אולי יעניין אותך

המשוררת נעם פרתום ששירתה באור עקיבא כמורה חיילת: “חייבים להציל את הספריה בעיר”

המשוררת נעם פרתום ששירתה באור עקיבא כמורה חיילת: “חייבים להציל את הספריה בעיר”

הסערה סביב סגירת הספריה העירונית באור עקיבא ממשיכה לעורר גלים ומחלחלת גם לאנשי התרבות והספר ברחבי הארץ. המשוררת ומנחת סדנאות הכתיבה נעם פרתום ששירתה כמורה חיילת באור עקיבא מבקרת היום (שלישי) את סגירת הספרייה בעיר. 

“אני מזועזעת”, צייצה פרתום היום בטוויטר. “לפני 16 שנה הייתי מורה-חיילת באור עקיבא במשך קצת יותר משנה והספרייה שם היתה הגו טו ו’ההנג אאוט פלייס’ הקבוע שלי. ספריה ענקית ומצוינת במבנה של הפיס עם סקציה אדירה – וראויה, בהתאם לאוכלוסיה – של ספרים ברוסית.

“ועכשיו, דווקא בזמנים האלה כשאנשים בלי עבודה והתרבות בקיפאון, שלא לומר בקריסה וכולם צמאים למפלט סוגרים את הספרייה העירונית באור עקיבא בגלל “חוסר תקציב”?!? וואט דה פאק. אנא הפיצו ועזרו להשאיר את ספריית אור עקיבא פתוחה!!! מי יכול לקדם את הקריאה הדחופה להצלת הספרייה הזאת?”.

הציוץ שפרסמה נעם פרתום. צילום מסך: טוויטר

קבוצת תושבים באור עקיבא ממשיכה בהתארגנות מחאה כנגד סגירת הספריה העירונית באור עקיבא. בעקבות כך, נעשתה פניה למשרד התרבות והספורט ולשר חילי טרופר בבקשה כי יתערבו בנושא וישיבו את הספריה לפעילות. גם אנחנו פנינו היום למשרד התרבות בבקשה להתייחסות לסגירת הספריה, אולם עד כה לא נתקבלה התייחסותם.

במסגרת מחאת התושבים נפתחה קבוצת פייסבוק בשם “המחאה נגד סגירת הספרייה העירונית באור עקיבא” ובה מציינים התושבים כי “הקבוצה נועדה למען מחאה נגד סגירת הספרייה העירונית. כוחנו באחדותנו נגד החלטה זו! בואו יחד נרים קול זעקה!

“לא ייתכן שמוסד תרבותי ייסגר לנו מול העיניים במחדל שכזה. הצטרפו, שתפו, צרפו חברים ובואו להשפיע בכל דרך שניתן”.

כזכור, במוצאי שבת (14.11.2020) פרסמנו כי הספריה העירונית באור עקיבא תיסגר מיום ראשון ועד להודעה חדשה, סגירה שהחלה כאמור אמש. כך הודיע בסוף השבוע המתנ”ס בעיר, המפעיל את הספריה. הסגירה נובעת ככל הנראה משינויים תקציביים בעירייה, המועברים לפעילות המתנ”ס והספריה.

במהלך תקופת הסגר, הספריה כמובן היתה סגורה, אולם לפני כחודש, הספריה שבה לפעילות חלקית והתאפשרה החלפת ספרים באמצעות משלוח דואר אלקטרוני. מתנדבים של הספריה, בעיקר בני נוער, שינעו את הספרים אל הקוראים ישירות לבתים.

על פי המידע שהגיע לידינו עולה כי העובדים ייצאו לחל”ת לתקופה שאינה ידועה. גם עובדי המתנ”ס העירוני הוצאו לחל”ת.

עדכון אחרון: 16.11.20, 12:40
עדכון ראשון: 14.11.20, 18:44

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋


דילוג לתוכן