בדרך לקואליציה? 7 חברי מועצת העיר באור עקיבא הסכימו על חלוקת תפקידים

מאת: איתי טטרו, 30.05.2019, 11:32; עדכון אחרון: 02.06.2019, 09:21

על פי המסמך, רוב חברי מועצת העיר תומכים במינויים של שמחה יוסיפוב לממלא מקום ראש העיר ולאלי אנקונינה כסגן ראש העיר

המסמך עליו חתמו חברי מועצת העיר

הבחירות לרשויות המקומיות נערכו בחודש אוקטובר האחרון, ובאור עקיבא, גם היום, כ-7 חודשים לאחר הבחירות, אין הרכב להנהלת מועצת העיר – שצפויה להיות מורכבת מחברי הקואליציה העירונית. 

הבוקר (חמישי), חתמו 7 חברי מועצת העיר על מסמך הבנות, ובו בקשה לקיום ישיבת מועצה שלא מן המניין על מנת לאשר את ההבנות אליהם הגיעו חברי המועצה בנוגע לחלוקת תפקידים במועצת העיר. 

  • קראו גם >> המועצה החדשה באור עקיבא הושבעה: איחולי הצלחה לשלושת החדשים – משה ביטון, מרדכי גבאי ונוח שמאילוב

על פי המסמך, אישרו החברים החתומים עליו כי ממלא מקום ראש העיר יהיה שמחה יוסיפוב, לסגן ראש העיר בפועל ימונה אלי אנקונינה, לסגן ראש העיר בתואר ימונה אברהם כהן ולאחר מחצית הקדנציה יחליפו בתפקיד יוסי כדורי. נוח שמאילוב ימונה למשנה ראש העיר בהתנדבות. 

חברי מועצת העיר לאחר הבחירות, בנובמבר 2018

כזכור, בחודש פברואר, טרם הבחירות לכנסת שנערכו בחודש אפריל, פרסמנו כי ישנה כוונה לקדם את הקמת הקואליציה בעיר, אולם רק לאחר הפריימריז לליכוד, בו התמודדה אורלי יחזקאל, דוברת עיריית אור עקיבא בעבר, ואשת ציבור כיום. מאז, הנושא לא הובא לדיון או אישור במועצת העיר.

באשר למסמך, חבר מועצת העיר רמי ראובן מציין כי אינו מכיר מסמך שכזה. 

חבר מועצת העיר יצחק (ג’קי) תורג’מן תקף הבוקר (ראשון, 2.6.19) את האופן בו נרקמו התפקידים שהוצעו במסמך. “רק ראש העיר מוסמך להביא הצעה לסדר היום בנושא סגנים וממלא מקום”, אומר תורג’מן. “כל החתימות האלה לא שוות. הכל ספין פוליטי”. 

ביקשנו את התייחסותם של ראש העיר יעקב אדרי, חברי מועצת העיר ארקדי גדילוב וילנה זסלבסקי, ובמידה ותתקבל תגובתם, נפרסמה.