מקצרים את זמני התגובה: נקודות הזנקה חדשות של מגן דוד אדום נחנכו בחדרה ובג’סר א-זרקא

הנקודה החדשה בחדרה ממוקמת במבנה של העירייה בשכונת בית אליעזר ● צוות האמבולנס שיפעל מנקודת ההזנקה החדשה בג'סר א-זרקא יעניק שירות לתושבי המועצה, יישובי הסביבה ולנוסעי כביש 4
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מקצרים את זמני התגובה: נקודות הזנקה חדשות של מגן דוד אדום נחנכו בחדרה ובג’סר א-זרקא

הנקודה החדשה בחדרה ממוקמת במבנה של העירייה בשכונת בית אליעזר ● צוות האמבולנס שיפעל מנקודת ההזנקה החדשה בג'סר א-זרקא יעניק שירות לתושבי המועצה, יישובי הסביבה ולנוסעי כביש 4

מגדלור-פיד ♋

2 נקודות הזנקה חדשות של מד”א נחנכו בשכונת בית אליעזר בחדרה ובג’סר א-זרקא, בשיתוף המועצה המקומית.

עד היום הפעיל מגן דוד אדום בעיר חדרה תחנה גדולה ברחוב אביאור שבה פועלים ניידת טיפול נמרץ ואמבולנסים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. בימים אלו נחנכה נקודת הזנקה נוספת של מד”א בשכונת בית אליעזר בדרום מזרח העיר.

הנקודה החדשה ממוקמת במבנה של העירייה ותפעל בימים א’-ה’ בין השעות 10:00-18:00 ובימי שישי וערבי חג בין השעות 07:00-15:00.

בתחנות מגן דוד אדום בחדרה פועלים עשרות עובדים ומאות מתנדבים, בהם כ- 60 פראמדיקים, חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס וכ-150 מתנדבי נוער תושבי העיר והסביבה וזאת בנוסף לאופנועי מד”א שמקצרים את זמני התגובה ומסייעים גם כן להציל חיים. בימים אלו הסתיים בתחנת מד”א קורס חובשי רפואת חירום ו-20 החניכים צפויים להצטרף לפעילות מד”א באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ.

ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן מציין כי “תנופת הפיתוח בעיר חדרה, מציבה בפנינו אתגרים רבים, בעיקר בכל הקשור למתן שירות של גופי ההצלה. נקודת ההזנק החדשה של מד”א במזרח העיר,  היא חלק  מהרחבת השירותים מצילי החיים לתושבי חדרה. רק לאחרונה פתחנו נקודת הזנק חדשה ל-כב”א במערב העיר ובקרוב נפתח גם נקודת הזנק למד”א במערב העיר.

“כאן המקום להודות שוב, לאנשי מד”א בחדרה ובכל הארץ, אשר פעלו ופועלים למען  השמירה על בריאות תושבי מדינת ישראל בימים בהם אנו מתמודדים עם מגיפת הקורונה”.
 
יוסי רכאח, מנהל מרחב שרון במד”א מוסיף כי “פתיחת נקודת ההזנקה החדשה והשניה של מגן דוד אדום בחדרה היא עוד צעד חשוב שאנו עושים במד”א על מנת לקצר עוד יותר את זמני התגובה ולשיפור המתמיד במענה הרפואי לתושבים. צוות האמבולנס שיפעל בנקודה החדשה בשכונת בית אליעזר יעניק טיפול רפואי לתושבי העיר, הישובים הסמוכים ולאזרחים הרבים שנוסעים בכל יום בכביש 9 העמוס. אני מודה לעיריית חדרה ולעומד בראשה על שיתוף הפעולה רב השנים למען תושבי העיר”.

נקודת ההזנקה החדשה בג’סר א-זרקא. צילום: דוברות מד”א

בתוך כך, בג’סר א-זרקא נחנכה נקודת הזנקה חדשה של מד”א. צוות האמבולנס שיפעל מנקודת ההזנקה החדשה יעניק שירות לתושבי המועצה, יישובי הסביבה ולנוסעי כביש 4.

האמבולנס בנקודת ההזנקה החדשה יפעל בימים ראשון עד חמישי, החל מהשעה תשע בבוקר ועד חמש אחר-הצהרים. בימי שישי ובערבי חג האמבולנס יפעל משבע בבוקר ועד 15:00 בצהריים. בשעות הערב והלילה יופעל האמבולנס ע”י מתנדבי מד”א תושבי המועצה.

בג’סר א-זרקא פועלים עובדי ומתנדבי מגן דוד אדום, בהם פראמדיקים, חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס ומתנדבי נוער וזאת בנוסף לאופנועי מד”א שמקצרים את זמני התגובה ומסייעים גם כן להציל חיים.

רכאח מציין כי “פתיחת נקודת ההזנקה החדשה של מגן דוד אדום בג’סר א-זרקא היא צעד חשוב שאנו עושים במד”א על מנת לקצר את זמני התגובה ולשפר את המענה הרפואי לתושבים. צוות האמבולנס שיפעל בנקודה החדשה יעניק טיפול רפואי לתושבי המועצה, הישובים הסמוכים ולאזרחים הרבים שנוסעים בכל יום בכביש 4. אני מודה לראש המועצה מר מוראד עמאש על שיתוף הפעולה למען בריאות התושבים”.

מוראד עמאש, ראש המועצה המקומית ג’סר א-זרקא אומר כי “הקמת נקודת הזנקה של מד”א היא יוזמה חשובה מאוד ומבורכת ואמורה לסייע להצלת חיי אדם בזמן אמת . המועצה המקומית העמידה מבנה מונגש לצורך זה ואנו עושים את הכל להצלחת הנקודה והנגשת השירות לאוכלוסייה. מגיע למד”א ולכל מנהליה ועובדיה ומתנדביה המון תודה על הפתיחה הנקודה החשובה לכולנו”.

אלי בין, מנכ”ל מד”א מוסיף כי “מגן דוד אדום פועל רבות בקרב המגזר הערבי במטרה להרחיב את השירותים אותם הוא מעניק לאזרחים ולקצר את זמני התגובה. הרחבת מערך המתנדבים, תושבי הקהילה, יחזקו את שיתוף הפעולה וישפרו את יכולת הצלת החיים במועצה המקומית ובסביבתה. אני מודה לראש המועצה ולצוותו אשר צועדים עימנו למען פיתוח הקהילה, פתיחת נקודת ההזנקה ושיפור השירות לתושב”.

472810cookie-checkמקצרים את זמני התגובה: נקודות הזנקה חדשות של מגן דוד אדום נחנכו בחדרה ובג’סר א-זרקא

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

דילוג לתוכן