בחדרה פנו אל שר הפנים דרעי: תכליל עסקים חדשים במתווה ההנחות בארנונה

שני חברי המועצה מהקואליציה פנו במכתב לשר הפנים אריה דרי על מנת שישקול להכיל הנחות בארנונה לעסקים גם עבור חנויות חדשות שפתחו ממש לפני פרוץ מגיפת הקורונה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בחדרה פנו אל שר הפנים דרעי: תכליל עסקים חדשים במתווה ההנחות בארנונה

שני חברי המועצה מהקואליציה פנו במכתב לשר הפנים אריה דרי על מנת שישקול להכיל הנחות בארנונה לעסקים גם עבור חנויות חדשות שפתחו ממש לפני פרוץ מגיפת הקורונה

מגדלור-פיד ♋

בתקופה האחרונה התקבלו מספר פניות מבעלי עסקים בחדרה, אשר שוכרים את חנותם ומחזיקים בו כדין מכוח הסכם השכירות – ונאלצים לספוג הפסדים כלכליים.

בלשכתו של המשנה לראש העיר עו”ד יניב דרי החליטו השבוע לנסות ולהרים את הכפפה וכחלק משיתוף פעולה רחב ופורה בין לשכתו של המשנה לראש העיר הנוסף בועז ביטון, פנו במכתב משותף אל שר הפנים הרב אריה דרעי בבקשה לטפל בנושא החשוב.

כזכור, ממשלת ישראל העבירה בחדשים האחרונים  את חוק “התוכנית לסיוע כלכלי” (נגיף הקורונה). החוק עוסק בשלל תחומים והיקף הסיוע אשר ניתן להם. בסעיף הנוגע להנחה בארנונה נאמר כי תנאי בסיסי לזכאות בהנחה בתשלומי ארנונה הוא השוואת הכנסות בשנת 2020 אל מול אשתקד.

במקרים בהם העסק נסגר בתקופה זו, השוכרים מחוייבים להמשיך ולשלם ארנונה לנכס באופן מלא. אותם שוכרים החלו לפעול בשנת 2020 או בסוף שנת 2019. כמו שהזכרנו, חוק “התוכנית לסיוע כלכלי” (נגיף הקורונה)  קובע כתנאי בסיסי לזכאות בהנחה בתשלומי ארנונה הוא השוואת הכנסות בשנת 2020 אל מול שנה קודמת. וכיוון שלבעלי עסקים אלו לא היתה פעילות מקבילה אשתקד, יוצא שלמרות שאותם שוכרים ספגו וסופגים הפסדים כבדים נוכח מגבלות הקורונה אינם זכאים להגיש בקשה להנחה בארנונה.

בחלק ממרכיבי הנחה בארנונה יש סעיף שנקרא “סגור וריק”. סעיף זה מקנה הנחה לבעלי דירות/עסקים אשר מכל סיבה שהיא אינם יכלו להשתמש בנכס, הנחה של עד 100% לתקופה שלא תעלה על חצי שנה כלפי אותו הנכס, בכפוף להצגת הראיות הנדרשות. אותם שוכרים בעלי העסקים אינם יכולים להגיש בקשה של “סגור וריק” כיוון שמבקש ההנחה צריך להיות בעליו של הנכס ולא השוכר בו. ואילו בעלי אותם החנויות אינם מעוניינים לממש את זכותם להנחה בגין “סגור וריק” כיוון שההנחה היא חד פעמית ואינם יודעים מתי יזדקקו לה.

לאחר סקירת הבעיה, פנו המשנה לראש העיר לשר הפנים  בבקשה: “נבקש להפנות אליך סוגיה בהולה זו, על מנת שתוכל לתת דעתך על כך ולאפשר הרחבה של הנחת הארנונה במסגרת תוכניות הסיוע שבנדון או לחילופין בהוראת שעה שתחייב את הרשויות המקומיות ליתן אפשרות לניצול הפטור על נכס ריק גם לשוכר שהחל להחזיק בנכס לפני תחילת מגפת הקורונה”.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן