מכבי

5 הרוגים מתוכם 3 ילדים בתאונה קטלנית בכביש 89: באוטובוס מעורב היו צעירים מחדרה וחריש

אמבולנסים של מד"א ואיחוד איחוד הצלה פינו למרכז הרפואי זיו בצפת שלושה נערים במצב בינוני ונפגע נוסף במצב קל. בהמשך התברר כי מדובר באוטובוס עם ילדים שהיו בדרכם חזרה ממסע של בני עקיבא, מהיישובים חדרה, מבוא דותן, חריש ועוד
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

5 הרוגים מתוכם 3 ילדים בתאונה קטלנית בכביש 89: באוטובוס מעורב היו צעירים מחדרה וחריש

אמבולנסים של מד"א ואיחוד איחוד הצלה פינו למרכז הרפואי זיו בצפת שלושה נערים במצב בינוני ונפגע נוסף במצב קל. בהמשך התברר כי מדובר באוטובוס עם ילדים שהיו בדרכם חזרה ממסע של בני עקיבא, מהיישובים חדרה, מבוא דותן, חריש ועוד

מגדלור-פיד ♋

תאונה קטלנית בכביש 89: אוטובוס ו2 כלי רכב התנגשו אחר הצהריים ליד חורפייש שבצפון. חובשים ופראמדיקים של מד”א קבעו את מותו של גבר שחולץ מהאוטובוס כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה. סך הכל דווח על 5 הרוגים בתאונה.

אמבולנסים של מד”א ואיחוד איחוד הצלה פינו למרכז הרפואי זיו בצפת שלושה נערים במצב בינוני ונפגע נוסף במצב קל. בהמשך התברר כי מדובר באוטובוס עם ילדים שהיו בדרכם חזרה ממסע של בני עקיבא, מהיישובים חדרה, מבוא דותן, חריש ועוד.

בית החולים זיו פתח מרכז מידע לציבור שמספרו 1255161. במרכז הרפואי לגליל נפתח מרכז מידע עבור משפחות שמספרו 1255141. גם עיריית חריש פתחה קו חם שמספרו 04-6186021.
בעיריית חדרה דיווחו כי 9 מהפצועות תלמידות אולפנת בני עקיבא מבשרת ברוך בחדרה, הצוות החינוכי בקשר עם המשפחות ונערך לתת מענה נפשי לחברותיהן לכיתה.
צילומים: איחוד הצלה
.
זמן קצר לאחר התאונה נודע לראש אולפנת בנ”ע מבשרת ברוך בחדרה כי 9 מתלמידותיו היו באוטובוס. בעקבות כך יצרו הצוותים החינוכיים קשר עם המשפחות אשר אינן מתגוררות בחדרה, למדו על מצבן והציעו עזרה.
ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, שוחח עם ראש האולפנה הרב דני דינר והתעדכן במצב. גנדלמן הורה לאגף החינוך ולצוות השרות הפסיכולוגי להעניק כל עזרה שתדרש, לאולפנה ולמשפחות של הפצועות.
אתמול בלילה קיים הרב דני דינר ראש האולפנה הערכת מצב לאחריה אמר “אנחנו בקשר הדוק עם המשפחות וברוך ה’ הבנו שהתלמידות במצב יחסית קל. נסייע לתלמידות ולמשפחות ככל שיידרש. חברות השכבה של התלמידות הפצועות יקבלו טיפול ומענה נפשי על פי הצורך כבר מחר עם החזרה מחופשת החג”.

פראמדיק מד”א קלוד עיסא סיפר: “מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד. הגענו למקום בכוחות גדולים שכללו ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים, אופנועי חירום ומסוק מד”א. אוטובוס היה הפוך על צידו לרוחב הכביש והרכב המסחרי שנפגע קשות בחלקו האחורי היה בשול הכביש כש- 5 פצועים מחוסרי הכרה נלכדו בתוכו.

תוך כדי פעולות החילוץ של נוסעי הרכב נאלצנו לקבוע את מותם של 4 מנוסעי הרכב, נהג הרכב נפצע באורח קשה ופונה תוך כדי טיפול רפואי לבית החולים במסוק. נהג האוטובוס חולץ כשהוא מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה ולאחר בדיקות רפואיות נקבע מותו. 2 מנוסעי האוטובוס שנפגעו באורח קשה שכבו על הכביש כשהם סובלים מחבלות קשות בגופם ועשרות פצועים נוספים התהלכו בזירה. הענקנו להם טיפול רפואי בשטח, 2 הפצועים קשה פונו במסוק לבי”ח והפצועים קל פונו באמבולנסים וניידות טיפול נמרץ לבתי החולים בצפת ונהריה.”

אושרי אליהו ראש סניף איחוד הצלה במעלות שפינה את הנפגעים מסר: “מדובר בתאונה עם מעורבות אוטובוס שהתהפך על צדו, רכב מסחרי, ורכב פרטי. בסיוע חובשים נוספים וצוות אמבולנס של איחוד הצלה הענקנו בזירה סיוע ל-30 נפגעים בהכרה, במצב בינוני וקל. כמו כן למרבה הצער נקבע מוות בזירה על ארבעה מנוסעי הרכב, גברת כבת 35, נער כבן 15, נער בן 12 וילדה כבת 5”.

ברוך גולן מתנדב זק״א שמטפל בזירה: ״מדובר בזירה קשה ומזעזעת, כשהגענו למקום היתה המולה רבה, ראינו עשרות ילדים מתהלכים על הכביש סמוך לאטובוס שהתהפך על צידו לאחר התנגשות עם שני כלי רכב, מסחרי ופרטי.״

״הרכב פרטי היה מרוסק לגמרי מעוצמת ההתנגשות, מתוך הרכב חולצו 4 נפגעים מתוכם 3 ילדים שנלכדו ברכב כשהם סובלים מפציעות קשות וללא רוח חיים, גבר נוסף כבן 45 נלכד מתחת לאוטובוס וחולץ כשהוא ללא רוח חיים, פראמדיקים של מד״א קבעו את מותם של ה5 במקום, ופינו יחד עם מסוקי צה״ל כ35 נפגעים לבתי החולים. צוות מורחב של מתנדבי זק״א צפון פועל במקום יחד עם שוטרי המז״פ ובוחני התנועה של המשטרה בטיפול בכבוד המת בזירה הקשה.״

לכל העדכוניםחדשות חדרה
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הווצאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור >> https://bit.ly/3wZlrGt
לקבוצת חדשות חדרה >> https://bit.ly/35fHaN4
לקבוצת חדשות אור עקיבא >> https://bit.ly/3mZb94f
לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור >> https://bit.ly/3aiisyZ
לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  >> https://bit.ly/32kBbWk
לקבוצת חדשות זכרון יעקב >> https://bit.ly/3tqkLY3
—————————————————-
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

אולי יעניין אותך


 

מכבי
דילוג לתוכן