Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

מגדלור ניוז

ישיבת מועצת פרדס חנה-כרכור – תקציב 2024 | המושבה עם מעל 50 אלף תושבים, התקציב על 375 מיליון שקלים

לפנות ערב התקיימה ישיבת מועצת פרדס חנה-כרכור (20.6) בנושא אישור תקציב 2024 של המושבה. השידור החי הועבר גם בעמוד הפייסבוק של מגדלור ניוז פרדס חנה-כרכור.

המועצה הביאה לאישור את תקציב 2024 – לאחר שנדחה בחודשים האחרונים עקב מלחמת חרבות ברזל והבחירות המקומיות. על פי האישור של רוב חברי המועצה – התקציב יעמוד על קצת מעל ל-375 מיליון שקלים.

על פי נתוני התקציב החדש, כ- 39% מסך התקציב יופנה לטובת מערכת החינוך והקהילה במושבה, כאשר נוסף לבשורה זו עלתה גם ההשקעה בתלמיד בכ- 500 ₪ לעומת שנה קודמת. כ- % 15 מסך התקציב יופנה לטובת רווחה וקהילה וכ-14% יופנו לטובת שירותים מוניציפליים וסביבה.

התקציב מביא איתו גם בשורה בנושאי השירות וההשקעה בתושב, ההשקעה בתושב עלתה בכ- 840 ש”ח לתושב ותעמוד על 7535 ש”ח לעומת שנה קודמת.

ראש המועצה יוני חכימי בפתח הישיבה: “מדובר תקציב מורכב שכולל חלק מהעבודה שנעשתה עוד בקדנציה הקודמת. התקציב גדל ב-16 אחוז, שמנו דגש על החינוך והקהילה (39%). הגדלנו השקעה של 500 של פר תלמיד, ולתושב – 840 פר תושב. זה עדיין לא מספיק ואנו פועלים להגדלת ההכנסות של היישוב.

ההצבעה על התקציב בפרדס חנה-כרכור | דוברות המועצה

“אנו נחתום בקרוב להסכם להחלפת תאורת רחוב עם חברת חשמל – יביא לחיסון של מיליון ש”ח בשנה. בנוסף – נרכוש חשמל מחברה אחרת – שיביא לחיסון של 500 אלף ש”ח בשנה. בנוסף, אנחנו אחרי החלפת טיוטת הסכם עם חברה לפיתוח קיסריה, הסכם פיתוח לחלק של פרדס חנה – הכנסת ארנונה בשנה של 8 מיליון ש”ח. 30 מיליון שקל היטלי השבחה, יהיה כסף להשקעה לתשתיות.

מודעה

“נבצע ארגון מחדש בכל נושא כוח אדם, נתייעל עם נותני השירותים, אנו מגלים מקומות שאפשר לשפר את ההתקשרויות. זה ייתן לנו יותר תקציב לשירות לתושב לקראת ההמשך עם תקציב 2025”.

אורלי, גזברית המועצה – סוקרת את מצב המועצה:
מספר התושבים בפרדס חנה כרכור עבר את ה-50 אלף תושבים על פי משרד הפנים. בין היתר, הארנונה לעסקים היא 28% ואילו 72% למגורים. מענק האיזון יעמוד השנה על 2.3 מיליון שקלים (הפחתה של 2 מיליון שקלים משנה שעברה).

פרויקט מית”ר קוצץ, האופוזיציה העבירה ביקורת
יו”ר האופוזיציה הגר פרי יגור, לא הייתה שבעת רצון מחלק מהנתונים בתקציב 2024: “התאכזבתי לראות שפרויקט המית”ר (העשרה לנוער בסיכון) קוצץ. משרד הרווחה החליט שהוא לא מתקצב את ה750 אלף שלו, אבל גם כך, אני חושבת שזו מטרה נעלה. מיליון ש”ח לא יפיל אותנו. זה נושא חשוב וכואב לי ואלחם עליו”.

ראש המועצה חכימי ענה: “אני עבדתי עם נוער בסיכון בשכונת רמז בה נולדתי. חוללתי מהפך אצל בני הנוער, ההתייחסות לנוער בסיכון תהיה עם תקציבים אחרים ורבים לטובת נוער בסיכון ונוער בכלל”.

פרי יגור: “דבר נוסף זה קיצוץ בתקציב הביטחון – 861 אלף שקלים נמחקו בתקציב הזה. אלה הפעולות האקטיביות שהמועצה משקיעה. אנחנו לא יודעים מה יהיה מחר. ב-7 באוקטובר נדרשנו לשינוי מרחיק לכת והוצאות אדירות לביטחון. כרגע יש ירידות בכל הפרמטרים בנושא הביטחון”.

חכימי: “ידעת שאת מקבלת החזר על ההשקעה בעקבות המלחמה”. אביעד סיני אמר: “לא לצאת בכותרות לא מבוססות. רמת הביטחון לא ירדה”. טל דנטס ציין: “אנו משיגים את אותם פעולות חירום בפחות כסף”.

הגר פרי יגור: “ישנו את עניין מועדון רג”ש – מועדון יום לקשיש היה בתקציב של 260 אלף ש”ח בשנה שעברה. כעת זה 168 אלף. לגבי 2024 – הטעות נגררת – חסרים 100 ש”ח.” יוני חכימי: “אם הייתה טעות נתקן אותה, אף אחד לא יגרע מאוכלוסיות ביישוב”.

הגר פרי יגור: “כמו כן, תקציב תמיכות הנוער עלה ב-200 אלף שקל. אבל בתוך זה יש פחות 200 אלף ש”ח מדברים אחרות לנוער. כנ”ל גם בתמיכות ספורט – עליה של 90 אלף ש”ח פה, אבל קיצוץ של 66 אלף ש”ח במקום אחר”. אייל כגן: “תהיה פגישה עם מיקי זוהר ונביא עוד תקציבים לספורט”.

יוני חכימי: הכספים של קרן קיסריה יחוללו פה שינוי בחינוך. זו המטרה שלהם וזה מה שיהיה. נשנה את צורת השימוש בכסף הזה. דבר נוסף, כספי קרן קיסריה – יש עדיין 75 מיליון ש”ח במשרד האוצר, שיש לנו שם 30% מהכסף”.
בתום הישיבה: התקציב אושר ברוב קולות. 2 חברי מועצה נמנעו (פרי יגור ונתנאל קסטן).

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן