בפרדס חנה-כרכור מתכננים: ייצור חשמל משילוב פאנלים סולאריים על גגות בתי תושבים

מפגש זום עם 75 תושבים ובהובלת יעל כהן-פראן התקיים בשבוע שעבר בפרדס חנה-כרכור ● על הפרק: התקנת פאנלים סולאריים על גגות בתים פרטיים במושבה ● הנושא אף עלה כשאילתא בישיבת המועצה וגרר חילוקי דעות בין הקואליציה לאופוזיציה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בפרדס חנה-כרכור מתכננים: ייצור חשמל משילוב פאנלים סולאריים על גגות בתי תושבים

מפגש זום עם 75 תושבים ובהובלת יעל כהן-פראן התקיים בשבוע שעבר בפרדס חנה-כרכור ● על הפרק: התקנת פאנלים סולאריים על גגות בתים פרטיים במושבה ● הנושא אף עלה כשאילתא בישיבת המועצה וגרר חילוקי דעות בין הקואליציה לאופוזיציה

מגדלור-פיד ♋

בשבוע שעבר (ד’) התקיים כנס חשיפה וירטואלי בזום למיזם משותף להקמת מערכות סולאריות על גגות פרטיים בפרדס חנה-כרכור, תחת הכותרת גגות סולאריים – למה זה חשוב, למה זה כדאי, ולמה דווקא עכשיו?

הכנס נערך בהובלת תושבת הישוב, יעל כהן פארן, מנכ״לית ״התנועה הירוקה״ וחה”כ לשעבר, עם עו”ד אביעד סיני, יו”ר וועדת איכות הסביבה של הישוב.

הכנס נערך בשיתוף עם ״קהילת השמש״ – מיזם חברתי חדש ללא מטרות רווח, הפועל לחבר אזרחים ומוסדות למען חוסן אקלימי בכל תחומי החיים בישראל. בכנס נכחו מאות משתתפים והוצגו בו נתונים חדשים על הכלכליות והרווחיות של גגות סולאריים פרטיים, במיוחד במודל של קבוצת בתים בקהילה שמתקינים יחד במעין קבוצת רכישה. עוד הועלו חוויות מאנשי פרדס חנה כרכור שכבר התקינו מערכות סולאריות בביתם ונהנים מהכנסה קבועה בזכות השמש תוך שיפור הסביבה.

פאנלים סולאריים. צילום: פיקסביי

כמו כן, נכחה בכנס ד”ר טלי וויס, מומחית לחדשנות וקהילות, מייסדת קהילת השמש אשר דיברה על ההתארגנות שהחלה בקהילות כמו בהוד השרון, שמתרחבת בימים אלה לישובים נוספים.הכנס הוא פעילות ראשונה לקראת סדרה נוספת של פעולות שתכליתן קידום הקמת מאות גגות פוטו וולטאיים ברחבי הישוב, על גגות פרטיים, ציבוריים ובניינים משותפים, תוך שיתוף קהילת תושבי פרדס חנה כרכור.

הנושא עלה לדיון גם בישיבת המועצה

בישיבת המועצה של פרדס חנה כרכור שהתקיימה ביום חמישי שעבר, העלו חברי סיעת “טוב במושבה” את הנושא בשאילתא. “בעבר קידמנו את הנושא במבנים ציבוריים וביקשנו לקדם את הנושא גם בבתים פרטיים ככל הניתן”, אמר חבר המועצה טל דנטס. “בפרדס חנה יש הרבה תושבים שנכונים להיות קצת יותר ירוקים וצריך דחיפה קטנה ויש פה פוטנציאל להוביל יחד עם רשויות ולשאוף להיות כמו אילת עם כ-100% שימוש באנרגיה ירוקה”.

דנטס הוסיף כי “בעניין זה אנחנו רוצים לאמץ תהליכים שכבר יצאו אל הפועל ביישובים אחרים כמו אילת, דרום השרון ועוד. ההצעה שלנו היא שהמועצה תוציא קול קורא לחברות יזמיות שיתחייבו לבצע מכרז משותף בעלות הנמוכה ביותר לצרכנים הפרטיים המעוניינים בהתקנת פאנלים סולאריים. בנוסף, ינוהל מוקד עונה, יינתן מידע פרטני עם הסברה לטובת העניין”.

יעל כהן פראן ואביעד סיני. צילום פרטי

ראשת המועצה הגר פרי יגור התייחסה והאמרה בעניין כי “התהליך החל עם מפגש מקוון של 75 אנשים. אביעד מוביל את זה בוועדה לאיכות הסביבה ואני מציעה שזה יימשך שם ונקבל רשמים וחוות דעת – זו הצעתי”. הצעת פרי-יגור הביאה לויכוח בין חברי האופוזיציה לקואליציה. האופוזיציה טענה כי אין לקשור בין התהליך שהחל להחלטה אופרטיבית לקול קורא של נבחרי הציבור במושבה.

“חשוב שכולנו ניקח אחריות לפתרון משבר האקלים”

יעל כהן פארן, מנכ”לית התנועה הירוקה ציינה ״אני שמחה על הכנס ומודה לקהילת השמש, לוועדת איכות הסביבה של הישוב ולמועצה המקומית. חשוב שכולנו ניקח אחריות לפתרון משבר האקלים ולמציאת דרכים לאנרגיה חלופית וירוקה. אני מזמינה כל אחת ואחד להצטרף אלינו למיזם שהולך ומקודם בישוב ובכלל”.

אביעד סיני, יו”ר הוועדה לאיכות הסביבה של הישוב: ״לצד הקמת גגות סולארים על מרבית מבני הציבור בפרדס חנה כרכור מהלך שזכינו לקדם ממש בימים אלו ושלל פעולות נוספות שמקדמים במסגרת וועדת איכות הסביבה, אני שמח על שיתוף הפעולה ועל הפעולות גם לטובת היישוב ולמען בעלי גגות פרטיים. פרדס חנה כרכור הוא ישוב עם קהילה חזקה וטובה שפועלת יחד גם בעניין חשוב זה וטוב שכך”.

476840cookie-checkבפרדס חנה-כרכור מתכננים: ייצור חשמל משילוב פאנלים סולאריים על גגות בתי תושבים

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
1 ההודעה שלך
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
Anonymous
18/11/2020 08:05

אני הקמתי מערכת עם הקבוצה של “מאה אלף גגות סולאריים” בפרדס חנה. מומלץ בחום! הם ממש טיפלו בהכל.

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

אולי יעניין אותך

 


 

 

 

 

דילוג לתוכן