עזר אשר בסמכותה של הרשות המקומית להפעיל, אך בהיעדר חוק מוסדר בכנסת, או תקנות מחיבות אין בידי הרשות המקומית את הסמכות לאכוף איסור שכזה. אני קורא מכאן לתושבי המושבה, להתחשב בשכניהם ולהצטרף אלינו במאמצים לשמירה על אוויר נקי יותר למען הבריאות של כולנו”. המועצה המקומית ביחד עם המרכז לשלטון מקומי וגורמים נוספים פועלת להפעיל לחץ על ממשלת וכנסת ישראל לקידום יוזמה זאת, במקביל להסברה והעלאת המודעות לנזקי השימוש בקמינים מעץ.


סיירת הביטחון של זכרון יעקב רדפה אחרי רכב חשוד ברכבי המושבה – ואז התגלה גם למה

12.11 || סיירת הביטחון של זכרון יעקב איתרה אתמול (ד’) רכב חשוד שמפטרל במושבה. במהלך סיור שגרתי ברחוב ספיר במושבה, הבחינו 2 סיירים של מחלקת הביטחון במועצה ברכב חשוד, ובו 2 אנשים מסתובבים בשעה לא שגרתית. הסיירים אותתו לנהג לעצור באותו רגע ובתגובה הוא החל בנסיעה מהירה. הסיירים שמרו על קשר עין עם הרכב תוך כדי כריזה לעצור. המקרה גם דווח למשטרת ישראל. לאחר בדיקה, המשטרה גילתה כי לאחד מהם יש עבר פלילי בגין עבירות רכוש ופריצות. “בתשאול מולם הם לא שיתפו פעולה ולכן ניידת הוזמנה למקום”, סיפרו בסיירת הבוקר. “בהגעת הניידת התבצע חיפוש ברכבם ונמצא 10 שקיות של חומר החשוד כסם מריחואנה, ו-2,700 ש”ח מזומן בתוך קופסת סיגריה. מחקירת המשטרה עולה כי מדובר ברכב גנוב מטירת הכרמל”.


מאומת לקורונה התגלה בפעוטון בזכרון יעקב – 28 אנשי צוות וילדים הוכנסו לבידוד

10.11 || מאומת לקורונה התגלה בפעוטון פועה בזכרון יעקב. כך דווח הבוקר למועצה המקומית על ידי זכרון יעקב. בעקבות כך 18 ילדים ו-10 אנשי צוות התבקשו להיכנס לבידוד עד ה-23.11 (כולל). הפעוטון נסגר לפעילות עד להודעה חדשה. מהמועצה נמסר כי הפעוטון פועל תוך הקפדה על קפסולות נפרדות ולכן התינוקות ששהו בפעוטון לא נדרשים להיכנס לבידוד. כלל אנשי הצוות יבצעו בדיקות קורונה עד יום חמישי הקרוב. “אנו מזכירים, כי בבתים בהם ניתן ליצור הפרדה מוחלטת בין הילד שנדרש לבידוד וההורה המלווה, לבין יתר בני המשפחה, האחרונים לא נדרשים לבידוד. “יש לציין כי לאחר תחקור אפידמיולוגי בידי משרד הבריאות עולה כי הנהלת הגן ואנשי הצוות פעלו בהתאם להנחיות הממשלה. פרט ל-7 התינוקות, כלל הילדים נדרשים להיכנס לבידוד כאמצעי זהירות, זאת למרות שהגן פעל במסגרת קפסולות”.


נתון מצוין בקורונה בזכרון יעקב: נכון להיום – 9 נושאים את הנגיף בלבד במושבה

3.11 || “שפל” חיובי במספר חולי הקורונה בזכרון יעקב: 9 מאומתים לנגיף בלבד מצויים נכון להבוקר במושבה.  מהמועצה נמסר כי 399 אנשים נבדקו במתחם הקורונה שהוצב במושבה ביום ראשון (1.11.20). “תוצאות הבדיקות מראות עלייה קלה בנתוני התחלואה המצטברת (על פי נוסחת הרמזור). הנתונים מוכיחים את חשיבותן של הבדיקות המאפשרות את כניסתם של מאומתים חדשים לבידוד, וכך את קטיעת שרשרת ההדבקה”. בזכרון יעקב מצויים נכון לעכשיו 117 תושבים בבידוד, 484 נשאים החלימו מהנגיף מאז פרוץ המחלה.


במסעדה בזכרון יעקב: חתונה עם עשרות אנשים פוזרה על ידי המשטרה

1.11 || משטרת זכרון יעקב פיזרה בסוף השבוע בזכרון יעקב חתונה בהשתתפות עשרות אנשים שהתקיימה במסעדה ובעלת המקום נקנסה ב 5000 שקלים. גם בבג’סר א זרקא פוזרה חתונה בהשתתפות כ 100 איש ובעל האירוע נקנס ב 5000 ש”ח. בנוסף לכך, כפי שפרסמנו הבוקר (א’), חתונה גדולה עם 200 אנשים שהתקיימה בשדות בנימינה – פוזרה ובעלי האירוע קיבלו קנס כבד של 5,000 שקלים.

 

470590cookie-checkסיכום נובמבר 2020 במגדלור ניוז זכרון יעקב || מחיר למשתכן ב’ברגר בפארק היין’, תושב נעצר בגלל מסיבת טבע וחתונה בניגוד להנחיות

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן